1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мобилни телефони Германија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Hustle_till_i_die, 17 Јануари 2019.

Тагови:
 1. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Здраво дечки би сакал да прашам нешто се надевам дека е на вистинско место...моментално имам Iphone 6s купен од мобилара кај нас и бидејќи ќе одам на извесен период во Германија сакав да прашам дали имам опција таму да го заменам мојов мобилен а да земам друг Iphone со тоа што ќе можам да го користам после во Македонија тој Германскиот iphone на нашиве оператори поточно ВИП.Извинете можеби е глупо прашањево меѓутоа не се разбирам баш :)

  Фала ви однапред поздрав
   
 2. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Ако не е заклучен на мрежа, не би требало да имаш проблеми. Ама, кај нас операторите ги заклучуваат.
   
 3. krema

  krema
  Professor

  11,065
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Исто е и во германија, ако го земеш без договор добиваш неверлок ипхоне.
   
 4. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Мојов е неверлок што значи таму валда ќе ми го одкупат и може да го користат на сите мрежи и обратно доколку земам неверлок таму ќе можам и овде кај нас да го користам ?
   
 5. krema

  krema
  Professor

  11,065
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да, ако е неверлок ќе можеш и кај нас да го користеш на сите мрежи.
   
 6. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  416
  1 Јануари 2016
  Машко
  Од искуство баш со исто од Ипхоне 6с ми беше донесен од Германија одма после премиерата на тел . Телефонот си раб ден денес :) . Така да немаш гајле со од Германија купен тел да го користиш тука .
   
  На Hustle_till_i_die му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...