1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Развивање на CERT/CIRT тим во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од LiquidWorm, 22 Јули 2013.

Дали да се креира CERT/CIRT тим во Македонија?

Анкета затворена (на) 16 Август 2013.
 1. Да

  78.0%
 2. Не

  5.1%
 3. Што е тоа CERT/CIRT?

  16.9%
 1. CrAzY_MaN

  CrAzY_MaN
  Intern

  59
  7
  27 Јули 2009
  Пензионер
  Доброутро, сеуште ли не си научил дека владата доаѓа само да се ислика кога е успешно завршен некој проект. Тешко директно под влада иако вака треба, нека терат приватниот сектор таму полесно ќе најдат т.е заработат според мене. Владата би го подржала откако ќе се покажат како успешни во некој дел, па затоа започнување во приватниот и пополека навлегување кон државниот.

  @liquidworm @zeroscience

  Имаме неколку странски соработници кои се заинтересирани да инвестираат во креирање на ваков тим во Македонија,
  Што чекате кога знаете дека со секојдневниот напредок на технологијата неопходно е да има ваков тим ? Штом имате заинтересирани инвеститори започнете, не чекајте ја владата. Како што спомнав погоре тие само би дошле после успешна работа да се исликат :D
   
  На LiquidWorm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Не чекамо, почнасмо сас овуј анкету, правимо истражување...здравје, а владу никој не гу чека ;]
   
  На CrAzY_MaN му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  287
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...