1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Водич за инсталација на Ultracam (GCAM) на Xiaomi и други андроид уреди

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Јануари 2020.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  CameraGo-signed_androidsage.com.apk
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  849
  330
  9 Август 2018
  Машко
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Lol
   
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  849
  330
  9 Август 2018
  Машко
  тоа ми е кога купувам уреди со Exynos процесор.
  Ај здравје за 3 години може ќе земам некое Xiaomi xd
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Каква врска има процесорот кога горната GCAM работи на сите уреди?

  Постирај before and after слики.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  849
  330
  9 Август 2018
  Машко
  зборев општо

  ќе сликам и ќе пратам
   
 7. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  849
  330
  9 Август 2018
  Машко
  @psyside извадив слики, и ќе ги ставам во темата за фотографии сликани со телефон.
  Јас вака како што гледам низ повеќето слики дури и Google Camera Go извади полоши слики.
  Сепак ќе ги ставам на компјутер и од таму ќе ги ѕирнам, и ќе ги објавам.
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Подобро тука, таа тема е за малце подобри слики, не за тестирање.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  842
  760
  31 Мај 2011
  Линк за Mi Note 3?
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Пробај со 1.1.8, не знам за тој модел дали ќе работи.

  Google Camera Port: UltraM8 apks
   
  На Steam. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  842
  760
  31 Мај 2011
  Camera2API не е enableнат на стоков, ќе мора да се рутира/друг ром. Ќе си почекам bl unlock request.
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
   
 13. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  842
  760
  31 Мај 2011
  Ја пробав веќе нејзе, полоши слики вади од сток камерата.
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Преку ден тешко многу да вади полоши.
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Нов порт, неверојатен квалитет. Треба да работи на Mi8 и слични уреди,

  Gofile

  Доколу имате друга GCAM, стиснете на иконата од апликацијата и држење, влезете во app info, и избришете го кешот и датата, па после избришете ја апликацијата. После тоа симнете ја оваа.

  Наместете следни поставки, Едит, заборавив, auto white balance треба да биде ON на првата секција од поставките, и 4XL во advanced.

  viber_image_2020-06-07_02-15-41.jpg

  viber_image_2020-06-07_02-15-30.jpg

  Хинт, sabre работи само на Snapdragon чипсети.
   
 16. 223-305

  223-305
  Intern

  24
  8
  2 Август 2017
  Машко
  @psyside за Самсунг А70 што да инсталирам?
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Која верзија на андроид? 9 или 10? како и да е пробај ја оваа над твојот пост.
   
  На 223-305 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. МулевР

  МулевР
  Intern

  29
  30
  21 oктомври 2015
  Машко
  Линкче за Gcam за Redmi Note 7 ?
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  2-3 поста над овој.
   
 20. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  353
  545
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Не ја бива, 1.1.8 вадеше и сеуште вади најдобри слики, ама не е стабилна. Parrot е идеална замена ама мислам дека макса на 12MP, пробај.
   
 22. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,251
  538
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ја пробав на s10 ама сум со ексиноа и нејке да чуе одма крашува.

  Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
 24. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,251
  538
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 25. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,371
  996
  1 Јуни 2016
  За Mi A3 или за CC9e?
   

Сподели

Вчитување...