1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за продолжен кабел

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Molec, 3 Мај 2017.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,033
  725
  1 Јуни 2016
  Газдата на станчево е 50тина години електричар, ми рече ќе пробал да најде, ама јас сепак сакам да му предложам да го преместиме шпоретот до најблиску достапниот штекер и да го користам кабелот што треба да го користам.
   
 2. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,680
  6,930
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Не му предлагај туку кажи му како сакаш да биде направено. И тој ако е електричар би требало да му работи common sense и да знае дека шпорет не се приклучува на продолжен кабел. Нема играчка со тие работи никако.
   
  gOJDO, mihovkris и на krema им се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  ...или готви само дур си дома
   
 4. krema

  krema
  Professor

  9,532
  9,212
  24 Јуни 2009
  Машко
  И бројот на пожарна на fast dial. :D
   
  mihovkris, Krkac и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,033
  725
  1 Јуни 2016
  Не не, океј си е. Ќе го преместиме одма утре.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. julll

  julll
  Intern

  73
  28
  20 Август 2016
  Пц то дома ми е уклучено 24/7, некогаш тоа трае и месец дена без да го исклучам. Сите кабли се уклучени на еден многу дебел продолжен кабел. А отсекогаш сум се прашувал дали би имал проблем и цело време да го имам пц-то уклучен. Дали би знаел некој?
   
 7. krema

  krema
  Professor

  9,532
  9,212
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е голем потрошувач писито, једино ако не е риг и копаш. :)
  Немај гајле.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. julll

  julll
  Intern

  73
  28
  20 Август 2016
  Не ми е за потрошувачката, само дали би имало некој спој такви работи. Не се разбирам многу во ова.
   
 9. krema

  krema
  Professor

  9,532
  9,212
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ако имаш поквалитетен продолжен (не од тие за 100 денари) нема да имаш никаков проблем.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...