• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

 • Ја почнал/а темата
 • #351

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,781
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Ај да пишам и официјално. Продавам:

- Комплет Ендура Т22 (боја сина) - 2000 денари. Sold out

- Глави за Ендура Т22/Т18
(пакување од 5 парчиња) - 500 денари. Sold out

- Комплет OBS Cube Mini
(боја Starry) комплет со 10 глави (само еден е па мора да оди заедно со главите) - 1800 сосе 10 глави.

- Комплет SUBVOD Starter Kit (боја црна) - 1300 денари.

- Глави за него (има различни, клептони, за МТЛ, за дробно...) (пакување од 5 парчиња) - 500 денари.

- Глави Vaporesso Cascade One GT Mesh (пакување од 3 парчиња) - 500 денари.

- Golisi Needle2 полнач - 500 денари.

- Течност DIY готова узреана S`camel (Pyramid) 100 милилитри (јачина 4, 6 или 9 мг/мл никотин) 50PG/50VG - 800 денари.

Количините се ограничени од сите работи, но има по нешто. Сите работи освен течностите се неотворени, во фабричко пакување и оригинали (не клонови). Боите (изгледот) се тие од линковите, на кои најдобро можат да се видат слики и димензии (нема поента да ги сликам затоа што се неотворени). Други течности немам за продавање, а оваа им се допаѓа на многу бивши пушачи затоа што најмногу ги потсетува на аналогна цигара. По мое лично мислење, сите три комплети се погодни за почетници, секој на свој начин, но не само за нив. Со комплет + глави + течност на почетник не му треба ништо друго најмалку месец-два, веројатно и повеќе (освен можеби течност).

За две работи земени заедно 100 денари попуст, за три 200. Попустот важи само за сродни работи (комплети + глави за нив + течност).

Локација Скопје, не праќам по карго (многу лошо искуство со три различни компании).

[ едитирано на 06.10.2020 - проширени описи ]

[ едитирано на 07.12.2020 - намалени некои цени ]

[ едитирано на 15.01.2021 - состојба, цени ]
 

Bambuca

On your way to fame
12 декември 2015
563
578
Кавадарци
Kf-Prime (Kayfun) За ПродАжба со + резервно стакло
цена- 800ден

Оставив и електронски не ми треба повеќе
и ова пикото го продавам
1500 ден со атомизер Kayfun mini V3
и резервни делови


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Donis92_ng

Intern
11 јули 2013
5
2
Се продава
Isick Pico 75w orginal со батерија i kutijata
Kf Prime Atomizer nov greac i pamuk so rezerva metalno tube -PRODADENO
V3 Mini Kyfun atomizer nov greac i pamuk
rezervni gumicki
4 greaci namotani
zica za greaci SS316L uste 2 m
pamuk
Komplet 3500 den moze i posebno (gratis 555, RUM i AM4)
cela oprema e kupena od fasttech
 

Атачменти

Последна промена:

Bambuca

On your way to fame
12 декември 2015
563
578
Кавадарци
Продавам 13 Ароми од Инавера
некои се полни некои до пола
Maxx Blend
Usa Mix
555 Gold
Camtel
Pyramid
Oriental
Latakia
DonHill
Ry4
Usa Red Mix
WinStone
Tobacco C
Classic Cigar

Цена 1000ден
Праќам по Карго


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Donis92_ng

Intern
11 јули 2013
5
2
Се продава
Isick Pico 75w orginal со батерија i kutijata -1200
Kf Prime Atomizer nov greac i pamuk so rezerva metalno tube -PRODADENO
V3 Mini Kyfun atomizer nov greac i pamuk
rezervni gumicki-700
4 greaci namotani
zica za greaci SS316L uste 2 m
pamuk
Ako go kupite modot i atomizerot (gratis 555, RUM i AM4)
cela oprema e kupena od fasttech
 

nikolceeeeee

Intern
11 мај 2016
32
25
Imam Ammit mtl rta sakam da go zamenam za nesto.Ako ima nekoj mod so edna baterija ilu drug atomizer rta za mtl, neka mi pise kje se razmenime.A ako saka da go kupi nekoj neka bide 700 denari.Pozdrav

 

nino.09mk

Intern
3 август 2019
12
14
Здраво на сите :) Оставам вејпинг, па ја давам целата опрема во комплет. За сите кои се заинтересирани имам:

- Geekvape Aegis x mod
- Aspire nautilus gt (три греачи со него)
- 2 х Aegis solo mods
- 3 x mollicel батерии
- Voopoo drag x (со 4 греачи) + 510 адаптер
- Hellvape destiny rta
- Innokin zlide
- Hellvape mtl rta
- Innokin go max tube kit (со еден тенк/греач)
- Geekvape zeus subohm
- 2 x uwell caliburn
- wotofo profile (30тина греачи)
- innokin gala pod

Плус куп жици, памуци, алати...
Плус и по некоја течност (9мг).
Се од опремата не е многу користено, се си доаѓа со оригиналните кутии, освен едниот aegis solo (може да ја побарам и таа кутија по потреба).

Им барам комплет 7500, секако, ако има заинтересирани, може да се договориме окулу цената, не е фиксна.

Пишете тука, или слободно на Вибер - 078***080ПРОДАДЕНО
 

Maki_SM

Gaining Experience
28 јуни 2012
79
128
Здраво на сите :) Оставам вејпинг, па ја давам целата опрема во комплет. За сите кои се заинтересирани имам:

- Geekvape Aegis x mod
- Aspire nautilus gt (три греачи со него)
- 2 х Aegis solo mods
- 3 x mollicel батерии
- Voopoo drag x (со 4 греачи) + 510 адаптер
- Hellvape destiny rta
- Innokin zlide
- Hellvape mtl rta
- Innokin go max tube kit (со еден тенк/греач)
- Geekvape zeus subohm
- 2 x uwell caliburn
- wotofo profile (30тина греачи)
- innokin gala pod

Плус куп жици, памуци, алати...
Плус и по некоја течност (9мг).
Се од опремата не е многу користено, се си доаѓа со оригиналните кутии, освен едниот aegis solo (може да ја побарам и таа кутија по потреба).

Им барам комплет 7500, секако, ако има заинтересирани, може да се договориме окулу цената, не е фиксна.

Пишете тука, или слободно на Вибер - 078***080

Секоја чест и големо ФАЛА на колегата . Све што беше пишано , убаво спакувано и бепрекорно сочувани сите делови денеска ги земав од кај него .. Со среќа да си ги трошиш парите
 

DinoJ

Intern
4 декември 2018
25
24
Skopje
DinoJ's setup  
Processor & Cooler
i5 4460
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
970 Evo Plus
PSU
Sharkoon SHPv2
RAM
2x8 DDR4 3000mhz
Video card
Gigabyte 1070ti
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Yuhui Vision III
Mouse
Genesis G55
Keyboard
Genesis RX85
Audio
Rampage
Monitor
BENQ XL2411P
OS
Windows 10
Здраво дечки, во јуни нарачав шишиња за е-џус 3x100мл и шприцови еден од 10мл и ефен од 30мл и игли за истите од ширина од 0.069 наменети за течност за електронски цигари. Шишињата се од висок квалитет од француската фирма "LE PETIT VAPOTEUR"се со систем "easy fill може да се види во сликите подоле" за лесно полнење. Ги продавам по истата цена по која сум ги купил поради тоа што во меѓувреме нарачав од "fastteck" поради тоа што ги чекав преку пола година.
Ги продавам сите заедно и цената е 420ден.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,290
1,561
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Ако некој продава глави за Endura T22 нека ми пушти пораче.
 

fis1976

On your way to fame
15 март 2016
505
972
Скопје
Продавам KangerTech Juppi Starter Kit + 2 батерии Sony VTC6, комплет 2.300 ден. Ова е последниот мод што го имам купено и е малку користен (и модот и батериите). Атомајзерот од китот не е користен воопшто, батериите се во оригиналните врапови. Локација Скопје, не би праќал по карго. 

bozo100

Intern
30 јуни 2019
1
0
Ај да се појавам и во овој дел од темата ;)
Ги продавам следниве танкови:
1. Inokin Scion $15.73 Authentic Innokin SCION Sub Ohm Tank Clearomizer - 3.5ml / 0.5ohm(70-110W) / stainless steel + glass at FastTech - Worldwide Free Shipping конплет + 6 греачи $9.87 Authentic Innokin SCION Replacement Coil Head (3-Pack) - 0.5ohm (70-110W) at FastTech - Worldwide Free Shipping танкот 600 + греачите 1000 или комплет 1500
2. Sense Blazer200 $27.31 Authentic Sense Blazer 200 Sub Ohm Tank Clearomizer - 6ml / 0.2/0.6ohm / stainless steel + glass at FastTech - Worldwide Free Shipping + rba $20.19 Authentic Sense Blazer 200 Replacement RBA Coil Head (3-Pack) at FastTech - Worldwide Free Shipping (само една) комплет 1200
3.Ijoy Combo rta $15.85 Authentic IJOY Combo RDTA Rebuildable Dripping Tank Atomizer - 6.5ml at FastTech - Worldwide Free Shipping комплет 800
4.QP Fatality $25.18 FTL Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 4ml / 316 stainless steel / 28mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping комплет 1000
5.QP JuggerKnot $21.57 JuggerKnot Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 4/6ml / 316 stainless steel / 24mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping комплет 800
6.Medusa rda $19.35 Authentic GeekVape Medusa RDTA Rebuildable Dripping Tank Atomizer - 3ml / stainless steel / 25mm dia. at FastTech - Worldwide Free Shipping authentic-geekvape-medusa-rdta-rebuildable комплет 800
7.Kylin2 $10.97 Kylin V2 Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 3/5ml / 304 stainless steel + glass / 30mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping (дојде со пукнато обично стакло) комплет 400
Се собраа многу и немам време сите да ги користам :( ПО МОЖНОСТ од Скопје да не праќам по карго.
Продавам:

 1. Мод SMOK Alien AL85 заедно со Samsung INR 18650-25R
  Модот е како нов, го добивате со фул пакување, батеријата нема повеќе од 10 циклуси направено.
  Цена за комплет: 1600 ден.
 2. ВГ од Aмбрела: од 500 мл шише измерено 453 г (визуелно околу 35% употребено). Рок на употреба: 12.01.2020
  Цена: 150 ден.
 3. Ароми:
 • 30 мл Cookie Dough Ice Cream - Chefs Choice - околу 90% останато
 • 30 мл Glazes Dougnut - Chefs Choice - неупотребено
 • 30 мл Devon Cream - Chefs Choice - неупотребено
 • 30 мл Sweet Strawberry - ТFA - неупотребено
 • 30 мл Strawberry Cheesecake - Chefs Choice - околу 95% останато
 • 10 мл Cereal 27 - Capella - неупотребено
 • 10 мл Berry Cereal - TFA - неупотребено
 • 10 мл Honey Circle cereal - TFA - неупотребено
 • 3*10 мл Juicy Lemon - TFA - едното околу 95% останато, другите две неупотребени
 • 10 мл Golden Butter - Capella - неупотребено
 • 10 мл Blueberry Jam - Capella - околу 98% останато
 • 10 мл Pineapple - TFA - околу 98% останато
 • 10 мл Coconut Extra - TFA - неупотребено
 • 10 мл Sweet Cream - TFA - неупотребено
 • 10 мл Chocolate Chunks - Wonder Flavors - неупотребено
Цена: -15% за неупотребените односно од 80-230 ден зависно што сакате.
-20% за употребените (Сите што се употребени се колку за еден/два микса само)
(Цена за неупотребени)
30мл Chefs Choice - 150 ден.
30/10мл TFA - 170/80 ден.
30/10мл Capella - 230/110 ден.
4. RDA/RTA
 • SERPENT SMM 24MM RTA BY WOTOFO X SUCK MY MOD - Цена: 600 ден.

 • Копија на Reload RTA и Apocalypse GEN 2 RDA - Цена за двете заедно: 600 ден.
Има ли останато нешто сеуште?
 

Ace Lud

Unstoppable
7 април 2012
1,127
2,067
Skopje
Ace Lud's setup  
Processor & Cooler
R7 3700x + NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS Crosshair VII HERO
Storage
nvme1TB + 1TB samsung SSD
PSU
V750 Cooler Master
RAM
2x16 3200mhz GSKILL neo
Video card
MSI 2080ti
Case
Lian Li 011 Dinamic
Mouse
g.skill
Keyboard
g.skill
Monitor
LG 27''
OS
Windows 10 pro

ilievskiii

Intern
29 март 2019
10
3
Некој да продава атомизер за МТЛ? Би сакал да е со греачи да има да се купуваат не сум уште спремен сам да правам.
 

fis1976

On your way to fame
15 март 2016
505
972
Скопје
Продавам Ambition Mods Purity MTL RTA , со кутија и сите додатоци и гумички, одлично сочуван, цена 1000 ден.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Ароми, чувани по ПС (ладно и темно), отворени, не попразни од пола, тутунски Inawera (и една Flavorah), 13 парчиња стите заедно 700 ден, овошни Inawera, 7 парчиња, 400 ден, и 10 парчиња ароми на алкохолна база од Arom Team 3/4 полни, 1000 ден. Сите топтан 1600 ден.

4.jpg

6.jpg

5.jpg

Готови течности 50/50 ПГ/ВГ 6мг никотин (Chemnovatic никотин, ПГ и ВГ од Umbrella) 70 ден за 10мл, сите топтан по 50 ден за 10 мл.

Pyramid (Inawera) 100+ ml
555 (Inawera) 100+ ml
Gentleman (Inawera) 80+ ml

алкохолни Arom Team:
Mild Seven 50+ ml
FIRST 30+ ml
Cohiba 50+ ml

Комплетот од последниот оглас, KangerTech Juppi Starter Kit + 2 батерии Sony VTC6 нова цена 2000 ден.
 

DinoJ

Intern
4 декември 2018
25
24
Skopje
DinoJ's setup  
Processor & Cooler
i5 4460
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
970 Evo Plus
PSU
Sharkoon SHPv2
RAM
2x8 DDR4 3000mhz
Video card
Gigabyte 1070ti
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Yuhui Vision III
Mouse
Genesis G55
Keyboard
Genesis RX85
Audio
Rampage
Monitor
BENQ XL2411P
OS
Windows 10
Здраво дечки сакам да купам полнач за 18650 батерии со дисплеј што покажува mAh го гледам моментално LiitoKala Lii PD4, но пред да нарачам и да го чекам пола година да прашам дали некој во групава продава ваков или некој сличен полнач.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,378
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно