• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте IPTV

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,419
4,920
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Rokkr има ограничување на околу 2 часа, гасиш и уклучуваш, работи уште 30мин, после тоа не пушта ни филм ни телевизија.
За 20 евра годишно не вреди да трпиш такви глупости, програмчето си вреди.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,730
3,634
Единствено што ми пречи со иптв е 24 фрејмови на мк и ју каналите,уса каналите се ок имаат стрим со 60fps.
Ова е случај со сите провајдери што ги имам тестирано.
Да, али има по некој канал во 1080p 50 fps квалитет, пример: Канал 5, Pink, Prva, RTS, хрватските (HRT, Nova, Rtl итн), спортклуб и арените кога имаат Live пренос ги има 1080п 50п. И самиот извор знае да менува квалитет, во ударни термини ќе пушти најдобар квалитет, преку ноќ ќе стави обичен SD да заштеди на сообраќај и слично.
 

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
208
131
Да, али има по некој канал во 1080p 50 fps квалитет, пример: Канал 5, Pink, Prva, RTS, хрватските (HRT, Nova, Rtl итн), спортклуб и арените кога имаат Live пренос ги има 1080п 50п. И самиот извор знае да менува квалитет, во ударни термини ќе пушти најдобар квалитет, преку ноќ ќе стави обичен SD да заштеди на сообраќај и слично.
Nitu eden od ovie kanali ne odi vo 50fps i nikade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
982
624
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

И сега…?
Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
982
624
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

sasemkd

Gaining Experience
24 јануари 2010
234
55
Мислам дека @Jokerski продава иптв, види со него. Јас од него немам зимано за да кажам каков е.
Мислењето е автоматски споено:

US $10.55 | add items no channels

Jas naracuvam od ovoj predobar e
Dosega 5 naracki za drugari site se ok
Samo adresa treba bezveze da stavite germanska za da pomine narackata
User i pass ili meu file dobivate na poraka
 
Последна промена:

lumibi

Intern
5 јуни 2008
149
30
Ѕирнал некој на Shoppy, Ecommerce Made Simple (или сличен маркет) да не го постојат понуди со Rokkr?

Пошто за Hulu/HBO/Disney/спорт има добри понуди (пример 1, пример 2, итн). Во најмала рака имајте ги како алтернативни опции.
Има ли начин како да се бара на пример Shoppy било за иптв или нешто друго ако затреба. На веб страната има само да отвараш "продавница". Нешто како "search engine".

Ако знае некој и други онлине шопови би го замолел да напише, може и на пп.
 

Delta111

Gaining Experience
23 мај 2010
130
123
Некоја препорака најефтино да се гледа олимпијада на Андроид смарт ТВ?

Мислев РОККР но дали некој земал премиум и да потврди дека функционира?
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,524
1,076
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Некоја препорака најефтино да се гледа олимпијада на Андроид смарт ТВ?

Мислев РОККР но дали некој земал премиум и да потврди дека функционира?
dazn i vpn germanski

1628017413950.png
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,435
1,199
Ohrid
Дали некој е запознаен преку која апликација на од Амазон Fire stick можи да се гледа иптв поточно нашите канали бесплатно,добив инфо некое бате инсталирал по домови тука во Au и работело прилично добро,немам можност сеуште да го проверам тоа самиот за тоа прашувам тука.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
256
215
Скопје
Препорака за солидно IPTV за следење на Премиер лига и EX-YU канали (стариот обично сака да гледа ЕX-YU филмови и серии)?

Квалитетот на сликата не е толку битен, битно е да има солидна конекција и да не кочи ептен. Вреди да се потенцира дека IPTV-то би се следело преку Android TV 4.4 KitKat а многу апликации не работат на оваа верзија (обично повеќето се 5.0+ пример Vavoo, најновите Kodi верзии итн). Моментално од сите програмчиња, едино IPTV Extreme работи солидно (M3U или Mac адреса).
 
18 септември 2020
76
49
Препорака за солидно IPTV за следење на Премиер лига и EX-YU канали (стариот обично сака да гледа ЕX-YU филмови и серии)?

Квалитетот на сликата не е толку битен, битно е да има солидна конекција и да не кочи ептен. Вреди да се потенцира дека IPTV-то би се следело преку Android TV 4.4 KitKat а многу апликации не работат на оваа верзија (обично повеќето се 5.0+ пример Vavoo, најновите Kodi верзии итн). Моментално од сите програмчиња, едино IPTV Extreme работи солидно (M3U или Mac адреса).
Kodi - погледни на youtube, пиши greenbalkan и таму имаш целосна инсталација на КОДИ и ги имаш сите програми од цел свет и филмови за секој вкус.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,103
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно