1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Одбирање на стар телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од BlackOuttheWoRlD, 16 Август 2019.

 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Здраво другари
  Ми треба предлог од овие телефони
  Nokia E72 или Blackberry torch 9810,кој е подобар од овие??
  Од алиекспресс ќе се купи или ебај,доколку некој има зачуван нека ми пише пп со цена.
  Повеќе ме влече нокиата..
  Ми се допаѓа бидејќи батерија држат по една недела со сим картичка и за музика.
   
  На alexandar23 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  902
  618
  11 ноември 2015
  Машко
 3. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,261
  300
  1 Мај 2008
  Имам Alcatel OneTouch 902 исто со ваква физичка тастатура, и никаде не можам да му најдам батерија која не е постара од 5 години.
  Ако можеш да најдеш нови батерии за телефониве, ок....
  Да додадам дека софтверот на овие телефони е толку застарен, што веќе е неупотреблив за ништо друго освен за музика и повици/пораки.

  Ама сепак мислам дека само си праиш бајрам на умот со посебно телефонче за музика, поготово ако веќе имаш помодерен телефон. Боље купи си ново МП3 плеерче за тие пари.
   
 4. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Друже овие телефони се супер со имал вакви,поседоа 2-3 месеци и ги купија и уште држат цена,со нокиата можев да влезам преку блуетотх на друг телефон и лаптоп... и можеш преку неа ако нема ш маус со стрелка да мрдаш.
  Иако се стари но батерија држат за ало ало ќе работат,сега прашав еден од реклама5 малку не е арен 8000 илјади бара.
  Батерија за Alcatel OneTouch 902
  Можеш да најдеш у мегамобил или алиекспресс.
   

  Прикачени датотеки:

  damil, Faktorium, alexandar23 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Постојат тие телефони сеуште?
   
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,129
  612
  12 Април 2017
  Машко
  Ова телефонче за музика нема толку квалитетен DAC. Користиси го телефонот што го имаш, поготово ако ти е некој флегшип или слично.
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,683
  1,099
  28 ноември 2015
  Машко
  Don't feed the troll
   
  На smole, Sukhoi, fuzzjaw и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,985
  4,223
  28 oктомври 2008
  Никако да дојде до 50 лајка, а баш со нетрпение го чекам првиот оглас од членот...
   
  На itstheigyg, TATA_MATA, omegaRED и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  155
  130
  8 oктомври 2016
  @Banjifiko зошто шизиков отвори 20 теми? За да огласува или само трололол?

  Sent from my Redmi
   
 10. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,610
  1,843
  25 Март 2013
  Машко
  Nostalgia is a like magnet. Како и да е, ги собра
   
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,133
  4,563
  4 ноември 2013
  Машко
  Сега ке распалиТ некој оглас.
   
 12. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,051
  421
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Не е точно дека ако нема апдејти не чинат, споредив слика на k800 со Mate20pro, 3mpix vs 40mpix и првиов извади чиста слика вториот матна.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 13. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,459
  10,350
  23 oктомври 2012
  Машко
  :|
   
 14. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  440
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  К800 не чине,јас има К810 ногу поубаФ

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
 15. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  Јас би го решил оти мислам дека е испод 13 години.
   
  На Banjifiko и Oktar им се допаѓа ова.
 16. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,985
  4,223
  28 oктомври 2008
  Јас пак имам впечаток дека различни генерации стојат зад постовите...
   
 17. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  друже и ние старееме не пак да се упдатевуаме. :)
   
 18. damil

  damil
  On your way to fame

  716
  711
  2 Јануари 2015
  Машко
  Имам Е71 у добра состојба по дома, само батерија да се смени.

  Цена 100 еур, не се за деца телефониве, само за вистински познавачи....

  Ненормални се луѓево!
   
  Последна промена: 17 Август 2019
 19. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,610
  1,843
  25 Март 2013
  Машко
  Па што го продаваш тогаш?

  И да ненормални сме. Замисли сакаме нови телефони каде се функционира, има фантастичен хардвер и софтверска поддршка од оваа деценија. Глупаци!
   
  На BlackOuttheWoRlD и damil им се допаѓа ова.
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  716
  711
  2 Јануари 2015
  Машко
  Не ме разбра изгледа.

  Не се нормални овие што продаваат по огласиве антички уреди по луди цени.

  Иначе не ми ни текнало дека може да се продаваа ваков телефон у 2019. Ене го у кутија седи.
   
  TATA_MATA, BlackOuttheWoRlD и на Futurelakimens им се допаѓа ова.
 21. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Друже ќе дојде и денот кога ќе им рипне цената што ќе неможат веќе да се купат.
   
 22. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,985
  4,223
  28 oктомври 2008
  Веќе им е рипната :D
  Untitled-1.jpg
   
  damil, igor_igor и на BlackOuttheWoRlD им се допаѓа ова.
 23. damil

  damil
  On your way to fame

  716
  711
  2 Јануари 2015
  Машко
  Боже, боже....

  Оваквиве последниве ги купуваа демек за банкомати да пљачкаат.

  Еве и на форумов ми побараа 30 еур за iPhone 4 заклучен на Cloud. Изгледа стварно им рипа цената.

  Јас би го земал Нокиава Е90 ама многу ќе ме фати + царина 15% + ДДВ 18%, ако има некој у Германија да ми го донесе?
   
 24. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  400€ лолз ќе дадеш толку??
  Види распрашај се замене за nokia e72
   

  Прикачени датотеки:

Сподели

Вчитување...