1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ми побара цитат за
  Доби.
  Е сега спинот. Јас убаво ве прашав и тебе и другите што ви е тоа мазност? Да го дефинирате да знаеме што пропуштаме. Никој не одговори.
  BTW, Спеедометар е баш бенчмарк со јусер експириес вклучено, башка нормално за еден броусер брзина на рендање на страната.
  И сега јас сум спинувал, рекол Спин мајсторот (најбољи е, па најбољи е на Премиум, па најбољи е општо).
  Ај така нека биде, знам дека те боли нели.
  Ај се читаме на следна преувеличена, неоснована работа.
   
  На Sludge.Factory, mkgunner, Скоти и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Па па па, мастер левел манипулација. Цитатот беше да покажеш каде јас сум го рекол тоа, не глуми наивен.

  Твоја беше идејата дека некој тврди дека Samsung интернет е најбрз, нити во 1 момент јас не го спомнав тоа. Го избра тој аспект затоа што во другите немаш што да нагласиш како слабост, па за да добиеш некаков аргумент се забораи од спинување, среќа на форумов има историја, еве што оргинално напишав,

  Сега како што реков, најди си некој кловн и на него глуми му дека си го демантирал.
   
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,467
  6,721
  21 Јануари 2009
  ?? Објасни како тролам жифти се иначе ќе почнам да пријавувам вакви мислења пошто стварно ми е скурчено веќе
   
 4. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Aбе ок си, лајк ти мавнав :)
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
 6. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  Друг пат биди попрецизен, воопшто не те разбрав така.
  Значи најдобар и супериорен е поблиску до најмазен, а не до најбрз.
  И по 10ти пат не објасни што е тоа „мазност“, за да знаеме зашто е или не НАЈ.
  Иначе за глума, пренемагање и вадење си НАЈхај левел, неможам тука со тебе. Боли еј, боли многу нели. Кој сум па јас за НАЈброусерот волку да зборам. Ма ајде, безобразен сум стварно. Ич да не ми праиш веќе муабет.
   
 7. rubik

  rubik
  Intern

  9
  21
  20 Јули 2018
  Машко
  A51 вреди за парите?
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Кои пари?
   
 9. rubik

  rubik
  Intern

  9
  21
  20 Јули 2018
  Машко
  18 000 ден
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  На Sludge.Factory и rubik им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  :cool::cool::cool::geek:
  Aaaaand уште една година ќе се гази, неколку години по ред број 1 телефони.

  Screenshot_2020-01-27-23-01-10-778_com.twitter.android.jpg Screenshot_2020-01-27-23-01-43-836_com.twitter.android.jpg
   
  DrMTR, The Geek Boy, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,192
  501
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  И после не траела батеријата wifi modulot е крив.

  120hz екран, појак мотор за вибрации и полнење на s-pen не се криви за слаба батерија. (Note 10+ и S20)  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 28 Јануари 2020
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Молам?
   
 14. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,192
  501
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Сите "предности" на самсунг побрзо ја цицаат батеријата.

  Цело време заборавам дека сите flagship features не се направени за батеријата да трае подолго.

  За тоа е буџет/средна класа на телефони кои имаат подобра батерија и стандарните тракатанци (џек, IR Blaster, IPS панел, итн.)


  Моја грешка се извинувам за постот.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  its coming!  Everything we know about the Samsung Galaxy S20, S20+, S20 Ultra


  120hz екран е избор, ако сакаш да штедиш менуваш на 60, секако има значајно поголеми батерии за да избалансираат за тоа.

  Моторот за вибрации има точно 0 ефект на батеријата.

  S-Pen има своја батерија.

  Те молам истражи пред да постираш глупости.
   
  bLaCk AnArChY, The Geek Boy и на DrMTR им се допаѓа ова.
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,467
  6,721
  21 Јануари 2009
  Олку хајпнат не сум бил од минатата година кога излегуваше S10.
   
  На mkgunner, bLaCk AnArChY, DelphiUser и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,192
  501
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Се извинив за постот, пошто се работи за lifestyle improvments.

  Ако би платил пари би ги користел и јас лично, не викам не. Проблем е за луге што им треба телефонот за работа и батеријата трае пократко.

  Кога збориме за истражување:

  Реално појаки вибрации нема шанси да трошат исто од закон на физика. Особено ако се користи при пишување текст.

  Ако е само за ѕвонење нема разлика

  Пенкалото точно има своја батерија мегутоа кога ке се испразни ако штракаш селфиња или листаш од далечина, кога ке го вратиш во телефонот цицаш од главната батерија да се наполни.

  За херцажа кога ке навикнеш на 120hz тешко враќање назад и ако се спасува 1-2 саати на .
  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 18. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Дечки некој предлог за добро микро USB кабелче? Aма да работи и дата трансфер и брзо полнење на Самсунг? Може и од Ebay или AliExpress...
   
 19. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Anker, Aukey, Ugreen, Baseus.

  Одбери што е најевтино, сите се квалитетни.
   
  На Deksa и Excalibur им се допаѓа ова.
 20. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Имаме ли тема со квалитетни кинески (aliexpress) брендови на полначи и кабли на форумов? Доколку не, може да направиме една и да споделуваме искуства..
   
  The Geek Boy, ivan88, Goran995 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Tnx
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,323
  2,051
  13 Јануари 2014
  Машко
  +1 и за Baseus и за Ugreen. Од Ugreen имам двометарски USB-C кабел кој работи со fast charge/data transfer солидни две години без мака, секојдневно. Од Baseus имам 2-3 кабли низ дома, со ниеден никогаш сум немал проблем, сите се по минимум година дена стари.
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,606
  1,223
  2 Јануари 2012
  Јас би ти препорачал ugreen, со басеус немам добро искуство, 3 кабли имам порачано 2 усб ц 1 микро усб сите не можеа да полнат брзо и проблематични за трансфер беа.
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008


  6:05

  :inlove::cool:
   
  Последна промена: 29 Јануари 2020
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008

Сподели

Вчитување...