1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Arkturus
Последна активност:
6 Јуни 2020 во 18:14
Зачленет:
17 Јануари 2013
Мислења:
298
Допаѓања:
236
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Роденден:
oктомври 29

Сподели

Arkturus

Gaining Experience, Машко

Arkturus последен пат беше виден (како):
[On Tapatalk]Viewing forum list, 6 Јуни 2020 во 18:14
  1. На профилот на Arkturus сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  oктомври 29
  [CPU] AMD Ryzen™ 5 3600

  [MB] ASUS TUF B450M-Plus Gaming

  [GPU] PULSE RX 5700 8G GDDR6

  [RAM] G.Skill F4-3200C16D-16GSX Sniper X Series 16GB (2 x 8GB)

  [Storage] Samsung SSD 860 EVO 500GB HD WD 1TB EZEX WD 2TB 0EZRZ

  [Cooler] Deep Cool Gammax 400

  [PSU] EVGA SuperNOVA 550 G3, 80 Plus Gold 550W

  Потпис

  CPU: AMD Ryzen™ 5 3600 | MB: ASUS TUF B450M-Plus Gaming | RAM: G.Skill F4-3200C16D-16GSX Sniper X Series 16GB (2 x 8GB) | GPU: PULSE RX 5700 8G GDDR6 | Storage: Samsung SSD 860 EVO 500GB HD WD 1TB EZEX WD 2TB 0EZRZ | PSU: EVGA SuperNOVA 550 G3, 80 Plus Gold 550W | Case: CM Elite 335U | Cooler: Deep Cool Gammax 400