1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  82
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Iphone 6s Plus + Macro Lens. :) 85E84767-977D-42E3-A2FC-0053BA6BC6C1.jpeg
   
  На Pane-G, gokica, Трајче Дрварчето и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Winncoot
  ипхоне пуздер прави со камерата, одлична фотка. :)
   
  На Winncoot му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  59
  82
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Tocno!
   
 4. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,974
  25,207
  4 Септември 2008
 6. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  На shifty, goran_oh, caki и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. iLeeTz

  iLeeTz
  Intern

  6
  9
  25 ноември 2017
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]
  Samsung J6 2018 без никаков едит, ауто камера.
   
  Speedster, SiPy` и на gokica им се допаѓа ова.
 8. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  85
  74
  4 oктомври 2015
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]
  iPhone 7 Plus, Auto mode.
   
  MartinK_2, ekonomist и на SiPy` им се допаѓа ова.
 9. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,550
  4,352
  23 Јуни 2015
  Машко
  Супер фотки, ама многу grain/noise прават скоро сите телефони.
   
 10. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 11. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. МулевР

  МулевР
  Intern

  26
  30
  21 oктомври 2015
  Машко
  Redmi Note 7 сликано на ауто со обична камера

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Software, Трајче Дрварчето, Borsa и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,909
  3,486
  5 Декември 2009
  Машко
  Speedster, Fatal1ty_, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Слики некој сликани со s10 plus ми прати чисто ради споредба до п30 про? :)

  Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
   
 15. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  806
  1,688
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Mi A1, Google Cam
  [​IMG]

  Nokia 808[​IMG]
   
  DelphiUser, vladic3110 и на SiPy` им се допаѓа ова.
 16. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,308
  9,552
  23 oктомври 2012
  Машко
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,239
  991
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ко да е ок ако е во тој случај само.
   
  На Иванчо му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  На Трајче Дрварчето, PC_GAMER, Sharlovski и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  985
  2,222
  28 Јануари 2017
  Машко
  Уште малце да го пуштеше рачето, да ги немаше овие црниве од страна, ха!
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Незгодна ми е локацијата од балкон, еден куп бандери со кабли + барокни и комуњарски згради. :D (не сакав да ја кропнам)
  Првенствено ми беше за облаците сликањето, но добро испаднаа и делфините од windchimes-от.
   
 23. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  958
  1,466
  13 Јануари 2014
  Машко
  30 секунди работа е со Healing Tool во Photoshop да се тргнат зградите, а во крајниот резултат не се приметува ништо :D
   
  На PC_GAMER и krema им се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас сепак преферирам без гибање. :)
   
  На Oktar и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 25. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,550
  4,352
  23 Јуни 2015
  Машко
  Сликано во Pro Mode - Samsung Note8
  [​IMG]
   
  DaVoRkNe, kristijan_m75 и на krema им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...