1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(итно) дали вредат овие лаптопи

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од hemicharot, 21 Септември 2018.

 1. hemicharot

  hemicharot
  Intern

  64
  24
  29 ноември 2017
 2. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  743
  527
  11 ноември 2015
  Машко
 3. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  308
  163
  28 Јуни 2013
  Ако сакаш/можеш да чекаш, цапни thinkpad на старо од негде (ebay). Ептен ако не ти се чека има во ddstore. Зависи од моделот се upgrade-able, така да како остаруваат компонентите можеш да си го допицнуваш.

  Знам дека ти се упикувам со скроз трета ствар, ама да, ја да си кажам. :)
   

Сподели

Вчитување...