• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте IPTV

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
589
375
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,498
1,128
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Истече една година од IPTV-то што го земав од Алиекспрес, дајте понуда за друго IPTV.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,498
1,128
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Импресија после година дена?
Супер си ја вршеше работата. Никогаш не направи проблем освен еднаш на почеток и тоа беше се. Каналите сите работеа.

Не можам да најдам нешто слично но доколку најдам пак би зел исто.

Испратено од Poco X3 NFC преку IT.mk форум апликација
 

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
361
99
Супер си ја вршеше работата. Никогаш не направи проблем освен еднаш на почеток и тоа беше се. Каналите сите работеа.

Не можам да најдам нешто слично но доколку најдам пак би зел исто.

Испратено од Poco X3 NFC преку IT.mk форум апликација
Пиши му на кинезот ќе ти даде линк од друга продавница за истото иптв.
 

PeroLozac

Intern
11 јули 2018
62
39
На кодито, доле ми излезе порака за најстабилна иптв, сајт tvviet.gs.

Види, отвори, јас сега ја отворив, босанска страница е
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,348
1,445
Истече една година од IPTV-то што го земав од Алиекспрес, дајте понуда за друго IPTV.

Пиши му порака и автоматски добиваш тест 24 часа,

Кај мене не работи преку Телекабел (пишано во друга тема), преку А1 е добра слика и стабилно.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,498
1,128
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

Пиши му порака и автоматски добиваш тест 24 часа,

Кај мене не работи преку Телекабел (пишано во друга тема), преку А1 е добра слика и стабилно.
A1 сум, ќе му пишам, Фала!
 
18 септември 2020
76
49
Здраво на сите,
јас исто како и дел од членовите на овој форум користам IPTV, a jaс користам IPTV преку апликацијата Rokkr, која е бесплатна за симнување на било кој уред и е достапна мислам за сите оперативни системи. Се активира со внесување на линкот huhu.to и можете бесплатно да гледате телевизија. Доколку сакате да имате PREMIUM account, ја имате таа опција при што уплаќате 19,95 ЕВРА. Ја користам на тв боксот што го имам, на мојот телефон и на лаптоп. Доволно ви е да имате брз интернет дома и откако ќе ја инсталирате апкацијата имате огромен избор на канали, кој повеќето се во ХД и имате исто така и голем број избор на филмови и серии.
ПС:Ако сте на А1, без гајле ги имате и спорт клуб и еуроспорт и ред други канали, сепак ИПТВ платформа е.
Rokkr
Rokkr PREMIUM - Rokkr

1626025763300.png
1626025862321.png кај ова внесувате huhu.to
1626025908042.png
 

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
963
786
Исто на бокс и на андроид телефон ја користам топ е :)
Здраво на сите,
јас исто како и дел од членовите на овој форум користам IPTV, a jaс користам IPTV преку апликацијата Rokkr, која е бесплатна за симнување на било кој уред и е достапна мислам за сите оперативни системи. Се активира со внесување на линкот huhu.to и можете бесплатно да гледате телевизија. Доколку сакате да имате PREMIUM account, ја имате таа опција при што уплаќате 19,95 ЕВРА. Ја користам на тв боксот што го имам, на мојот телефон и на лаптоп. Доволно ви е да имате брз интернет дома и откако ќе ја инсталирате апкацијата имате огромен избор на канали, кој повеќето се во ХД и имате исто така и голем број избор на филмови и серии.
ПС:Ако сте на А1, без гајле ги имате и спорт клуб и еуроспорт и ред други канали, сепак ИПТВ платформа е.
Rokkr
Rokkr PREMIUM - Rokkr

Погледнете го атачментот 102428
Погледнете го атачментот 102430кај ова внесувате huhu.to
Погледнете го атачментот 102431
Испратено од JNY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

bakigvg

Gaining Experience
28 јуни 2016
130
61
Здраво на сите,
јас исто како и дел од членовите на овој форум користам IPTV, a jaс користам IPTV преку апликацијата Rokkr, која е бесплатна за симнување на било кој уред и е достапна мислам за сите оперативни системи. Се активира со внесување на линкот huhu.to и можете бесплатно да гледате телевизија. Доколку сакате да имате PREMIUM account, ја имате таа опција при што уплаќате 19,95 ЕВРА. Ја користам на тв боксот што го имам, на мојот телефон и на лаптоп. Доволно ви е да имате брз интернет дома и откако ќе ја инсталирате апкацијата имате огромен избор на канали, кој повеќето се во ХД и имате исто така и голем број избор на филмови и серии.
ПС:Ако сте на А1, без гајле ги имате и спорт клуб и еуроспорт и ред други канали, сепак ИПТВ платформа е.
Rokkr
Rokkr PREMIUM - Rokkr

Погледнете го атачментот 102428
Погледнете го атачментот 102430кај ова внесувате huhu.to
Погледнете го атачментот 102431
Која е разликата меѓу премиум верзијата и обичнава ? Ја користам обичнава и е сосема во ред, што нуди повеќе платената верзија ?
 
18 септември 2020
76
49
Која е разликата меѓу премиум верзијата и обичнава ? Ја користам обичнава и е сосема во ред, што нуди повеќе платената верзија ?
Незнам искрено, ама дури тера оваа бесплатнава некогаш знае да се појави ова premium и да не се уклучувааат каналите, па треба да излезам од апликацијава и пак одново да ја пуштам. Ама мислам дека нема потреба да се претплати човек, итака истите функционалности ќе ги има. Недостаток и е на апликацијава и е настаните што се случуваат на каналот ги нема пишано со временски период и што не може да се врати програма 7 дена наназад.
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1,006
551
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
Која е разликата меѓу премиум верзијата и обичнава ? Ја користам обичнава и е сосема во ред, што нуди повеќе платената верзија ?
има дневен лимит колку време може да гледаш
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1,006
551
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
незнам точно немам мерено обично на ова гледам 1на утакмица сум немал проблем, еднаш ми остана уклучено после утакмицата можда саат и се појави известување дека дневниот лимит за фри јузер е потрошен.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,196
4,442
SK

Пиши му порака и автоматски добиваш тест 24 часа,

Кај мене не работи преку Телекабел (пишано во друга тема), преку А1 е добра слика и стабилно.
Не се разбравте со Телекабел?
Ни објаснување зошто не работи сервисот?
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,348
1,445
Не се разбравте со Телекабел?
Ни објаснување зошто не работи сервисот?
Во меѓувреме го снема од Али, не работи ИПТВ-то и не одговара на пораки, така да среќа што земав од најевтиниот пакет :)

Нешто беше со рутирањето преку Телекабел, еднаш им свртев, нешто подесуваа не успејаа да го направат.
 
18 септември 2020
76
49
Нема толку ограничувања, на ТВ бокс без проблем тера некое време, после ќе почни да бара премиум акаунт и не можи ништо да се пушти.
Најдобрата ИПТВ што ја користев до некаде фебруари беше КОДИ, а таа после апдејд ојде замина за Америка и ништо нема повеќе канали на таа апликација, никој green balkan сервис не го отвора. WTF е се она ограничување, живи глупости немале друга работа па пишувале за некакво ограничување. За филмови Popcorn го употребувам и има симнато неколку филмови, некои од нив ич не ми се гледани. Rokkr ми е баш за гледање канали и сега вчера почнав да го гледам преку телефон Lucifer од 5та сезона, а 4та сезона нешто гледав другото не ми е догледано, инаку без проблем тера филмови и серии.
 
Последна промена:

lggit

Intern
9 март 2021
21
3
Единствено што ми пречи со иптв е 24 фрејмови на мк и ју каналите,уса каналите се ок имаат стрим со 60fps.
Ова е случај со сите провајдери што ги имам тестирано.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
982
624
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
208
131
Единствено што ми пречи со иптв е 24 фрејмови на мк и ју каналите,уса каналите се ок имаат стрим со 60fps.
Ова е случај со сите провајдери што ги имам тестирано.
Izvoren strim na 90% kanali e 24 frejma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,103
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно