Колку ви трае батеријата на вашиот смартфон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Allex, 27 Август 2013.

 1. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,033
  24 Март 2009
  Машко
  Стендбајот ти е одличен, таа правата линија
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  2,827
  2,660
  1 Септември 2011
  Машко
  Тапа е се ич не чинат овие шиаоми,поготово батерија тиња,ужас имаат.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Xiaomi Redmi Note 4X
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  2,827
  2,660
  1 Септември 2011
  Машко
  [​IMG]

  [​IMG]

  New record :)

  Xiaomi Redmi Note 4X
   
  На RagingDemon, uwemi, Potop и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  2,827
  2,660
  1 Септември 2011
  Машко
  На RagingDemon и Potop им се допаѓа ова.
 5. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,432
  2,111
  18 Септември 2013
  Машко
  [​IMG][​IMG]

  S6 edge+

  не знам колку е океј статистикава ама мене ми трае доволно батеријата. ако не играм покемон гоу вадам 2-3 дена со моето користење.

  брајтнес ми е на автоматско, немам ништо иаклучено и неам батери сејвер.

  стар околу година ипол, полнет цело време на Q.C. и без особени правила.

  Испратено од SM-G928F преку IT.mk форум апликација
   
  На DonFrozex и RagingDemon им се допаѓа ова.
 6. DonFrozex

  DonFrozex
  Gaining Experience

  397
  339
  9 Јуни 2011
  Машко
  Баце ти рекорди рушиш.. :)
  пријави се пофали се на миуи форумот.. =))
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  2,827
  2,660
  1 Септември 2011
  Машко
  Фала баце,ке бидат наскоро објавени мојте рекорди на миуи форумот :)
   
 8. freebird

  freebird
  Intern

  16
  9
  30 ноември 2016
  [​IMG]

  [​IMG]

  С7
  Незнам што му стана. Обично СОТ е 4.30ч
  Некои други искуства со С7 регулар?

  Испратено од SM-G930FD преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 12 Септември 2017
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Мојот скор на с7 еџ... [​IMG]
   
  psyside, SiPy` и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 10. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  111
  208
  22 Февруари 2017
  Машко
  Redmi 4x [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,783
  1,350
  17 Август 2014
  Машко
  Чоече што праиш, јас повеќе од 4h СОТ неможам да извадам, просек ми е 3.5
   
 12. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  си користам сите исти апликации - месенџер, фб, твитер, шазам, вибер, 9гаг, јутуб, тапаток, билијард онлајн играм плус (и многу други), и користам акуведер за времево. е сеа, ова е постигнато пошто на акуведерот му реков да не се рефрешира сам, и магично ми ближи на секое до овој ЅОТ. а, и башка попкорн тајм шо гледам серии...наместено ми е на ауто брајтнес, и то је то (на попкорн гледам со околу 40-50 % светло)
   
 13. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,033
  24 Март 2009
  Машко
  Не можам да го истрошам за 2 дена, а нејќам да го оставам на 30 за третиот :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Astraion, goran_oh и на Wateva! им се допаѓа ова.
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  или јас сум на некои дроги, или загаден воздух, куче ли е трнче ли е што ли е незнам, али од вторава слика оваа шо е останата, по графикот се гледа дека некаде околу денипол користење се испразнила на 30%, до некаде си ја напунил батеријата, не она до 100%, туку од кај ~30% до кај ~80%, така да ова, СПОРЕД МЕНЕ, да не си помисли некој дека генерализирам, е погрешна претстава и не е едно празнење, туку скоро две празнења.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mdeni

  mdeni
  Practice makes perfect

  2,087
  1,826
  24 Септември 2012
  Ноќно време корне у позаднина системот. Сабајле топол.
   
 16. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,033
  24 Март 2009
  Машко
  Нормално дека не е едно празнење, си пишува убаво, а и се гледа на графикот :) Околу 1.5 празнења за 3 дена се, при крајот на вториот ден го брцнав на 20тина минути со овој непроверениов даш чарџ :)
   
 17. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  кај пишува дека не е едно празнење? не се заебавам, мислам дека никаде не прочитав во тој пост дека е наведено дека се две празнења...
   
 18. who123

  who123
  Intern

  26
  4
  16 Јуни 2017
  Машко
  Што телефон е?
   
 19. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,033
  24 Март 2009
  Машко
  Па мислам дека се подразбира во текстот над сликата, затоа и го напишав, а и јасно и гласно се гледа на графикот, не сме од вчера.
  Ако мислиш на косите линии на графикот, тој график е од 3 дена, па затоа линиите се покоси. Да е графикот за 18-24 часа како кај 90 посто од скриншотите тие линии би биле прави ко пушка. Инаку ноќно време системот си спие ко бебе.
  Oneplus 5
   
  На who123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  758
  1,002
  6 ноември 2007
 21. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  801
  508
  8 Јануари 2008
  Машко
  [​IMG]
  Iphone 7 ios 11.0


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Potop и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 22. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,033
  24 Март 2009
  Машко
 23. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,623
  2,929
  5 Декември 2009
  Машко
  LineagoOS, 60% brightness (auto), 4G + WiFi. Брњ, се работи за телефон стар повеќе од година и пол.:))
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  Astraion, RagingDemon и на xCorbe им се допаѓа ова.
 24. МулевР

  МулевР
  Intern

  15
  17
  21 oктомври 2015
  Машко
 25. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  2,827
  2,660
  1 Септември 2011
  Машко

Сподели