1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Ако тие најбитен екрљнот A40, ако не Note 8/T (истиот телефон е)
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Pisces му/ѝ се допаѓа ова.
 2. conspiracy

  conspiracy
  Intern

  30
  6
  27 Април 2008
  Problem nastana pri update na samsung A70 , koga napolni 100% i pri vklucuvanje se pojavi ova na mobilniot.
  Slika
   

  Прикачени датотеки:

 3. Tunev

  Tunev
  Intern

  7
  9
  16 Декември 2015
  Машко
  Некој да препорача добра и стабилна верзија на gcam за Samsung A70.
   
 4. Pisces

  Pisces
  Intern

  4
  0
  21 Декември 2019
  Машко
  Мислење за Samsung M30s 4/64 - Го има само во Ледиком, 13200 ден. Според спецификациите е одличен за тква цена. Дали е за индиски пазар и дали е добро да се купи ?
   
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,298
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Root-нат?
  У било кој случај рефлешни го истиот фирмвер преку Odin или преку рековери мод со симнат фирмвер да речам од sammobile.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 6. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Ако сакаш да зачуваш тоа што е во телефонот е проблем, прво спушти samfirm од xda, внеси го моделот во полето горе, регионот MBM ако ти е телефонот земен од Telekom кај нас и штиклирај auto и binary nature како на сликатаи притисни check update па download. Пиши кога ќе заврши со download

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  RN8P
   
  На gremlin и GGTT1 им се допаѓа ова.
 8. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  403
  311
  1 Февруари 2017
  Машко
  Dosta slicen so A50 ,podobra kamera? ,ekranot ne e gorilla glass3 - ama ne razbiram Da ne se mesam.
  Compare Samsung Galaxy M30s vs. Samsung Galaxy A50 - GSMArena.com

  @psyside Kaj Noviot A71 dali senzorot od 64MP e ist kako I Kaj Redmi note8pro?
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Да со голема веројатност е истиот.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,298
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  @psyside Како е ова на S класа?

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 11. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,458
  28 Јануари 2017
  Машко
  Нема до Ноте 8, ради тоа Swift Keyboard користам.
   
 12. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,843
  13 Јануари 2014
  Машко
  Нема ни на S10+ @marv

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Не знам не сум користел такви букви...
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,298
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Јбг морално ми е понекад.
  Ццццц ебате Самсунгот. На Алкателон од мајками за 0 ден. има.
  Gboard ќе си стои инсталирано, заради глупиот Самсунг нажалост.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 15. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  241
  149
  25 Февруари 2017
  Машко
 16. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,843
  13 Јануари 2014
  Машко
  @marv а зошто не користиш Gboard? Од кога се префрлив на Android и на телефон и на таблет ми е default тастатура, без оглед на уредот.
   
 17. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,298
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Зошто не го стават дифолт GBoard и готово, ем по функционален ем не најдов ништо посебно на Самсунг кибирдот освен неколку корисни свајп функции. Сакам да не користам дупликат апликации и додатоци, за работи кои секој нормален телефон години наназад ги има. Кај самсунгов, сега морам дупликат тастатура, броусер, QR/баркод скенер, калкулатор, фајл менаџер... Ах златен ЕУ МИУИ

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,057
  636
  8 Август 2017
  Машко
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,110
  3,777
  5 Декември 2009
  Машко
  Телефон земен од Сет, немаше СИМ картица ставено. Само што се врза на ви-фи го даде апдејтот. Кај другар мој на Т Мобиле не го дава сеуште.
   
 20. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  549
  504
  26 Јуни 2012
  Машко
  ivan mihajlovikj, DrMTR, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. Sim2020

  Sim2020
  Intern

  7
  0
  7 Јануари 2020
  Женско
  Здраво луѓенца Среќни празници. Имам проблем. Пред некој ден купив самсунг с 10 ама телефонот испадна дека е demo unit phone...и imei бројчето воопшто не ми го дава. Има некое решение или за џабе фрлени пари????
   
 22. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  Ако не го дава IMEI бројот не можи да работи сим картичка,нема можност да го вратиш назад?

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 23. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011

  View: https://youtu.be/dkNJKfdx4gc
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 24. Sim2020

  Sim2020
  Intern

  7
  0
  7 Јануари 2020
  Женско
 25. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,110
  3,777
  5 Декември 2009
  Машко
  Како што памтам, тие демо единици треба да се обележани од задната страна на капакот, demo unit и сл.
  Од каде успеа само да купиш таков уред, пиши која фирма е тоа.

  Оди во About Phone, види кој модел го пишува таму, треба да е G973F/DS. Демо уредите се означени со X на крајот.
   

Сподели

Вчитување...