• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

предлог

 1. M

  Категорија за паметни домови

  Знам дека има вакви теми низ другите категории, но не ли би било корисно на почетната да има категорија (или како и да се вика) за паметни домови? Подкатегории би биле Хардвер и Софтвер?
 2. Miki98

  Предлог на хостинг за форум до 130€

  Здраво ит другари На декември ми истекува мојот хостинг пакет од ухост,сакам да се префрлам на нешто добро Буџет од 100-130€ годишно. Ми треба некој хостинг прилично да биде малку брз,и простор повеќе. Зошто македонскиот хостинг, нуди малку простор ? Да речеме 100gb или 200gb,но ние го немаме...
 3. Garfield'

  Предлог на име на сајт и домен

  Здраво ит другари Дајте ваш предлог,идеја име некое кратко за мојата страна за огласи,нешто што ќе се разбира на бугарски,српски и македонски,со .com ќе биде доменот,имав еден на ум verna.com,но е зафатен
 4. Garfield'

  предлог на механичка тастатура и маус

  здрво ит. сакам да земам механичка тастатура и маус по можност да бидат безжични, буџет од 3-4к.
 5. Commie

  Совет за конфигурација

  После сто години се враќам назад на форумов имајте милост :) Здраво дечки. На ниеле сум да си набавам една конфигурација (PC) за по дома. Првично ми е за работа во полето на графички дизајн, а после за браусање, снимање видеа и останато. Е сега, за ралзика од класичните конфигурации што се...
 6. BlackOuttheWoRlD

  Одбирање на стар телефон

  Здраво другари Ми треба предлог од овие телефони Nokia E72 или Blackberry torch 9810,кој е подобар од овие?? Од алиекспресс ќе се купи или ебај,доколку некој има зачуван нека ми пише пп со цена. Повеќе ме влече нокиата.. Ми се допаѓа бидејќи батерија држат по една недела со сим картичка и за музика.
 7. OtterMe

  Избор на лаптоп

  Здраво дечки. Ми треба лаптоп кој претежно ќе го користам за пишување текстови и пребарување на интернет. Битно ми е да има Full HD дисплеј, супер тастатура, и ок процесор. Буџетот ми е 25 000 - 26 000 макс. Разгледував низ нашиве продавници и изборот го сведов на следниве: - Лаптоп LENOVO...
 8. hemicharot

  Предлог за монитор до 8000

  Релативно понов модел (не ми треба нешо најнов, нема да ми сметаат 1-2 генерации постар) на монитор до 8000 ден, резолуција не ми е битна, за секојдневна употреба. Ако има до 8000 со 75hz дадете предлог, ако не, не е битно :) . п.с. од анхоч
 9. hemicharot

  (итно) дали вредат овие лаптопи

  дали вреди за парите? за студент и дали може да се стави ваков ссд. ако не дали вреди овој и дали е ок за студент по медицина?
 10. Blagojche77

  Предлог за таблет

  Здраво пријатели! Јас сум студент и имам доста електронски материјали за учење. Бидејќи неможам цело време да седам пред лап топ и да читам од него имам потреба од таблет. Па би сакал да Ве прашам за предлог таблет кој ќе биде со пристојна цена и што ќе ми заврши работа за потребата наведена...
 11. spiritBreaker

  Предложете WiFi рутер

  Предложете ми wifi рутер, буџет до околу 2.3-2.5К макс, по можност со detachable антени, по можност да поддржува aс, dual band не ми е толку битно, и побитно ми е да поддржува гигабитен лан. Ќе се користи за дома, 3 соби сигнал, моменталниот TP Link WR841N врши добра работа, но време е за...
На врв Дно