• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

iphone

 1. iPhone 7 black 32gb full pack

  iPhone 7 black 32gb full pack

  Дечки ај проценка за телефончево сменето батерија нова, вака гланц е сочувано од Норвешка ми го донесе братучедка ми, отклучен фабрички на сите мрежи... еве и слики па ако фати око цената ќе иде на продажба. :)
 2. Нема Слика

  Купувам iphone 11/12/13

  Купувам iphone 11/12/13 вклучувајќи и 12/13 мини варијанта. Без про верзии, приоритет има цената.
 3. Продавам iPhone 13 128Gb некористен, активиран!

  Продавам iPhone 13 128Gb некористен, активиран!

  Купен е од телеком , работи на сите мрежи 12 месеци гаранција.
 4. Propeller

  Купувма смартфон до 1500

  Барам да купам исправен смартфон до 1500 денари. Ќе го користи малечко девојче како прв телефон. Па доколку имате некој постар Iphone, Xiaomi или нешто слично што ви стои во фиока и не ви треба, би добил добра пренамена и би се користел, секако додека не го скрши. :D
 5. fuUuUzZzZy

  Купено Купувам Iphone што поддржува face ID ( X, XR, XS, XS Max, 11 .. )

  Барам понуда за некој Iphone од листава: iPhone and iPad models that support Face ID Го земам за проект, така да не ми е битно грепка , 2, 3, колку и да е користен/поправан. Бидејќи нема да го користам за секојдневни обврски, поевтините имаат преднос. Влатко
 6. DonFrozex

  Проценка iPhone 11 Pro (64gb Silver)

  Барам проценка за телефонов. Купен од Холандски мобилен оператор на 25.11.2020. Следува комплет со кутија и слушалки но без полнач. (полначот ми е потребен) Слушалките воопшто не се користени. Користен со заштитна маска од Day 1. Повеќе слики тука.
 7. Valsorim

  Купувам iPhone 12 mini

  Секако ќе треба да има и гаранција, целосно да е функционален, да има разумна цена и да е без гребаници.
 8. zipi123

  Iphone 8plus

  Kupuvam iphone 8plus
 9. Oktar

  Apple iPhone 11 Pro Max Silicone Case Alaskan Blue + Red Leather Case Gratis!

  Здраво на сите. Имено, како што самиот наслов на темата а воедно и на огласот, кажува, ја продавам гореспоментата, долу сликнатата маска за ајФон 11 Про. Зошто ја продавам се прашувате? Па затоа што немам веќе ајФон 11 Про, а маската е користена помалку од месец дена па е практично како нова...
 10. Fearless

  T-mobile Facetime & iMessage activation не завршува со активирање

  Дали некој знае колку време треба на Т-mobile за активација на Facetime & iMessage. Многу долго време не сака да се активира на iPhone 6S Plus...сим картичката е нова, телефонот е пребришан, рестартиран, се што може софтверски да се направи е направено... На други ајфони со други броеви е ок на...
 11. stejcho

  Samsung Galaxy A70 vs iPhone 7 Plus

  Здраво, како корисник на андроид со години ( budget phones најчесто), пред скоро време имав допир со iOS software, и бев воодушевен од брзината на софтверот. Имам прилика сега да сменам телефон, и иако знам дека за малку повеќе пари можам да најдам подобри телефони од овие два, решив да се...
 12. Hustle_till_i_die

  Мобилни телефони Германија

  Здраво дечки би сакал да прашам нешто се надевам дека е на вистинско место...моментално имам Iphone 6s купен од мобилара кај нас и бидејќи ќе одам на извесен период во Германија сакав да прашам дали имам опција таму да го заменам мојов мобилен а да земам друг Iphone со тоа што ќе можам да го...
 13. Mtan3

  iPhone 4 Заборавен паскод од iCloud

  Здраво, Веќе некое време читам онлајн дека не може да се пробие iPhone ако не се знае паскод од iCloud (што и не го знам). Телефонот ми е пратен од странство и роднината не се сеќава на паскодот. Дали воопшто постои некаков начин да се пробие телефонот или едноставно да се помирам дека нема да...
На врв Дно