1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. damil

  damil
  On your way to fame

  705
  696
  2 Јануари 2015
  Машко
  И мене ме интересира кој продава вакви уреди кај нас.
   
 2. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,072
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас како што прочитав се работи за демо уред, не обичен уред со инсталирано демо на него. Ако е со демо, не е никаков проблем да се избрише тоа...
  Демо уредите немаат можност за картица.
   
 4. conspiracy

  conspiracy
  Intern

  30
  6
  27 Април 2008
  @mkgunner probav , mi dava nekoj eror , sega ke ti pustam screenshot vo pp
  Ne saka ds vleze u recovery mode , ako ima opcija preku pc da vlezam u recovery mode,   
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,257
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Proba Odin i flesh na oficijalen firmver. Ima po net.
  Eve na primer istiot problem. Re: partition tz - Samsung Global US

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,158
  1,781
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не е проблемот до Самсунг, само си навикнат на MIUI. Јас пример неколку телефони уназад ги користам само од Google апликациите. Messages, GBoard, калкулатор, календар итн., ги немам ни чепнато тие што доаѓаат со телефонот.

  Наводно нема причина за паника.

  Samsung Members Korea's official reply has arrived. : Android
   
 7. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,257
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Искрено ме нервира, кога морам да имам дупликат апликации од кои едните фабричките не ги ни користам а неможам ни ги тргнам. Ај на пример порано кога си играв со рутови ќе ги мавнев, ама вака...

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sim2020

  Sim2020
  Intern

  7
  0
  7 Јануари 2020
  Женско
  Nazalost e X. Deckoto sto go kupiv navodno me prelaza deka samo treba da se "dekodira". I tek sega skontav deka postoi i nesto vakvo da prodavaat demo versii ...
   
 9. Sim2020

  Sim2020
  Intern

  7
  0
  7 Јануари 2020
  Женско
  Ako se preinstalira softver ke se dobie nesto ?
   
 10. Викса

  Викса
  On your way to fame

  517
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Дали може воопшто да работи тој телефон со сим картица? Гледам по нет нешто со gmate уред ги користат овие телефони?
   
 11. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,469
  1,154
  2 Јануари 2012
  Машко
  Во врска со видеото за да добиеш developer options треба во about phone, во software information да кликнеш на build number 5/6 пати можеби повеќе и ќе ти се отклучи таа опција.
   
 12. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,072
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  Чаре нема, тој уред едноставно нема можност да му ставиш картица во него. Ај за секој случај провери да не можеш да го извадиш слотот за СИМ/СД картица, ама мислам дека нема никаква можност за мрежа.
  Како што разбрав купен е од приватно лице, така?
   
 13. Sim2020

  Sim2020
  Intern

  7
  0
  7 Јануари 2020
  Женско
  Slotot se vadi samo ne ja cita karticata voopsto. Inace da od privatno lice
   
 14. Sim2020

  Sim2020
  Intern

  7
  0
  7 Јануари 2020
  Женско
  Fala ti mnogu. Se otkluci i go iskluciv demo mode. Sledno sto treba da napravam?
   
 15. Викса

  Викса
  On your way to fame

  517
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Да инсталираш нормален софтвер од нормална верзија на телефонот со Один.

  Види кој baseband го имаш и дали имаш воопшто.
   
 16. Sim2020

  Sim2020
  Intern

  7
  0
  7 Јануари 2020
  Женско
  Ke se obidam utre so nov softver niz mobilarive, a baseband nema.
   
 17. Викса

  Викса
  On your way to fame

  517
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Не ти требаат мобилари многу е лесно само треба да прочиташ дали тој телефон воопшто може да добие имеи. Пробај пиши на самсунг супорт да проверат во база дали твојот телефон има шанса да се користи со сим.
   
 18. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  606
  302
  7 oктомври 2014
  Има моментално фирма што продаде 1200 демо телефони на приватни лица и мобилари , најверојатно од таму

  Мада дојдов до некој хуави се средија со софтвер, нека проба и на овој.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 19. damil

  damil
  On your way to fame

  705
  696
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ако работи неме везе што е демо, топ.
   
  На Alekso1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Нема
  Телефонот е без baseband

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  27
  24
  13 Август 2013
  Женско
  Логика? Презентираа „лајт“ телефони (со не баш лајт specs sheet) со иста/слична цена како нивниот не-лајт counterpart. Се очекува Note 10 Lite да биде поефтиниот и да кошта €600, а S10 Lite €650.
   
 22. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,042
  629
  8 Август 2017
  Машко
  Тоа е премногу за телефон од 2018та (9810 е од С9 генерацијата), ова ми е стварно нелогичен потег, освен ако не трошат стара залиха.
   
  На Elenaaa и mdeni им се допаѓа ова.
 23. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,440
  3,162
  24 Септември 2012
  Се спремаат за да рушат нови рекорди со цената на Ѕ11хѕ+
   
  gremlin, Sharlovski и на DrMTR им се допаѓа ова.
 24. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,469
  1,154
  2 Јануари 2012
  Машко
  Откако добив андроид 10 мислам побрзо ми се полни телефонот.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 25. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,270
  1,718
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Версус S10 серијата нема воопшто логика бидејќи веке се намалени цените до ова ниво.

  Точно, 5G, нова 108мп (скапа) камера, ддр5 меморија (за ова не сум сигурен), нов поголем ултра модел, ништо чудно цените да бидат слични на епл ајфон 11 ...
   

Сподели

Вчитување...