• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте IPTV

Zvone Boban

Intern
24 октомври 2019
61
38
дечки за windows 10 или 7 whatever, да предложите програмче најдобро за гледање iptv? И некој сервис исто што ќе ги има discovery history обавезно?

Го користам долго и немам приговор.

А за Discovery претпоставувам дека можат да се најдат и бесплатни сервиси. Ја користам листа од Oli повеќе од 2 години.
 

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
108
218

Го користам долго и немам приговор.

А за Discovery претпоставувам дека можат да се најдат и бесплатни сервиси. Ја користам листа од Oli повеќе од 2 години.
браво бе друже ова го користев и јас топ е ај пиши го тагни го оли или во пп да му побарам тест и фала ти уште еднаш :)
 

dudebrah

Intern
22 април 2016
1
0
Најдобар е ДАЗН кога станува збор за спорт, сега е достапен и кај нас за 2долари месечно, со ВПН ти се отвараат многу многу избор, а да и нема сечкање или да ти закочи, пошто легално си е легално.

И на 2 уреди истовремено гледање
Со кој VPN работи, пробав со plexVpn од канадски сервер но не ми дава пристап.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,648
1,007
Со кој VPN работи, пробав со plexVpn од канадски сервер но не ми дава пристап.
Со експресвпн работеше но не на сите сервери, мене конкретно ми требаше Германија, Австрија, Швајцарија да работи бидејќи тој контент ми требаше.
 

kloki

Intern
24 јули 2015
108
14
Дечки,да ми предложите некоја иптв со екс ју канали + арена,спорт клуб,пинк вестерн,дискавери,хистори,јуроспорт на влц фрее?
 

Brakialis

Intern
21 ноември 2020
11
9
Ако поминуваш доста време пред тв најдобро ти е да си платиш, ако сакаш фрее имаш на телеграм групи, ама често знаат да ги блокираат и замарање е, но може да ти се посреќи да потрае. Јас не гледам многу и си користам фрее ги имам 5 -6 профили ако едниот е зафатен или блокиран се префрлам на друг.
Дечки,да ми предложите некоја иптв со екс ју канали + арена,спорт клуб,пинк вестерн,дискавери,хистори,јуроспорт на влц фрее?
Испратено од Redmi Note 5 преку IT.mk форум апликација
 

Corba

Gaining Experience
11 јануари 2015
186
57
Да каже некој провајдер што нуди за Ministra Player na Lg TV WebOs, неможам да го тестирам плејерот да видам како работи.
Еве објаснување за провајдерот што треба да поддржува

Note! Ministra Player for Smart TV doesn't contain embedded content!
Important! Please perform the following steps before installation:
1. Contact your IPTV provider and make sure that they:
  • use Stalker Middleware 5.2.0 or Ministra TV platform 5.3.0 and higher;
  • allow you to access their content through Ministra Player for WebOS.
2. Ask them to provide you with:
  • a login and password to enter their portal;
  • a link to the portal;
  • a License key.
 

Mr One

Intern
19 јануари 2010
61
40
дечки за windows 10 или 7 whatever, да предложите програмче најдобро за гледање iptv? И некој сервис исто што ќе ги има discovery history обавезно?
Најдобар е SF VIP плеерот од serbianforum.org.
Отвора панели со m3u листи со playtoken, XUI, c/, stalker_portal/c, client/c и се што оди со тие плејлити (вод и серии).
cafe.png
cafe.png

cafe.png
 

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
198
127
Најдобар е SF VIP плеерот од serbianforum.org.
Отвора панели со m3u листи со playtoken, XUI, c/, stalker_portal/c, client/c и се што оди со тие плејлити (вод и серии).
Погледнете го атачментот 100889
Погледнете го атачментот 100891

Погледнете го атачментот 100893
Заштитен панел господ не го отвара не SF плеер :)
 

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,030
966
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
@Mr One па јас мислам дека многу малце не се диви :) па за да не ги јаде се е хакабле ако ти фаќа мозокот и нормално нема потреба да плаќаш но луге си бараат едноставно плати и клати.
 

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
198
127

lggit

Intern
9 март 2021
8
1
Има ли можност да се уклучи epg на vlc за m3u листи од /c сталери?
 

Mr One

Intern
19 јануари 2010
61
40
Има ли можност да се уклучи epg на vlc за m3u листи од /c сталери?
Не. Во некои листи доаѓа и епг, а се зависи од стримот.
SF Vip плеерот чита и епг но само ако е овозможено од сопственикот, односно во таа листа оди и епг. Може да се вметне епг од сопсвен извор но во други плеери, SimpleTV, Kodi.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,428
692
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
960
599
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,032
Членови
29,644
Најнов член
vxlkovski
На врв Дно