• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
480
81
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Продавам електрична цигара "мод" IJoy Capo Squonker 100 W


Електричната цигара е користена само неколку пати и со сите делови, поточно RDA со БФ пин, и батерија 20700, иначе ги прифаќа сите 3 вида на батерии за модови 21700 / 20700 / 18650, за 18650 има футрола, модот користи 1 батерија, го купив нов пред 1 месец скроз нов и го платив 4000, ама бидејќи го продавам без батерија и RDA, а го продавам само поради тоа што имам неколку разни модови и фрлив око на друг го продавам фиксно 2500 денара и е користен само неколку пати, што се гледа по сликите. Повеќе информации во врска со модот...Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Изменето од модератор:

DinoJ

Intern
4 декември 2018
25
24
Skopje
DinoJ's setup  
Processor & Cooler
i5 4460
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
970 Evo Plus
PSU
Sharkoon SHPv2
RAM
2x8 DDR4 3000mhz
Video card
Gigabyte 1070ti
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Yuhui Vision III
Mouse
Genesis G55
Keyboard
Genesis RX85
Audio
Rampage
Monitor
BENQ XL2411P
OS
Windows 10
Купувам 200-500мл PG. Скопје плс луѓе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #381

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,780
12,187
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Или во Интер-хем (читај оттаму неколку постови, а и барај во индексот). Како да рече некој дека им се подобрило ПГ-то... Или можеби сум сонувал. :)
 

DinoJ

Intern
4 декември 2018
25
24
Skopje
DinoJ's setup  
Processor & Cooler
i5 4460
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
970 Evo Plus
PSU
Sharkoon SHPv2
RAM
2x8 DDR4 3000mhz
Video card
Gigabyte 1070ti
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Yuhui Vision III
Mouse
Genesis G55
Keyboard
Genesis RX85
Audio
Rampage
Monitor
BENQ XL2411P
OS
Windows 10
Провери во умрела.
Нема..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Или во Интер-хем (читај оттаму неколку постови, а и барај во индексот). Како да рече некој дека им се подобрило ПГ-то... Или можеби сум сонувал. :)
И да не се подобрило толку е лошо? Имам уште 20мл течност криза е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #383

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,780
12,187
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Јас не сум го користел, други (повеќе души) викаа дека било жолтеникаво (треба да биде безбојно) и мирисало... Во зорт може да се користи и такво, но што поскоро да се смени. Но мислам дека ја променија амбалажата и се уозбилија. :)

Во Умрела појма си немаат која е состојбата на тезгите, најдобро е да прашуваш поединечно (да одиш или да се јавуваш по телефони) во тезгите по трговските центри. Но да, последен пат кога поминав од Рамстор (пред помалку од еден месец) немаа никакво ПГ или ВГ.
 

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
478
137
Не знам дали е соодветна тема, ако не е, избришете. Iqos со две цигари, со гаранција, фул паковање, за жал, од љубопитност се запалени неколку цигари, околу 10. Ако има заинтересиран некој може прашања во пп, не знам друга информација која треба да ја споделам и е важна. Цена по договор мах до 50еур.
 

DinoJ

Intern
4 декември 2018
25
24
Skopje
DinoJ's setup  
Processor & Cooler
i5 4460
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
970 Evo Plus
PSU
Sharkoon SHPv2
RAM
2x8 DDR4 3000mhz
Video card
Gigabyte 1070ti
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Yuhui Vision III
Mouse
Genesis G55
Keyboard
Genesis RX85
Audio
Rampage
Monitor
BENQ XL2411P
OS
Windows 10
Купив ВГ и ПГ од Интерхем и приметив дека ми снемало и никотин :LOL:, од кај нарачувате никотинска база некоја појака 50мг/100мг.
 

Nistrix-

Gaining Experience
18 февруари 2017
104
194
Ги продавам моите 3 омилени sub-ohm дрипери (RDA) бидејќи се префрлив на MTL. Сите 3 се со одличен квалитет и се лесни за користење , гледав по цели денови reviews од дрипери пред да ги нарачам.

1. Wotofo Nudge 22

2. Wotofo Profile
(напомена: користи mesh коили, а не обични)

3. Cthulhu Mjölnir

Повеќе инфо во ПП.

1621095391559.jpg
 

Bambuca

On your way to fame
12 декември 2015
563
578
Кавадарци
Колеги утре сабајле идам скопје ми треба модче со мтл рта атомизер нека понуди некој било што за побрза комуникација на вибер ова е мој број 075691266

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Bambuca

On your way to fame
12 декември 2015
563
578
Кавадарци
колеги купив мод со TFV12 Атомизер дтл е го менувам за мтл атомизер


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

DinoJ

Intern
4 декември 2018
25
24
Skopje
DinoJ's setup  
Processor & Cooler
i5 4460
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
970 Evo Plus
PSU
Sharkoon SHPv2
RAM
2x8 DDR4 3000mhz
Video card
Gigabyte 1070ti
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Yuhui Vision III
Mouse
Genesis G55
Keyboard
Genesis RX85
Audio
Rampage
Monitor
BENQ XL2411P
OS
Windows 10
Дечки имам 10 ПРАЗНИ шишенца од никотин по 10мл да не ги фрлам ако му требаат на некој нека ми пише. IMG_2939.JPG
 

DinoJ

Intern
4 декември 2018
25
24
Skopje
DinoJ's setup  
Processor & Cooler
i5 4460
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
970 Evo Plus
PSU
Sharkoon SHPv2
RAM
2x8 DDR4 3000mhz
Video card
Gigabyte 1070ti
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Yuhui Vision III
Mouse
Genesis G55
Keyboard
Genesis RX85
Audio
Rampage
Monitor
BENQ XL2411P
OS
Windows 10
Здраво дечки вчера го омажив вејпот негде и сакам да земам нов дали има некој тука што продава MOD 80+W и RTA
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,223
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно