• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,538
1,153
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Ц ц ц срамота бе Пане ..
 

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
240
583
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,435
644
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,538
1,153
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
За тие смртниците како нас што не знаат да препознаат телефон по кутијата и целофанот одозгора, може да ни кажеш што телефон е?
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
412
389
Струга
Xiaomi Mi 9T Red FlameГо користам пола година, сега за сега презадоволен, одличен дисплеј, одличен процесор за парите (можеби подобар избор беше 9T Pro но во моментот на купување беше 50-60 евра поскап и не беше достапен на залиха).

П.С зошто Red Flame? Ме нервираа останатите модели бидејќи power дугмето им беше во црвена боја, OCD much :)
 

martinivs

Intern
30 октомври 2020
4
14
Samsung galaxy A50.
20201030_220706.jpg

Океј телефон, го користам околу година ипол. Функционира одлично. Досега не покажа знаци на слабост.Нормално, секогаш конкуренцијата во тој ценовен ранг ќе понуди нешто подобро или полошо, но јас сум задоволен од изборот :)
 

CBB_6

On your way to fame
9 декември 2016
187
601
До денес си цепав на Mi A2 Lite, од денес ќе рока POCO X3 NFC 6/64

IMG_20201031_195433~2.jpg

Купен за 200 ојра од Бенгуд, и најмногу шо ме зачуди е испораката од Хонг Конг до Шведска за 4 дена, со ЕУ приорити лајн некаков си! еееее кај живејме ние овде, со месеци да се чека..

IMG_20201031_195044~3.jpg

Тамам ми стигна во тандем со Нилкин маската.

Кратко време беше Redmi Note 9S на тронот во оваа класа, сега новокрунисаниот крал е Poco X3.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,418
1,042
ibiz.mk
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Kingston SSDNow UV400 120GB 2.5
RAM
4.00GB Single-Channel DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
^ Welcome to the club of X3 users. :) Убава црната маска, ама го прави гломазен. Јас имам транспарентна, па си нарачав од Ali нови маски кои отворите не им се во круг (па да собира прашина) туку е до самата камера.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,435
644
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,435
644
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
605
527
Bitola
Ама мора да ти е уклучен лаптопот цела ноќ иначе нема батерија?

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
Обично на Sleep го оставам мекбукот и така можи да полни а иначе го користам од мекбук само type-c адаптерот и нормално си го полнам..а и сеа видов го добиле istyle 20W адаптерот така да ќе нарачам деновиве
 
18 февруари 2016
23
26
Твое мислење од досегашното користење, камера, батерија, екран?
Генерално сум доста задоволен од овој телефон. За брзината, мултитаскинг користење немам замерки. Главната камера е добра, дава одлични детали со добар контраст и реалистичен приказ на боите, HDR опцијата дава слики со зголемен контраст и сатурација. Ноќните слики се добри, со намалена острина, но со опцијата Night Mode се добиваат значително подобри резултати. Предната камера е одлична и многу сум задоволен од квалитетот на сликите. Екранот и батеријата се одлични. 8-10 часа Screen On Time без проблем.

Испратено од POCO F2 Pro преку IT.mk форум апликација
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,435
644
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Обично на Sleep го оставам мекбукот и така можи да полни а иначе го користам од мекбук само type-c адаптерот и нормално си го полнам..а и сеа видов го добиле istyle 20W адаптерот така да ќе нарачам деновиве
Кабелот lightning port со type-c.

Сите предходни полначи(адаптери во ѕид) од Ејпл со type A.

Многу невкусно.

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,653
Мислења
822,549
Членови
28,294
Најнов член
silverCM
На врв Дно