• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pixel

 1. nikigo

  Купувам екран за Pixel 2 XL

  Купувам екран за Google Pixel xl 2 или цел телефон со маана на плоча или друг дел, но исправен екран и digitizer. Понуди во ПП
 2. Necromancer

  Google Pixel 3 XL 64GB Just Black

  Продавам нов, со целофан Google Pixel 3 XL 64GB Just Black. Сите додатоци што одат со него (како на сликата), слушалки на USB-C, адаптер USB-C to 3,5mm audio, кабел, полнач... Цена: 50.000 ден. Повеќе инфо во ПП или на 071 243 437.
На врв Дно