1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,459
  1,885
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  ^ јас покрај рамките, би инамалил и со слајдерите во snapseed, но сепак тоа е вкус.
   
  На boriseto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,909
  3,486
  5 Декември 2009
  Машко
  Особено првата слика, премногу е уништена со тоа мрдање на слајдерот...

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На Mickraven му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Рамката шо има врска со кропот, ако тебе не ти се свиѓаат рамките тоа е твој проблем, не мора да кликаш дека ти се допаѓа сликата, мене ми се свигаат, тоа е вкус. Тоа а за кропот, пошо ајфонот нема формат 16/9, сликата ја кропнувам но сепак резулицјата изнесува 4032*3024....
   
  На Mickraven му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,791
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Напрај си flickr и таму ставај си што сакаш овде ќе го почитуваш она што е запишано во првиот пост од темава.
  Следна слика што нема да исполнува услови да биде во темава ќе биде отстранета.
   
  Mickraven, Скоти, AlexanderMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  која е минимална резолуција на сликата за да се постави?
   
  На Mickraven му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  На flickr постави ја оригиналната (нема ограничување) а потоа само линкуваш овде.
   
  На Mickraven му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,599
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Huawei Mate 9

  IMG_20190213_104154-01.jpeg IMG_20190213_104318-01.jpeg
   
  На Speedster и Mickraven им се допаѓа ова.
 8. MScott

  MScott
  Intern

  16
  23
  20 Август 2018
  Машко
  Рандом слики. OnePlus 6, default[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
   
  На Speedster, shifty, Mickraven и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,599
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Huawei Mate 9

  IMG_20190217_145414.jpg IMG_20190219_174431-01.jpeg
   
  На Speedster, shifty, Mickraven и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,207
  4 Септември 2008
  Mi8, GCAM HDR Enhanced +

  [​IMG]
   
  Последна промена: 20 Март 2019
  На shifty, caki, Costigan_Jr и уште 7 други им се допаѓа ова.
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  958
  1,466
  13 Јануари 2014
  Машко
  Затоа што фотографијава е ставена дирекно на форумов, а не на Flickr или друг сервис со висока резолуција.
   
  На damil и Krk198 им се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,599
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Htc u11 plus,сликано на ауто.

  IMAG0006.jpg IMAG0021.jpg
   
  На Pane-G, shifty, Скоти и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,599
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  HTC U11 PLUS,СЛИКАНО СО GCAM.

  IMG_20190321_152417.jpg IMG_20190321_125434.jpg
  00000IMG_00000_BURST20190321155940404_COVER.jpg
  Portrait Mode

  00100sPORTRAIT_00100_BURST20190321152736773_COVER.jpg
   
  shifty, Иванчо и на psyside им се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,239
  991
  2 Јануари 2012
  Машко
  N9 малку LR. Да напоменам само дека сликава е симната од имгур, едитната, и пак ставена на имгур.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 21 Март 2019
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  145
  154
  14 Септември 2016
  Машко
 16. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,267
  2,298
  9 Февруари 2011
  Samsung J8
  Нема никакво едитирање, освен компресијата што ја прави google за да се стави на cloud. Оригиналите отидоа јабана.

  Пејсаж на зајдисонце:
  20190329_171051.jpg
  20190329_171011.jpg

  И портрет на силно сонце:
  20190315_110240.jpg
   
  Speedster, psyside, tupacan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  344
  163
  15 ноември 2007
  Машко
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 18. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  958
  1,466
  13 Јануари 2014
  Машко
  S8, Pro Mode, подесено само ISO на 50 и мрднат White balance слајдерот затоа што единствена светлина во просторијата беше ужасно топла столна лампа. Од едит, само кропната малку.

  [​IMG]
   
  На Kajsibebraat, DaVoRkNe, architect и уште 5 други им се допаѓа ова.
 19. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Првата е од Гкам со ХДР+, втората е VSCO обработена за на инстаграм :)
  [​IMG]

  Screenshot_20190418-164823_Gallery.jpeg
  IMG_20190417_192111_867.jpeg

  Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 18 Април 2019
  Speedster, architect, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,207
  4 Септември 2008
  Добра резолуција, :oh:
   
 21. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  И фали нешто? на 12 мп слика? :) долната е инстаграм компресија.
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,207
  4 Септември 2008
  Од моб сум, сега гледам дека 2 слики биле...
   
 23. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  46
  92
  30 Август 2018
  Машко
  Samsung Galaxy A7 2018 Portrait Mode
  [​IMG]
   
  На fuzzjaw, farkizz, DaVoRkNe и уште 6 други им се допаѓа ова.
 24. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  985
  2,222
  28 Јануари 2017
  Машко
  Уба слика ама бокево е прилично несмасно, да се загледаш малце појќе и почвит да сметат или мене само ми се изморени очиве.
   
 25. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  46
  92
  30 Август 2018
  Машко
  За midrange телефон е одлично :)
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...