1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гораст и новата емисија (GG TV)

Дискусија во форумот 'GGTVMK' започната од B^nDIT, 26 Август 2013.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,508
  25,576
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Глеам креации праат на вашата фан страна. Кај да го најдам логото во векторска форма?
   
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Супер идеја. Ќе го закачам после.
   
  На Fatal1ty_ и temelk4 им се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Привремено ќе стои вака, а понатаму (кога ќе имаме сајт) ќе си има секција ;D
  Повелете логото и пуштете мозок на пасење - http://zabava.gg.mk/
   
  На temelk4 и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 4. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  Дечки за што ќе се збори вечер?
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Copy/paste од fb.gg.mk

  Вечерва на програмата:
  Со четвртото издание на GG правиме јубилеен еден месец прикажување. Бројките се неверојатни и Ви благодариме за тоа од дното на нашите сорс кодови. Во GG S01E04 ќе разговараме за Lords Of the Fallen и Beyond Earth. Имаме анбоксинг на конзола и разговараме за новите Nexus-и. Играта на епизодата не ви ја откриваме, ќе мора сами да дојдете и да видите.

  Имаме giveaways од Game_On, SONY и Jugoton. Се хајпаме за лансирањето на WoW:WoD и ред други работи...

  Се разбира и имаме ново прашање за вас.

  Се гледаме вечер во 22:00 часот на http://www.twitch.tv/ggtvmk
   
  На olikomerc, Necromancer, DarkEnchanter и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  додека чекам новата гг гледам стриминг на http://www.twitch.tv/quickybaby/profile
  Стрима WOT еден од најдобрите , за помалку од 30 мин собра повеќе од 1300 фунти донации закон е , препорака
   
 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,168
  6,210
  21 Јануари 2009
  Најјака четврта епизода. Прв пат и во живо ја гледав.
  Wireless дефекација!!
   
 8. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  Aбе оставете го Данко да се доискаже. :)
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  371
  480
  13 Јуни 2012
  Машко
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  yt.gg.mk
   
  На StarBuck и kirev им се допаѓа ова.
 11. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Дефинитивно ми беше мило што ми го прочита прашањето за Civilization играта е закон од секогаш сум сакал таков вид стратегии.
  БТЊ Свака им част на Данко и на Бобо 4 емисии по ред седат иста поза скрстени нозе.
  Нека фрлат некое диабло книгиче гаме он за нареден подарок :p.
  Потсетвање за нова секција во подфорумот.
   
  На Tramspotting и skullmonkey им се допаѓа ова.
 12. Tramspotting

  Tramspotting
  Intern

  11
  43
  30 Јануари 2013
  Машко
  Ја ме ја, кај сте бе дечки сто години ништо немам пишано на форумов. Си реков само да поминам да ве поздравам. Читам се ама никако да седнам да вратам некојa порака. @OldSchoolPvP така се седи нема подобар начин за седење :p
   
  На prichina, Tegla, OldSchoolPvP и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. Tramspotting

  Tramspotting
  Intern

  11
  43
  30 Јануари 2013
  Машко
  @The_Man ако ме остават да се доискажам јас кутриот нема да престанам да зборам :p
   
  На M.Pix, DarkEnchanter, architect и уште 6 други им се допаѓа ова.
 14. Avid

  Avid
  Guru

  4,168
  6,210
  21 Јануари 2009
  #teamdanko
   
  Necromancer, Mr.Jack и на Tramspotting им се допаѓа ова.
 15. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  Со каков ентузијазам збориш мислам дека цела епизода да те остават нема да е досадно. :)
   
  На Gogzy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,747
  4 Септември 2008
  More Android, less iOS!! :D :D :D
   
  M.Pix, RagingDemon и на The_Man им се допаѓа ова.
 17. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,884
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  Гораст кога ќе го прочита ова^ :
  [​IMG]

  :D:D:D
   
  На alekcackko, prichina, Boldozer и уште 3 други им се допаѓа ова.
 18. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Не знам дали беше оваа или претходната епизода (најверојатно претходната), Данко збори како франтично го мава контролерот, а Гораст му вика ај демонстрирај франтично. Ха, добар момент беше тоа.
   
 19. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 20. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Нема да ги гледам повеќе, Гораст лошо делува на мене.
  Онаа глупа игра што ја игра решив да ја пробам и се заебав се заразив , ти *бам Hearthstone
   
  На skullmonkey и The_Man им се допаѓа ова.
 21. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  :) Иначе се дигна сајтот. Мала криза...
   
 22. Tramspotting

  Tramspotting
  Intern

  11
  43
  30 Јануари 2013
  Машко
  Вечерва на програмата:

  Со петтото издание на GG ја кршиме стандардната шема со специјален гостин, еден од најзначајните членови на гејминг културата во државава и подалеку. Во GG S01E05 ќе разговараме за Call of Duty Advanced Warfare и Assasins Creed Unity и правиме привју на два наслва кои ќе ги зачуваме како најголема тајна до терминот вечер.

  Имаме giveaways од Game_On, SONY и Jugoton. Се хајпаме за Blizzcon и неизбежното излегување на WoW Warlords of Draenor.

  Се разбира и имаме ново прашање за вас.

  Се гледаме вечер во 22:00 часот на http://www.twitch.tv/ggtvmk
   
  На psyside, toshex, architect и уште 9 други им се допаѓа ова.
 23. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
 24. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Ако гледаш фудбал ќе те банираат од форумов, спорт и политика се забранети посебно спорт ( елекронски спорт дозволен и пожелен)
   
  tupacan, skullmonkey, Војвода и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Oooo Gorast 14 funti dadov za dekovi kako englezite se napraviv
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...