• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,454
1,437
Drachevo
Honor 8x.
Ептен бавна камера, ужасен RAM менаџмент. Would not recommend :D
Го имаме 8X и 9X во блиската околина. 8X премина на Android 10 и е лаговит и баговит. 9x дојде со Android 10 и е далеку побрз и нема багови. Во суштина се исти телефони, треба исто да се однесуваат во работа, но не. Двата земени од ВИП

Што ме потсети, @psyside, дали го среди твојот лаговит баговит XIaomi?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,818
28,740
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Пријатно изненадување :cool:

PXL_20210126_191826222.jpg
 

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
783
1,016
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Од пред некој ден користам Xiaomi Redmi Note 8 Pro, спејсшатл во однос на Nokia 2 кој претходно бев приморан да го користам, I have suffered a lot.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8_pro-9812.php
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,038
12,444
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,818
28,740
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,818
28,740
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,746
1,766
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro
Стварно е цигла телефонов, го расчепкав во салон, ништо од slick design... Башка околу кило тежи? :D Ако падне, толку е
 

Tehnologiva

Practice makes perfect
9 јули 2013
1,389
1,231
Tehnologiva's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X & Corsair H115i RGB Platinum
Motherboard
ASUS Crosshair VIII HERO X570 Wi-Fi
Storage
Corsair Force MP600 1TB PCIE 4.0, Toshiba x300 4TB, WD Blue 1TB
PSU
Corsair RM1000x 1000w GOLD
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB 3200Mhz CL14 (2x16)
Video card
MSI RTX 2080Ti Gaming X Trio
Case
Corsair Crystal 570X RGB Mirror Black
Mouse
Logitech G502 HERO SE
Keyboard
Logitech G513 Carbon Romer G Tactile
Audio
Yamaha HS7 + Steinberg UR22mkII + Yamaha YTS-SW120 Audio Technica ATH-PRO700 SV
Monitor
LG UltraGear 27GL850 144Hz 1440p Gysnc, Freesync 1ms IPS
OS
Windows 10 Pro 64bit
Стварно е цигла телефонов, го расчепкав во салон, ништо од slick design... Башка околу кило тежи? :D Ако падне, толку е
За таа големина и не е баш толку тежок споредено со iphone 12 pro max кој што е со метална рамка помал екран а е потежок во предов ако падне ајванот од него е толку, самсунгот има поголеми шанси да преживее.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,818
28,740
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Стварно е цигла телефонов, го расчепкав во салон, ништо од slick design... Башка околу кило тежи? :D Ако падне, толку е
Дизајнот за мене е најдобро нешто кое некогаш сум го видел, подобар и од Note 7
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,520
857
Стварно е цигла телефонов, го расчепкав во салон, ништо од slick design... Башка околу кило тежи? :D Ако падне, толку е
Не е баш, напротив полесен дип импакт има ако падне и ништо не му е за разлика од Ноте 20 ултра фул метал и стакло финиш и ако падне ојде јабана значи С21 така е дизајнирано да не има штета при паѓање, а за ајфон ИЧ да не зборам

Sent from my SM-N986U Samsung 20 Note Ultra 5G using Tapatalk
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,424
1,193
Ohrid
За таа големина и не е баш толку тежок споредено со iphone 12 pro max кој што е со метална рамка помал екран а е потежок во предов ако падне ајванот од него е толку, самсунгот има поголеми шанси да преживее.
Да си жив и здрав за коментаров, 100% е така.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,676
Членови
28,983
Најнов член
НикииНена
На врв Дно