1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гораст и новата емисија (GG TV)

Дискусија во форумот 'GGTVMK' започната од B^nDIT, 26 Август 2013.

 1. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  371
  480
  13 Јуни 2012
  Машко
 2. Hristijan_95

  Hristijan_95
  Gaining Experience

  292
  173
  17 Мај 2012
  Машко
  ИТ
   
  На DarkEnchanter му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  941
  674
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Супер емисијa, сaмo 2ч ми излегoa oчиве нa мoнитoрoв
   
 4. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  И јас ја запратив и гледав 1:30 min поминало, што не ја догледав цела пошо ми се спие ептен ама ретко мене нешто да ме задржи подолго од 30мин. Риспект и можеби ке звучи глупаво јас да ви дава мсовет но мислам дека доколку коментирате и за Друго освен игри пример да одредете 15мин за ОПШТО па тука терајте Windows и DX И што ли не а кога ке се фокусирате на ИГра или на другото да биде тоа тоа да нема почнување муабет за игра и тамам сакам да слишнам нешто за неја се префрлате на друго.Значи пример давам, можда не сум во право можда си терате супер, не се осеќам Ипотентен, овај компетентен :D да ви делам тука сувет но ајде да си кажам.
  Гораст инаку закон е емисијата, така е опуштена а и таква треба да биде ама тоа водата ко ке се пушта односно звукот ми го одземаше вниманието :D
  Да не се лутеме, туку чисто искрено си кажувам импресии и што би би кога би.
  Али сепак ја разбирам поентава и како све тоа иде, битно се сабскрајбовав и ке ја пратам редовно.
   
  Последна промена: 9 oктомври 2014
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Топ, многу интересен ми е Гораст затоа и ја глеам емисијава, а неам ни г од гејминг,3-4 игри у живот иам играно од кои нели две се дифолт дота и кантер.

  Иначе супер се али многу е долго 2 саати и кусур човече, просечен филм е саат ипол :)

  Може да ви текне нешто пократко а почесто и таа варијанта разгледајте, пошто реално и искрено ми се здосади до пола, па другата половина сабајлево ја изглеав :)
   
  На AstroBoy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Гораст е фаца, интересен тип, го гледав уште квизот ко го водеше :D Го бива за шоу и да направи нешто просечно да биде интересно, така да не ви бега успехот ако сте упорни и земетего @prichina во емисија пошто и тој е за нвидиа пошо гледам све зелени сте таму :D.
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Долга 2 часа али ко 2 минути ми поминаа. Добра дискусија, опуштена атмосфера...
   
  На Kajsibebraat и OldSchoolPvP им се допаѓа ова.
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Драги пријатели,
  поминаа нешто помалку од два дена од првата епизода на GG. Најнапред сакам да ви се заблагодарам на сите за пофалбите, сугестиите и критиките (иако ги имаше помалку) но најмногу за шансата што ни ја давате. Откако колку толку ги сумиравме впечатоците главните проблеми и забелешки тргнуваме да ги корегираме.

  - Околу тонот (ќе се поправи). На тестовите беше беспрекорен но тука нешто ни лизна;
  - Чатот ќе се реши елегантно. Работиме на систем за прашања и модератори.
  - Веб страната ќе биде како што сакаме за брзо.
  - Темите ќе се прилагодат но тоа е ongoing проект.
  - Ред други работи со кои нетреба да ве малтретирам...

  Благодарам уште еднаш на мушкоста да изгледате и да пишете и иако мислам дека веќе летна линкот од првата епизода сепак еве го повторно за некој ако го пропуштил:
  View: https://www.youtube.com/watch?v=1Q1ttmjhkjk


  Поздрав,
  GG

  пс: И не заборавајте, http://doniraj.gg.mk
   
  На Zeuus, Tegla, architect и уште 8 други им се допаѓа ова.
 9. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  142
  28
  29 Јули 2012
  Машко
  многу беше јако само едно нешто забележав

  само што ке почне некој да зборува гораст го прекинува одма :D :D и не му дава да доврше реченицата :D
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Е да, ја заборавив оваа забелешка.
  @skullmonkey остај да се докажат и тие двајцата бе, да ја завршат реченицата, на сред реченица заушка им маваш :hay:
   
  На Ceco и AstroBoy им се допаѓа ова.
 11. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  844
  24 Февруари 2008
  Гејмер не сум, ама битно нешто се случува и има интерес. Браво и секоја чест, продолжете така! ;)

  Се гледа дека се трудат дечките. Важно е да им дадеме поддршка и стимул да продолжат да го прават ова. Сигурен сум дека критиките ќе ги прифатат најдобронамерно и ќе се потрудат да бидат уште подобри.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  Дечки ако ме нема на форум тоа е ради епик играта што ја спомна бушавиов. Hearthstone . Ниту сум гејмер, ниту имав чуено за играва , ама ете постоеле игри и за луѓе кои не гејмаат.:)
   
  DarkEnchanter, PandaBomber и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Значи job done! :D (ако имаш iPad или таблет на Windows OS ти отиде неделава у кефои).
   
  The_Man, DarkEnchanter и на PandaBomber им се допаѓа ова.
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На alekcackko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  алелуја :D
  пратено известување до неколку групи , така да очекувајте едно 1000 членови до утре :D
   
  Последна промена: 10 oктомври 2014
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 16. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  Мене нешо на iPad 2 ми засецкуе, можно е да е захтевна за него? :confused:
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,747
  4 Септември 2008
  Nema sansi da e do ipad-ot.
   
 18. goaty

  goaty
  Gaining Experience

  363
  189
  5 Февруари 2010
  Има шанси, и да, играта има проблеми со постари iPad-и. Кај мене на iPad Mini 2 спие.
   
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,168
  6,210
  21 Јануари 2009
  До 40та минута сум ама не веруем да ја имате спомнато...

  Домашна задача имате Гораст и 2те другарчиња, договорете термин од 2-3 саата кога сте тројцата слободни, изиграјте ја сите посебно/паралелно Brothers: A Tale of Two Sons и чујте се после :D
   
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,168
  6,210
  21 Јануари 2009
  Сарказмот на 01:01:03 :D
   
 21. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Вечерва на програмата:
  Ќе го запознаете нашиот четврт член и со него ќе подискутираме околу Unity и некои топ е-Спорт случувања. Ќе изделкаме и исцедиме два големи блокбастери (еден несуден). Ќе бидеме малку носталгичари и се разбира (најважното) ќе имаме giveaway (на македонски: подароци). Вечерва, вторник 14.10.2014, на twitch.tv/ggtvmk

  Дојдете, ќе се забавуваме!
  GG
   
  На TATA_MATA, xenon, Tegla и уште 14 други им се допаѓа ова.
 22. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  објавувајте и на steam групата , имате 300 членови 60 online моментално, подиректна информација до гејмерите преку announcement не постои :) .
   

  Прикачени датотеки:

  • snap.png
   snap.png
   Големина:
   546.8 KB
   Прегледи:
   38
 23. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Ке правете Giveaway на GTX970ката :crazy:
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 24. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,081
  3,219
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Едвај чекам! :D
   
  temelk4, Ceco и на dejan_str им се допаѓа ова.
 25. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  552
  163
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  Ајде ајде, направете еден ics календар.. иначе и вечер од 22:00 така?
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...