1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел Скопје - проблем со интернет конекција

Дискусија во форумот 'Телекабел' започната од eX3v1l, 29 Септември 2015.

 1. Snaga

  Snaga
  Intern

  31
  24
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ќе видам и со неотел, телеком имаат пакет 30/5 за 1000 и нешто, или 100/100 за 1800, со основниот тв пакет.
  Но ме густа. Јас сакав 50/50 за 1500, ама таа понуда веќе ја немаат

  Edit: неотел имаат понуда, тв + 50/50 оптика 1490 :)
   
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,609
  1,225
  2 Јануари 2012
  Бежичниот на неотел како е периодов?
   
 3. pande2020

  pande2020
  Intern

  10
  3
  30 Март 2020
  Добро го оправија ли нетот телекабел денес ?
   
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,275
  4,786
  4 ноември 2013
  Машко
  Мислам дека се стабилизираа малце.

  Ај баш нека провери некој што претходно имаше проблеми (нека пушти трејсрут).
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,573
  4,005
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Катастрофа е! Нема потреба од трејсрут.
  Последниве 2 недели само проблеми кај што работам има 6 модеми од телекабел и само проблеми со интернетот по 2-4 пати на ден просек паѓааат сите.
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,275
  4,786
  4 ноември 2013
  Машко
  Остави претходниве недели, нека проверат сега (од овој момент... поточно од пред саат време).
   
 7. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Можам да потврдам дека од 12h кога интервенираа до сега немам проблем. Брзината е помеѓу 26-29mbps.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pande2020

  pande2020
  Intern

  10
  3
  30 Март 2020
  не му е досреден скрос има мало подобрување но на моменти пак packet lost дава
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,275
  4,786
  4 ноември 2013
  Машко
  Важно има напредок (за разлика од вчера)... ке ги биде :)
   
 10. HerMudo

  HerMudo
  Intern

  16
  2
  10 Декември 2019
  Машко
  Денеска за чудо цел ден беше добар пингот но многу често имаше пакат лос кој идеше накај 10%


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 11. pande2020

  pande2020
  Intern

  10
  3
  30 Март 2020
  Варира исто и со брзина на моменти
   
  На HerMudo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. alexmk

  alexmk
  Intern

  39
  19
  28 Јануари 2017
  Cela nedela posebno posle 18h katastrofalen internet.
  10 pati se javiv i uste me ubeduvaat ''Ne gledam problem od nasa strana''
  Pa edna mi veli radi koronata e LOL.
  Utre ja vrakjam opremata cao.
   
 13. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  648
  994
  3 Јануари 2019
  Машко
  Па индиректно е, има голема веројатност мрежава да е преоптоварена поради тоа што сите се дома. А зашто се сите дома? Поради короната.

  Инаку, не ти рекла "Не гледам проблем од наша страна", туку сигурно ти рекла "Те, не гледам го проблемо од кај нас. Те, колегите работат и дефекто че биде среден."
   
  На Snaga и mkiptv им се допаѓа ова.
 14. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Оптоварено е, и самите екипи денес кај мене рекоа. А не им се инвестира изгледа. Затоа немаш договор, ако не ти чини ги менуваш.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  138
  57
  31 Март 2020
  Машко
  Ve citam i ne znam sto se zamarate so Tk,koga nemate dogovor...otkacete gi tie se skrozz zakoceni !
   
 16. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  648
  994
  3 Јануари 2019
  Машко
  skrozz sse ssoglassuvam ! zz od mene
   
  Gaston, Alucard и на Ts011 им се допаѓа ова.
 17. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  138
  57
  31 Март 2020
  Машко
  Ama taka e navistina ...uste koga ke vidis kakov modem ti davaat star 15god, pa i povolen.....No coment pojke...
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  648
  994
  3 Јануари 2019
  Машко
  tocno , mene nesakaa ni povolen da mi dadat, samo poloven ! Ne davam coment povecko nijas .
   
  Gaston, Alucard и на HardCorec им се допаѓа ова.
 19. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Добро е, еден ден беа добри. Еве сега дел од страните ги отвара, дел не... Врзан дирекно на модем.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 20. pande2020

  pande2020
  Intern

  10
  3
  30 Март 2020
  Вечерва пак проблеми со нетот мн слаба брзина ептен
   
 21. HerMudo

  HerMudo
  Intern

  16
  2
  10 Декември 2019
  Машко
 22. pande2020

  pande2020
  Intern

  10
  3
  30 Март 2020
  кај 21.30 успорува па се до 23.30
   
 23. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  136
  84
  17 oктомври 2016
  Машко
  Исто и кај мене 2 дена е добар без проблеми.
  од 19h успорува,но еве го два дена е добар и нема проблеми најверојатно го средиле проблемот.
   
  На HerMudo му/ѝ се допаѓа ова.
 24. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  После 7 години на телекабел, фала богу ги баталив.
  Да видиме како ќе се покаже оптиката на телеком!


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 25. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  262
  170
  25 Февруари 2017
  Машко
  Моментално кашла и таа :p
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...