1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Серии што треба да се гледаат

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од psyside, 31 Март 2014.

 1. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  798
  647
  5 Јули 2011
  The last man on earth - Вил Форте е комедии
  Silicon valley
  Better call Saul
   
 2. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  165
  185
  24 Јануари 2010
  Машко
  banshee
  pinky blinders
  person of interest

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
 3. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  12 monkeys добра е да се изгледа ?
   
 4. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,440
  864
  1 Април 2012
  Машко
  На серијава и треба долго време за да се развие, почнува како типичен procedural но веќе во втората половина на втора сезона станува mind blowing.
   
  На mrkela2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,674
  24 Јуни 2009
  Машко
  FOX најави во 2017 нова сезона на Prison Break.
   
  На Jovan2389 и Bazinga им се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,822
  4 Септември 2008
  Првите 2 сезони беа добри, после тоа провалија, a no go for me.
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  261
  269
  6 Март 2013
  Машко
  Stranger Things. Пooсебнo зa oние oд 80тите кoи ги сaкaa филмoвите Гуниси и ET.
   
  goce03, Necromancer, bogoevski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,219
  1,270
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Јас почнав да ја гледам Castle, прва сезона изгледана, продолжувам понатаму, ја препорачувам целава серија.
  Castle (TV Series 2009–2016) - IMDb
  исто така ги имам изгледано и ги препорачувам House M.D. и That '70s Show
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,822
  4 Септември 2008
  Ја изгледав, после 2-3 епизода провалија, јебига тоа е кога се пробува да ги задоволиш сите гледачи, наместо тематиката да биде по фокусирана, уште една НЕ-дефинирана серија од жарновски аспект, не е страшна, не е фантастика, не е драма. Meh...
   
 10. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  261
  269
  6 Март 2013
  Машко
  Авaнтурa? Фaнтaзијa? Фaмилијaрен?
   
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,184
  6,230
  21 Јануари 2009
  Мини серија Olive Kitteridge
   
 12. GoCe_

  GoCe_
  Gaining Experience

  279
  292
  18 ноември 2007
  Black Mirror - серииште, кратко и јасно. 2 сезони, вкупно 7 епизоди се на се засега, страшна имагинација и креативност за технологија во блиска иднина.. нема на кој не би му се свиѓала од форумов.
   
  Маша, Avid и на kirev им се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,184
  6,230
  21 Јануари 2009
  Од кај знаеш?
  Пола форум ќе се згрози и ќе ја изгаси по првата епизода.
   
 14. GoCe_

  GoCe_
  Gaining Experience

  279
  292
  18 ноември 2007
  Првата епизода е нај немеродавна. Јас сум импресиониран од замислата за технологијата во серијата, посебно од епизодите White Christmas и White Bear. Секако и секоја епизода е различна приказна - различни глумци, не ни мора првата епизода да се гледа :)
   
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,184
  6,230
  21 Јануари 2009
  Мора да се гледа и прва, епска е :D
   
 16. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Оваа новава од HBO Westworld ветува доста, се надевам дека ќе испадне Ок. Првата епизода е ептен топ.

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
  PandaBomber, kirev и на Kajsibebraat им се допаѓа ова.
 17. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Timeless - изгледа интересна со само 2 епизоди сега за сега. Останува да видиме како ќе излезе понатаму.
   
 18. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,674
  24 Јуни 2009
  Машко
  Од денес во вашите кина Narcos комплетна 3 сезона :)

   
  На smole и goce03 им се допаѓа ова.
 19. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  853
  909
  9 Декември 2015
  Машко
  Dark - потсетува на Stranger Things ама е посериозна
  Godless - одлична вестерн серија
  The Sinner - True Detective за сиромаси

  Сите имаат по една сезона и толку. Впрочем така треба и повеќето серии да бидат ама за пусти пари...
   
  На Маша, STEFF, psyside и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Black Mirror за една недела нова сезона.
  Воедно според мене и #1 серија за 2017.
   
  На krema и Avid им се допаѓа ова.
 22. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Гледам никој ја нема препорачано Gommorrah . Станува збора за италијанска серија, па ради тоа не е толку позната, да беше америчка сигурно ке беше во топ 20. Станува збор за италијански мафии нешто мешавина од Наркос,Godfather,Сопрано. Гледам многу и прават маркетинг како италијанскиот одговор на Braking Bad. Демек криминалот е реално опишан. Јас ги изгледам и прва и втора сезона по 12 епизоди има и морам да кажам дека докај 4-5та епизода бев онака супер серија али после тоа стварно на наредно ниво беше серијата. 3та сезона мислам дека има али не ја најдов на торрент.   
 23. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,674
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ја има и третата сезона на торент (има и преводи), пребарај малку. Инаку серијава е стварно добра.
  Моја препорака.
   
 24. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  853
  909
  9 Декември 2015
  Машко
  За оние што сакаат малку поинакви серии Happy! Интересна, малку забегана серија која вклучува и анимиран карактер. Главниот лик е badass.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 25. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  На krema и Avid им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...