• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за VPN

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,297
1,381
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Зависи за што ти треба и кога го користиш. HolaVPN е добар за браусање страни, имаш некој саат беспари па после чекаш еден ден па пак имаш, на тој прицип функционира. Ако не сакаш да се замараш и сакаш непречен стрим и во ХД/4К, тогаш бесплатно нема...
 

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
151
131
Работа како добар но бесплатен VPN не постои. Точно?
Имаш protonVPN, бесплатно, брзо(кога не се полни малкуте сервери...) и безбедно.
Само што имаш мал број на бесплатни сервери. Девојка ми го користи и врши работа.
Ама зависи за што ти е.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,331
3,517
Битола
Зависи за што ти треба и кога го користиш. HolaVPN е добар за браусање страни, имаш некој саат беспари па после чекаш еден ден па пак имаш, на тој прицип функционира. Ако не сакаш да се замараш и сакаш непречен стрим и во ХД/4К, тогаш бесплатно нема...
Параноја пуста само кога пиратерија тргам. Апсолутно ниедна друга причина.
 

kamenko

Intern
3 јануари 2011
117
40
Decki,moze ne sum na pravo mesto, ama da Ve prasam,dali mozam da instaliram Vpn na smartTv. direktno.
Bez box-ovi i sl raboti. U slucajot Tv-to e LG smart.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,129
12,694
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,297
1,381
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Decki,moze ne sum na pravo mesto, ama da Ve prasam,dali mozam da instaliram Vpn na smartTv. direktno.
Bez box-ovi i sl raboti. U slucajot Tv-to e LG smart.
Не може на LG ни на Samsung или било кој ТВ што не е со Android OS. Од тие причини си земав Amazon Firestick - го брцаш во ТВ, ако имаш доволно среќа ќе се напојува од другиот УСБ влез, ако не со кабелчето во штекер и шибај :)
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
770
479
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
да не отварам нова тема (иако може и тоа е помудро, бидејќи повеќе време ќе стои на screen, сепак сум против digital pollution на некој начин)...

некој за симболична надокнада да отстапи аккаунт за еден уред на NordVPN или уште подобро гледам дека ми функционира ExpressVPN
за некој Disney+ ми треба...
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,454
8,739
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
да не отварам нова тема (иако може и тоа е помудро, бидејќи повеќе време ќе стои на screen, сепак сум против digital pollution на некој начин)...

некој за симболична надокнада да отстапи аккаунт за еден уред на NordVPN или уште подобро гледам дека ми функционира ExpressVPN
за некој Disney+ ми треба...
Windscribe блокиран е на Disney+? Цената ти е симбиозлична :)

1618937816851.png

Башка срциња се дечките

1618937672418.png
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
770
479
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Благодарам сепак е скоро у пола цена и не бара за 12 месеци однапред... Ќе се тестира овој месец иако заштитата на Disney е малку напредна и се однесува интелигентно...
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,491
1,043
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Благодарам сепак е скоро у пола цена и не бара за 12 месеци однапред... Ќе се тестира овој месец иако заштитата на Disney е малку напредна и се однесува интелигентно...
амерички или европски сакаш, пошто европјаниве имаат и Стар плус или по старо 20th pictures, имаат плус 300 дополнителна содржина
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,454
8,739
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Благодарам сепак е скоро у пола цена и не бара за 12 месеци однапред... Ќе се тестира овој месец иако заштитата на Disney е малку напредна и се однесува интелигентно...
Кај виде 12 месеци? Иди на custom plan одбери 1 локација и уклучи unlimited data. Не се плаќа годишно. Прашај ги дали работи на тоа дизни ќе ти одговорат одма.

Буквално ќе те кошта 150 ден. месечно.
 

Mayson

Gaining Experience
10 април 2011
956
492
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
Surfshark доста ефтин е? има некој искуство?

не сум корсител до сега впн дали уоште може да блокираат адс, на пример на андроид бокс некој апликации имат адс...
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,609
988
За оние кои се во странство и не смеат да користат торенти, го препорачувам bitport io сервисот, за 5$ месечно добивате одличен посредник за симнување на содржини, дури и можете да ги гледате доколку се видео содржини дирекно на сајтот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #65

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,590
2,076
Surfshark доста ефтин е? има некој искуство?

не сум корсител до сега впн дали уоште може да блокираат адс, на пример на андроид бокс некој апликации имат адс...
Јас го користам моментално.

Задоволен сум, не сум имал проблеми со конектирање и слично, работи супер за Netflix и слични сервиси. Не сум забележал конекцијата да падне или слично.

За блокирање на реклами, ја има опцијата, но не би знаел колку е ефикасна, претежно го користам на PC.

1619216998891.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,930
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно