1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  И јас се приклучувам во листата на луѓе, кои имале позитивно искуство со членот @efto. :)
   
  На efto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  efto

  efto
  Gaining Experience

  290
  251
  19 Април 2007
  @Војвода - Со здравје да се служиш со Нексусот :)
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,653
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  A+ @tomi Леткумот 12 саати денес го тормозам, од 05:00 сум станат :)
   
  SaleSk, nikigo и на tomi им се допаѓа ова.
 4. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  242
  29 Јули 2010
  Машко
  + за @tomi
  Иако дојде до недоразвирање во пишувањето сепак на крајот се заврши со добро. И двата на еден начин бевне криви, ама јас бев повеќе ( слично како под дејство на алкохол), но како што пишав сега е се во ред. Еве и јавно му се извинувам. Му ги пратив парите преку трансакциска и другиот ден ја прати картата без проблем иако имаше мало недоразбирање во пп.Само што ја примив графичката, сега да бришам драјвери и да се спремам за рударство :)
  + за Томи и за убаво да си ги троши парите, а јас убаво да ја горам картата.
  П.С: Сепак денеа можеби не копам, ќе ја поиграм мојата омилена ГТА 4 на максимум со ЦРТ 17" ;)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  +1 Jovce
  Со здравје да си ја користиш. Се надевам дека долго ке ти користи.

  Иначе јас со парите се подновив со нова 280x :)
   
  xenon, jovce. и на psyside им се допаѓа ова.
 6. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Малку каснам.

  @Jokerski , Се договоривме веднаш и по брза постапка ми го продаде рутерчето ,иако не сум го впрегнал сеуште во работа.
   
  На Jokerski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,042
  9,663
  24 Јуни 2009
  Машко
  +1 @Jokerski

  Без никаков проблем договорено, сретнато, купено, продадено.
  Би тргувал и во иднина со него! :D

  tnx @Jokerski
   
  На psyside и Jokerski им се допаѓа ова.
 8. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  325
  169
  28 Јуни 2013
  Позитивно искуство со членот @Aleksandar012, иако е нов немаше никакви проблеми ни при комуникацијата ни при продажбата.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,284
  2,649
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Крајно позитивно искуство со @Costigan_Jr. Ми заврши ептен работа, во вистинско време. Човек од збор, излезе во пресрет иако не мораше!
   
  На prichina, Necromancer, xhktw и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Позитивно искуство со членот bate_mile
   
  На Necromancer, xhktw, psyside и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  +1 за Војвода. Се видовме на кратко кога го земав телефонот, свртевме 2-3 реда муабет ау. ;)
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  +1 и за тебе друже :) Добра соработка имавме :)
   
 13. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,156
  1,164
  2 Август 2009
  Топ искуство со @davorkne , земав 2та кулера, напраивме добар муабет и си фативме патот. Би правел пак трејд во било кое време :)
   
  На olikomerc и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  @xhktw позитивно искуство со членот,фин муабет супер дечко,секако дека би направил пак некој трејд :D
   
  На olikomerc и xhktw им се допаѓа ова.
 15. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  А, да, добар е DaVoRkNe за соработка, јас заборавив да го спомнам и него.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  @Tehnologiva во мн наврати сме соработувале али имам заборавено да го спомнам,па сега ми текна.дечкото е на место +1
   
  На Tehnologiva му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,376
  1,193
  9 Јули 2013
  Машко
  @DaVoRkNe од твоја страна топ, али малку те измачив али сега тоа е кога не сум од Скопје :D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,885
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  Реп+ за @Karamba ! Бараше AGP графичка за другарот, се сретнавме и средивме работава брзо и без проблеми. Дури беше дојден и пред време.
  Втор пат му продавам веќе и два пати беше брз и точно на време.

  Would trade again!
   
  На Doki и Karamba им се допаѓа ова.
 19. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  231
  16 ноември 2011
  Машко
  Позитивно искуство со @Costigan_Jr

  Брза испорака и се во најдобар ред, без никакви замарања.

  Повторно би трејдал со него :)

  zz
   
  На Doki и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 20. Karamba

  Karamba
  Gaining Experience

  154
  136
  5 Јуни 2012
  Машко
  Исто и од мене до @D3N1EL, кажа он се, да не се повторуваме :)
   
  На Doki му/ѝ се допаѓа ова.
 21. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Позитивно искуство со @Necromancer се слушнавме средивме работа, иако каргото малку заебаваат, друго се супер.
   
  Doki, omegaRED, Necromancer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,211
  3,568
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  И јас да го поздравам vlavot за одлично пазарно искуство. Како го спакувал SSD-то....можам да замислам некој друг поскап дел како пакува :D
   
  На Doki, StalkeR, uwemi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,885
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  Уште еден плус за @alokin! :)
   
  На Doki и alokin им се допаѓа ова.
 24. sisko

  sisko
  Gaining Experience

  171
  106
  14 Декември 2010
  Уште едно позитивно искуство со @Costigan_Jr :)
   
  На Doki и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,581
  3,519
  11 Декември 2008
  Машко
  Позитивно искуство со @nikigo, добро спакуван производ и брза постапка околу испорака и слично.
   
  На Doki и xhktw им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...