Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

graficka

 1. Dual GeForce RTX™ 3070 OC Edition

  Dual GeForce RTX™ 3070 OC Edition

  Продавам одлично сочувана ASUS Dual 3070 OC edition купена нова од Insomniа ака @gOJDO. Користена е за лајт гејминг, никогаш копана и гаранцијата и истече пред некој месец. Се продава поради апгрејд. Доаѓа со оригиналната кутија и сите додатоци.
 2. Нема Слика

  Купувам графичка RX 3080 TI, RX 3090

  Потребна е графичка претежно за работа со Adobe алатки и гејминг во слободно време. Понудете RX 3080 TI, RX 3090 или приближно во перформанси со коректна и реална цена.
 3. Zamena ili prodazba NOV Gaming PC Desktop za Mobilen i5-9600K\GTX1060 6gb\16GB\1TB\

  Zamena ili prodazba NOV Gaming PC Desktop za Mobilen i5-9600K\GTX1060 6gb\16GB\1TB\

  Dajte ponuda-predlog za zamena vo poraka, po moznost telefonot da e pod garancija(radi loso iskustvo) 400-550eur Product Name Armego Rampage Motherboard: ASUSTeK TUF Z370-PLUS GAMING Memory 16 GB DDR4 Internal Storage 1 TB 7200 rpm SATA Processor Type Intel Core i5-9600K...
 4. Нема Слика

  Asus TUF GTX 1660S 6GB

  Imam nekolku, kopani se 2-3 meseci nisto poveke od toa... imaat garancija vo set no listot go nemam, ako imate vrski moze da gi najdete po seriski posekako... vo slucaj da go najdam listot sekako ke vi go dadam.... cena 9000 denari od karticka... bez cenkanje ve molam i zameni ne prifakam
 5. Продавам Gigabyte AORUS Xtreme 1080 Ti

  Продавам Gigabyte AORUS Xtreme 1080 Ti

  Продавам Gigabyte AORUS Xtreme 1080 Ti, можеби најдобрата/најбрзата од 1080 Ti серија Features Powered by GeForce® GTX 1080 Ti Integrated with 11GB GDDR5X 352-bit memory interface WINDFORCE Stack 3X 100mm Fan Cooling System Advanced Copper Back Plate Cooling AORUS VR Link provides the best VR...
 6. Нема Слика

  Prodavam Cpu,Gpu

  Продавам: CPU: Intel i5-4570 3,2ghz 2000den CPU: Intel i3-7100 3,9 ghz 2500den GPU: ASUS R9 280X 3GB DDR5 2000den
 7. GTX 1060 G1 GAMING 6GB

  GTX 1060 G1 GAMING 6GB

  Дечки немам осет колку би можел да и земам на: GTX 1060 G1 GAMING 6GB прв газда со гаранција (помината нормално) фискална чувам се на мое име, лајт гејмана LOL Fortnite... со кутија се комплет чувам... ете и некое фотче има... Проценка колку идат сега овие со оглед горе описов па ако фати око ќе...
 8. Asus Strix GeForce GTX 970 OC 4GB

  Asus Strix GeForce GTX 970 OC 4GB

  Користена е минимално за CS:GO, никогаш за мајнинг, без никаков проблем, можеме да ја тестираме на лице место. Цена: 6k
 9. Nvidia RTX 3080 (Zotac Gaming LHR)

  Nvidia RTX 3080 (Zotac Gaming LHR)

  Продавам нова графичка картичка, нарачана и денес (28.06.2022) добиена од Gjirafa50, Mодел: ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 3080 TRINITY LHR 10 GB, GDDR6X Конкретно овој модел: Графичка картичка ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 3080 TRINITY LHR 10 GB, GDDR6X. 320 битни Причина за продажба: најверојатно ќе...
 10. M

  Продадено Продавам Gigabyte GTX 1060 6GB GPU

  Gigabyte GTX 1060 6GB - Сменета термална паста, држи солидни температури до 60 степени и е во одлична состојба. Не е копана и може да се види и проба во секое време. Цена: 17.000
 11. M

  Продадено Prodavam AMD RX 580 4GB GPU

  Zdravo, prodavam graficka koristena isklucivo za gaming ASUS RX 580 4GB za 13.000 denari.
 12. Skorp

  Продадено AORUS GeForce RTX™ 2080 Ti XTREME 11G

  Ќе ве молам за проценка на Gigabyte 2080 TI Xtreme. AORUS GeForce RTX™ 2080 Ti XTREME 11G Gallery | Graphics Card - GIGABYTE Global - Најдобрата верзија на гигабајт. Графичката е во одлична состојба (прв газда:D), си работи најнормално и никогаш не е копана. Користена е само за гејминг. Oсвен...
 13. zipi123

  Купувам графичка

  Купувам графичка карта без додаток од 6 пински конектор Цена:2000-3000ден.
 14. Scofield

  [UBUNTU] Ne mozam da si ja najdam grafickata karticka

  (Pred se se izvinuvam ako ovaa tema e veke otvorena) Imam nov laptop DELL Inspirion 15 5584 kupen od Telekom. Spored specifikaciite mojot laptop treba da ima graficka karticka Nvidia(R) GeForce(R) MX130 so 2gb, no nigde ne mozam da ja najdam. eve nekolku screenshotovi od branchmarkovi i nekoi...
 15. coki83

  Problem so 580 8gb 144hz

  iskustvo nekoe so 144hz slikata tintra i se gasi na 2sec vo igra. Probav poveke hdmi kvalitetni kabli ama nisto smeniv na 120hz isto, vrakam na 60hz i nemam takvi problemi.Care nekoe ?
 16. MoDmkd

  Проблем со графичка AMD R9 280X

  Здраво дечки, Пред некое време почнаа да ми се појавуваат артифакти на мониторот кога играм игри. Пример на PES и GTA 5 во мени се појавуваат а во игра не. Во последно време знае цел екран да замрзне дур играм, пример OverWatch покажува error "rendering device has been lost" и ме враќа на...
 17. Andrei

  Afox GT 440

  Графичката е купена во конфигурација од сет во 2012. Купив нова и сакам да се ослободам од оваа. Некој ако може да каже по колку се продаваат моментално?
На врв Дно