• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aliexpress

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
889
469
Ме чуди, кај мене до сега легнувале на картичка без проблем.
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
110
41
Ова е точно, не им се нафаќаат за таа мала пара да работат.
Им даваат моторче на некои.
Кај мене идеше со моторче порано, па едно време батето идеше од куќа до куќа со кола и застануваше на секои 10-15 метри, и сега еве цела година на точак.
 

Skior

Intern
1 април 2021
11
1
Статус од Deutsche Post, вака си стои од 22-ри. Некој искуство?
The shipment arrived at the international logistics center on June 22nd, 2021.
 

JezuzNoChil

Intern
9 јануари 2019
45
29
Дали е ова рекорд за најбрзо стигната пратка?

За 2 недели достава до дома со free shipping.

 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,984
3,354
Не е. 7 дена чинам беше рекордот. Порано пратките преку поштите од Хонг Конг или Сингапур редовно стигаа за две недели.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,514
11,771
youtu.be
Од турски магацин е пратена нарачката, стигнала за 8 дена во СК.

Tracking number: RA205354014TR
------------------------------
Jun 16, 2021 12:02 / North Macedonia Post / TR350, Pratkata Se Prima OD ISPRA} A ~
Jun 16, 2021 14:39 / PTT Turkey / Anatolian Side Kim Istanbul (and) -, Accepted
Jun 16, 2021 21:48 / PTT Turkey / Anatolian Side Kim Istanbul (and) -, PTT has been shipped from the workplace to PTT workplace
Jun 17, 2021 08:12 / North Macedonia Post / TR350, Pristignata Vo Naizmeni! Na Po {Ta (Izlez)
Jun 17, 2021 10:56 / PTT Turkey / International Mail / Shipping Operation. Istanbul (AVR) - Casturers, PTT arrived at workplace
Jun 19, 2021 10:22 / North Macedonia Post / TR350, Pratkata is Stavena vo VRE} A (Izlez)
Jun 19, 2021 13:13 / PTT Turkey / Turkey, Gonderi Dormitory Dormitory Shipped (Outgoing) The item was forwarded to The Destination Country (OTB)
Jun 24, 2021 07:38 / North Macedonia Post / Mkskpb., Pristignata Vo Naizmeni! Na Po {Ta (Vlez)
Jun 24, 2021 12:38 / PTT Turkey / Republic of North Macedonia (Yurt Disi), Gonderi (from) Alindian Receive item At Office of Exchange (INB)
Jun 24, 2021 14:20 / North Macedonia Post / SKOPJE IO 1003., Vo Posta.
Jun 24, 2021 17:20 / PTT Turkey / Republic of North Macedonia (Yurt Disi), Shipped to the Postal Dormitory Center Send item to Domestic Location (INB)
Jun 24, 2021 21:37 / PTT Turkey / Republic of North Macedonia (Yurt Disi), Receive item at Sorting Center (INB)
Jun 25, 2021 09:33 / PTT Turkey / Republic of North Macedonia (Yurt Disi), Send item out for physical delivery (Inb)
Jun 25, 2021 09:42 / North Macedonia Post / SKOPJE2-Dostavaotk 1000, ISPORA ~ ANA
Jun 25, 2021 12:42 / PTT Turkey / Republic of North Macedonia (Yurt Disi), Gonder delivered (from) Deliver item (Inb)
------------------------------
View more: RA205354014TR tracking | Postal Ninja
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
889
469
Да не има некој нарачувано и да му стигнала пратка преку 4PX со тракинг од сингапурска пошта? И за колку време?
Зборувам за пратки што не се препорачани со сингапурски бројчиња.
 

Skior

Intern
1 април 2021
11
1
Пратката преку DHL Ecommerce, пристигна во МК. Ќе ви пуштам детали утре. 7 дена транзит од Германија до Македонија
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
481
371
Нарачав денес андроид радио за кола, поточно Teyes CC3, продавач Teyes со висок позитивен рејтинг
Откако заврши постапката за плаќање, пробав да им пишам порака, добивам автоматска порака: Sorry, they cannot receive messages from you
Има некој искуство со ова и дали можам да ја прекинам нарачката?
Благодарам
 

mkdboy

Intern
16 септември 2010
110
30
Нарачав денес андроид радио за кола, поточно Teyes CC3, продавач Teyes со висок позитивен рејтинг
Откако заврши постапката за плаќање, пробав да им пишам порака, добивам автоматска порака: Sorry, they cannot receive messages from you
Има некој искуство со ова и дали можам да ја прекинам нарачката?
Благодарам
Baniran si
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,514
11,771
youtu.be
Ако е баниран тогаш најдобро нека ја откаже нарачката, истото ќе си го нарача од друг продавач, е сега малку е зезнато додека парите се вратат назад на сметка (~5 до 7 дена).
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
481
371
Ако е баниран тогаш најдобро нека ја откаже нарачката, истото ќе си го нарача од друг продавач, е сега малку е зезнато додека парите се вратат назад на сметка (~5 до 7 дена).
Има причина зошто би бил баниран? Само побарав понуда, добив понуда после 2 дена и направив уплата. Нема друг продавач, тоа е нивна една официјална продавница. Единствено може да ја откажам и да нарачам од Алибаба
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
889
469
Има причина зошто би бил баниран? Само побарав понуда, добив понуда после 2 дена и направив уплата. Нема друг продавач, тоа е нивна една официјална продавница. Единствено може да ја откажам и да нарачам од Алибаба
Ако ти е за фенси екран во кола терај. Ако сакаш да слушаш музика наместо да ти лупаат тенџериња, тогаш купи фирма. Едно Pioneer и биди мирен наредните 10-ина години минимун. Да не се каеш после.
А и многу јак рејтинг има, 95 и жилет. :)
 
Последна промена:

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
374
399
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7
Ако ти е за фенси екран во кола терај. Ако сакаш да слушаш музика наместо да ти лупаат тенџериња, тогаш купи фирма. Едно Pioneer и биди мирен наредните 10-ина години минимун. Да не се каеш после.
А и многу јак рејтинг има, 95 и жилет. :)
Екране во комбинација со некое фино појачало (kenwood има солидни опции за парите) е добитна комбинација. И без појачало имаат солиден звук.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
481
371
Ако ти е за фенси екран во кола терај. Ако сакаш да слушаш музика наместо да ти лупаат тенџериња, тогаш купи фирма. Едно Pioneer и биди мирен наредните 10-ина години минимун. Да не се каеш после.
А и многу јак рејтинг има, 95 и жилет. :)
Побарав совет за проблемот, а не за какво радио да купам.
Кој е тој модел на Пионир што пасува во Опел Астра Ј, што има подршка за приказ на паркинг сензори, за задна и предна камера, команди на волан, приказ на функциите од климата, навигација, добар екран.....
Пионир уште тера со екрани со резистив тач и 800х480 резолуција
Овој модел што го нарачав го имаме монтирано кај двајца колеги, звукот е многу подобар него од фабричките радиа, плус многу повеќе опции за подесување на звукот, подршка за 5.1 преку оптика.
Тешко да приметиш разлика со Пионир во иста ценовна класа.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
889
469
Побарав совет за проблемот, а не за какво радио да купам.
Кој е тој модел на Пионир што пасува во Опел Астра Ј, што има подршка за приказ на паркинг сензори, за задна и предна камера, команди на волан, приказ на функциите од климата, навигација, добар екран.....
Пионир уште тера со екрани со резистив тач и 800х480 резолуција
Овој модел што го нарачав го имаме монтирано кај двајца колеги, звукот е многу подобар него од фабричките радиа, плус многу повеќе опции за подесување на звукот, подршка за 5.1 преку оптика.
Тешко да приметиш разлика со Пионир во иста ценовна класа.
Не се нервирај. Има ли автоматски сензори ако се залепиш некаде од многу мерак гледајќи во радиото?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,534
Мислења
858,865
Членови
29,936
Најнов член
toonin111
На врв Дно