• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за VPN

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
445
363
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
Еве ти едно ревју помеѓу Норд и Експрес
.

Јас веќе 1 година користам Норд и сум презадоволен,
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,189
1,290
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Не знам за другиве, ама NordVPN си гази. И хрватски ВПН пробав и американски и двата ни да штуцнат ни ништо, стримам UHD без проблеми.
 

Nikola100

Intern
30 септември 2019
89
47
Skopje
Semi off topic.
Најдов еден филм на Amazon Prime и сакав да го гледам. Секако region locked, упалив NordVPN, пробувам, и Amazon вика дечко чекај не може да глеаш детектиравме користиш VPN.
И си викам, ај да го пробам chat support-от на NordVPN. Се упали еден бот, после ботот успеав да дојдам до човек, поточно жена (бев скептик од тука па натаму), и почна некој generic траблшутинг, смени DNS, кој OS користиш, кој browser, смени ова, смени она, ама на крај рифрешнав и ми се пушти филмот :D и ѝ реков дека е amazing human being и да има убав викенд.
"Hev a najs vikend" treba da staat shortcut i u Windows 10 - odma do "Troubleshooting" , stom taka uspesno rasresuva problemi :D
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,429
988
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Semi off topic.
Најдов еден филм на Amazon Prime и сакав да го гледам. Секако region locked, упалив NordVPN, пробувам, и Amazon вика дечко чекај не може да глеаш детектиравме користиш VPN.
И си викам, ај да го пробам chat support-от на NordVPN. Се упали еден бот, после ботот успеав да дојдам до човек, поточно жена (бев скептик од тука па натаму), и почна некој generic траблшутинг, смени DNS, кој OS користиш, кој browser, смени ова, смени она, ама на крај рифрешнав и ми се пушти филмот :D и ѝ реков дека е amazing human being и да има убав викенд.
Ти имаш амазон приме?
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,454
1,071
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Немој @Fatal1ty_ со бичкијата... Повелете, користете го за тестирање, доколку се одлучите да го користите сервисот, купете го!

NordVPN - најава.
Username: [email protected]
Password: 02fd5900f2

не менувајте лозинка!
 
Последна промена:

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,343
8,367
Скопје

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
434
566
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10

dejanpetrus

Intern
10 јуни 2011
12
4
Немој @Fatal1ty_ со бичкијата... Повелете, користете го за тестирање, доколку се одлучите да го користите сервисот, купете го!

NordVPN - најава.
Username: [email protected]
Password: 02fd5900f2

не менувајте лозинка!
фала ти го тестирав рабпти одлично за тоа што ми треба, препорака која држава би било најсигурно за користење, мислам дека балканските и германија треба да се избегнуваат

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,975
12,193
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Не би, дефинитивно Windscribe се најјаки или барем најсимпатични.

Screenshot 2020-11-26 at 10.03.27.png
 

Cane5

Intern
2 април 2018
10
6
Користев NordVPN на андроид тв примарно за нетфлих уса, сега сум на ExpressVPN и има осетно поголема брзина и се нема случено да биди блокиран серверот по некое време како на норд.
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,407
1,172
Ohrid
Користев NordVPN на андроид тв примарно за нетфлих уса, сега сум на ExpressVPN и има осетно поголема брзина и се нема случено да биди блокиран серверот по некое време како на норд.
Двата сервиси ги користам паралелно,и можам да потврдам дека Express VPN е најдобриот VPN провајдер моментално.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,454
1,071
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Добро издржа акаунтот, браво! Се надевам ќе се најде и за нова година :)
 

mrkela2009

Gaining Experience
24 јануари 2010
191
177
Скопје
Добро издржа акаунтот, браво! Се надевам ќе се најде и за нова година :)
Пробај во групава, има доста активни акаунти.

 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,454
1,071
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,189
1,290
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Земав NordVPN има xmas deal на сајтот. Убедливо најдобар, поради природата на работата пробувам и азиски сервери и европски и уса, се тече глатко. Препорака.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,454
1,071
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
@pipelin
А дали уште работат овие преку скајп?
Немам контакт со таа одамна се намам вклучено на скајп. Ако е за нетфликс можам да ти дадам акаунт. Норд веќе имам споделено погоре.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
829,690
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно