• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте IPTV

Zvone Boban

Intern
24 октомври 2019
61
38
дечки за windows 10 или 7 whatever, да предложите програмче најдобро за гледање iptv? И некој сервис исто што ќе ги има discovery history обавезно?

Го користам долго и немам приговор.

А за Discovery претпоставувам дека можат да се најдат и бесплатни сервиси. Ја користам листа од Oli повеќе од 2 години.

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
106
215

Го користам долго и немам приговор.

А за Discovery претпоставувам дека можат да се најдат и бесплатни сервиси. Ја користам листа од Oli повеќе од 2 години.
браво бе друже ова го користев и јас топ е ај пиши го тагни го оли или во пп да му побарам тест и фала ти уште еднаш :)

dudebrah

Intern
22 април 2016
1
0
Најдобар е ДАЗН кога станува збор за спорт, сега е достапен и кај нас за 2долари месечно, со ВПН ти се отвараат многу многу избор, а да и нема сечкање или да ти закочи, пошто легално си е легално.

И на 2 уреди истовремено гледање
Со кој VPN работи, пробав со plexVpn од канадски сервер но не ми дава пристап.

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,609
988
Со кој VPN работи, пробав со plexVpn од канадски сервер но не ми дава пристап.
Со експресвпн работеше но не на сите сервери, мене конкретно ми требаше Германија, Австрија, Швајцарија да работи бидејќи тој контент ми требаше.

kloki

Intern
24 јули 2015
108
14
Дечки,да ми предложите некоја иптв со екс ју канали + арена,спорт клуб,пинк вестерн,дискавери,хистори,јуроспорт на влц фрее?

Brakialis

Intern
21 ноември 2020
10
9
Ако поминуваш доста време пред тв најдобро ти е да си платиш, ако сакаш фрее имаш на телеграм групи, ама често знаат да ги блокираат и замарање е, но може да ти се посреќи да потрае. Јас не гледам многу и си користам фрее ги имам 5 -6 профили ако едниот е зафатен или блокиран се префрлам на друг.
Дечки,да ми предложите некоја иптв со екс ју канали + арена,спорт клуб,пинк вестерн,дискавери,хистори,јуроспорт на влц фрее?
Испратено од Redmi Note 5 преку IT.mk форум апликација

Corba

Gaining Experience
11 јануари 2015
186
57
Да каже некој провајдер што нуди за Ministra Player na Lg TV WebOs, неможам да го тестирам плејерот да видам како работи.
Еве објаснување за провајдерот што треба да поддржува

Note! Ministra Player for Smart TV doesn't contain embedded content!
Important! Please perform the following steps before installation:
1. Contact your IPTV provider and make sure that they:
  • use Stalker Middleware 5.2.0 or Ministra TV platform 5.3.0 and higher;
  • allow you to access their content through Ministra Player for WebOS.
2. Ask them to provide you with:
  • a login and password to enter their portal;
  • a link to the portal;
  • a License key.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,697
Мислења
848,912
Членови