• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Парфеми

toplel

On your way to fame
18 август 2016
731
960
Да, најдолу. Не мојш да го промашиш на секаде е рекламирано.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #27

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,411
28,107
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Кој сака да проба niche парфеми, најдобрите од најдобрите нека пушти пп, имам деканти за продавање/замена, грото од нив се vintage/оргинални формули, супериорни во секој поглед во споредба со новите.

Имам и дизајнери.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #28

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,411
28,107
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Дел од инвентори кое е за делење,

Деканти
 
 • Ја почнал/а темата
 • #30

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,411
28,107
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Nik

Gaining Experience
4 април 2018
68
53
Некој искуство со Dior Sauvage EDP и Dior Sauvage Parfum. Знам дека вториот е чист парфем ама дали вреди според тоа колку е поскап. Исто така и со Jean Paul Gaultier Le male Le Parfum, новиот што излезе после 25 години од првата верзија.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #34

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,411
28,107
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Некој искуство со Dior Sauvage EDP и Dior Sauvage Parfum. Знам дека вториот е чист парфем ама дали вреди според тоа колку е поскап. Исто така и со Jean Paul Gaultier Le male Le Parfum, новиот што излезе после 25 години од првата верзија.
EDP е подобар all rounder, за другото види тука,

 

Маша

On your way to fame
24 април 2007
376
943
Резервирај ми Ivory и Cedrat. Да подзалади малку, чизмите кога ќе ги извадам Blessed Baraka сакам ;)
Чизмите изгланцани, парфемите нарачани :)
Внимателно спакувани, експресно доставени со вклучени бесплатни тестери.
Автентичноста на парфемите не ја ни дискутирам, од километар се познава. Од преку две соби се осеќаат, а траат и после перење :love:

Од ремек-делата би ги издвоила Richwood, Carlisle, Blessed Baraka, Layton, Pikovaya Dama... Сѐ се тоа симфонии спакувани во шише! Елеганција, луксуз, трепет и возбуда во течна форма ;)

За луѓе со нос ненаситен ко мојов, да имаш доверлив извор од кој можеш да пробаш врвни парфеми и да ги менуваш ко чорапи, зависно како си се облекол, каде одиш, како се чувствуваш денес, без да мораш бубрег да дадеш или банка да ограбиш е БЕСЦЕНЕТО! Фала ти @psyside што си such a fraghead :cool:

Аj јас отидов да си поприпаѓам уште малку...

BBIR6.jpg
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #36

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,411
28,107
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ептен, ама ЕПТЕН ми е мило ми е дека на слепо се ти погодив, и семплови и деканти, нема поголем satisfaction :love:

Фала ти и за одличниот напис!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,571
Мислења
820,919
Членови
28,236
Најнов член
Bubce30
На врв Дно