• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

LCD monitor. Koj?

  • Ја почнал/а темата
  • #26

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Па со оглед на тоа дека студирам информатика на ПМФ и имам 20 год, знам дека во наредни 50 години ке седам пред монитор во поголемиот дел од денот. А ке ми треба за најразлични ствари: од програмирање, игри, па се до мултимедиа. Така да мислам дека греота е да штедам на монитор.
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
A sakas li 22" HannsG? 2ms, 2000:1? Cenata mu e 20.500. Ima i ASUS, a nego cenata mu e 22.000. I dvata se wide i imaat isti performansi. 3 godini garancija. Asus-ot nekako izgleda po-cyber,a HannsG pak spored nivnata istorija se mnogu kvalitetni zatoa sto rabotat za Sony i Samsung...2000 denari e 10% razlika vo cena, taka da vredi da se razmisli. A dali Tajvan ili Kina...tuka nema golema razlika
 
  • Ја почнал/а темата
  • #28

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Погоре напишав дека не би штедел за монитор, ама сепак лимитот од банката (татко ми) :)) е околу 250 евра. Па затоа се задржувам на 19" и гледам да најдам што подобри перформанси за таа цена.
 
D

DimitarMK

Гостин
A sakas li 22" HannsG? 2ms, 2000:1? Cenata mu e 20.500. Ima i ASUS, a nego cenata mu e 22.000. I dvata se wide i imaat isti performansi. 3 godini garancija. Asus-ot nekako izgleda po-cyber,a HannsG pak spored nivnata istorija se mnogu kvalitetni zatoa sto rabotat za Sony i Samsung...2000 denari e 10% razlika vo cena, taka da vredi da se razmisli. A dali Tajvan ili Kina...tuka nema golema razlika
ќе оќорам од толкав монитор :LOL: :LOL: :LOL:
 

Macigames

Intern
15 август 2007
42
0
macigames.blog.com.mk
Најтопло ти го препорачувам Philips 170x6 супер модел кој има квалитетен приказ на сликата и одзив на пикселите од 8 милисекунди. Има гаранција за заменуванје на еден мртов пиксел значи нема да те боли глава (што ако се појави мртов пиксел). Изграден е според технологијата Perfect Panel што значи дека нема грешка во пикселите. Поздрав и мислам дека ќе ме послушаш.
 

filipbutel

Intern
15 декември 2008
53
0
Има гаранција за заменуванје на еден мртов пиксел значи нема да те боли глава (што ако се појави мртов пиксел). Изграден е според технологијата Perfect Panel што значи дека нема грешка во пикселите. Поздрав и мислам дека ќе ме послушаш.[/QUOTE]

Ke mozes da mi objasnis sto e toa garancija na eden mrtov piksel i kakvi uste vidovi na garancii postojat za monitor i so e toa perfect panel tehnologija?
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
714
224
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Има гаранција за заменуванје на еден мртов пиксел значи нема да те боли глава (што ако се појави мртов пиксел). Изграден е според технологијата Perfect Panel што значи дека нема грешка во пикселите. Поздрав и мислам дека ќе ме послушаш.
Дечки темава е од пред 1 година гледај малце
До сега сменил 5 монитори:LOL:
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
714
224
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Ако имате нешто да купите или понудите отворете си своја тема и готово:LOL::LOL::LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,031
Мислења
837,176
Членови
28,969
Најнов член
fit0_
На врв Дно