1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде може да се најде неонка 52cm

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од xristijanGTI, 29 Март 2020.

 1. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  290
  304
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Знае некој каде може во Скопје да се најде неонка 52цм, во Велес нема нигде како еднорог да им барам кога ги прашував сите, викаат веќе не носеле такви пошто не е стандардна димензија на неонка.

  [​IMG]

  Точни бројки од неа немам пошто у кола ми остана ќе пишам утре ама знам дека сигурно е 52цм пошто ја мерев. Нешто како ова мислам дека би ми завршило работа.

  [​IMG]
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,663
  10,233
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пред десетина дена земав ваква локално во Штип.
   
  На xristijanGTI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  962
  698
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  На xristijanGTI му/ѝ се допаѓа ова.
 4. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  290
  304
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Купено од Бриколаж, Скопје може да се затвори/избрише темата.
   

Сподели

Вчитување...