• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за VPN

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
450
371
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
Еве ти едно ревју помеѓу Норд и Експрес
.

Јас веќе 1 година користам Норд и сум презадоволен,

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,066
1,156
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
OS
Windows 10 Pro
Не знам за другиве, ама NordVPN си гази. И хрватски ВПН пробав и американски и двата ни да штуцнат ни ништо, стримам UHD без проблеми.

Nikola100

Intern
30 септември 2019
36
15
Semi off topic.
Најдов еден филм на Amazon Prime и сакав да го гледам. Секако region locked, упалив NordVPN, пробувам, и Amazon вика дечко чекај не може да глеаш детектиравме користиш VPN.
И си викам, ај да го пробам chat support-от на NordVPN. Се упали еден бот, после ботот успеав да дојдам до човек, поточно жена (бев скептик од тука па натаму), и почна некој generic траблшутинг, смени DNS, кој OS користиш, кој browser, смени ова, смени она, ама на крај рифрешнав и ми се пушти филмот :D и ѝ реков дека е amazing human being и да има убав викенд.
"Hev a najs vikend" treba da staat shortcut i u Windows 10 - odma do "Troubleshooting" , stom taka uspesno rasresuva problemi :D

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,376
936
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Semi off topic.
Најдов еден филм на Amazon Prime и сакав да го гледам. Секако region locked, упалив NordVPN, пробувам, и Amazon вика дечко чекај не може да глеаш детектиравме користиш VPN.
И си викам, ај да го пробам chat support-от на NordVPN. Се упали еден бот, после ботот успеав да дојдам до човек, поточно жена (бев скептик од тука па натаму), и почна некој generic траблшутинг, смени DNS, кој OS користиш, кој browser, смени ова, смени она, ама на крај рифрешнав и ми се пушти филмот :D и ѝ реков дека е amazing human being и да има убав викенд.
Ти имаш амазон приме?

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,618
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski