• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,301
3,449
Битола
Kако се трошат овие adrenaline points у witcher 3? у 2ката се пуни барот до крај стискаш копче и изведува execution.Овде стои пун до крај цело време и само basic attack продолжува,гледам на yt има многу finishing moves а мене само на почетокот ми се деси неколку пати а не знам како

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
Треба да побараш Combat Mod. Постои ТОТАЛЕН OVERHAUL на цел комбат систем во играта што ја прави доста поинтересна и пореална. Како целосно друга игра доаѓа.
 
Последна промена:

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,693
3,860
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Kако се трошат овие adrenaline points у witcher 3? у 2ката се пуни барот до крај стискаш копче и изведува execution.Овде стои пун до крај цело време и само basic attack продолжува,гледам на yt има многу finishing moves а мене само на почетокот ми се деси неколку пати а не знам како

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
Одредени Skills кои треба да отклучиш трошат Adrenaline Points. Одамна ја играв не памтам, ама на пример имаше еден кога врти со мечот ако држиш копче за напад и тој Skill троши поени. На почеток нема многу примена ама отвори карактер мени и можеш да прочиташ кои скилови ги трошат.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
59
98
Треба да побараш Combat Mod. Постои ТОТАЛЕН OVERHAUL на цел комбат систем во играта што ја прави доста поинтересна и пореална. Како целосно друга игра доаѓа.
Сакав да го пробам пред некое време, но џабе ќе биди. Условниот рефлекс parry+light attack+quen тешко да се одвикне :LOL:
 

Abkanis

Intern
22 септември 2016
22
29
Ја завршив The Medium денес, прилично интересна игрица. Имаше некои проблеми со перформансите на почетокот ама ги потсредија со новиот пач што излезе пред некој ден, барем на мојата конфигурација осетив мало подобрување. Единствено разочаран сум што е премногу кратка, се друго некако си легнува на место кога ќе се навлезе подлабоко во приказната.

Исто така изненаден од Little Nightmares II. Обожавам такви некои платформери со интересна приказна и графика, што стварно знаат да допрат со саундтрака и севкупна атмосфера што те тераат да ги изиграш во еден здив. Знае да биде напорна на моменти со комбатот ама вредеше искуството, топло ја препорачувам.
 

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
208
359
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
AMD Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Gigabyte 27"QHD 1ms, 165Hz, HDR, Curved
Little Nightmares 2


Прекрасна инди игрица со многу загатки и хорор моменти
Препорачувам да се игра на слушалки


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Vektor666

Intern
25 октомври 2020
11
22
Metro serijalot, stignat sum do prvoto DLC na Exodus... highly recommended
isto taka i Quake Champions i Quake live, ako ima nekoj drug sto igra quake i ako saka drustvo , slobodno neka me kontaktira :)
Мислењето е автоматски споено:

Isto taka i Resident evil 2 remake i RE:3 remake gi igrav skoroto, mnogu se dobri osobeno RE2. Ima 2 playthroughs koi se genijalno svrzani, genijalna mapa kako na Dark Souls i Hollow Knight. Prvoto igranje mi bese okolu 7-8 saati (jas gi premetkam site kamenja i gi proveruvam site kjosinja), isto taka i vtoriot playthrough koi bese so drugiot lik, znaci vo generala okolu 14 saati me fati cela igra. Igrata bara maklu da razmislis, planiranje, inventory management i hrabrost :)
RE3 e mnogu linearna i po kratka za razlika od RE2, maklu sum razocaran od RE3 bidejki RE2 e stvarno remek delo i ocekuvav slicno so RE3... No pak vredi da se izigrat tie 4 saati :)
 
Последна промена:

Sliderr

Gaining Experience
16 мај 2012
41
93
Мизерија е соло, plat 2 или 1 ми е макс соло што сум стигнал. Пробував со луѓе од Apex Discord serverот ама тешко се наоѓаат луѓе. Инаку имам 2к dmg на повеќето легенди, Wraith 3500+.

Ај адд ме Slideros кој сака да се разбереме ко луѓе на ранкед дискорд мискорд се :)
ps: само да не сте токсик ;)
 

Vektor666

Intern
25 октомври 2020
11
22
Ја завршив The Medium денес, прилично интересна игрица. Имаше некои проблеми со перформансите на почетокот ама ги потсредија со новиот пач што излезе пред некој ден, барем на мојата конфигурација осетив мало подобрување. Единствено разочаран сум што е премногу кратка, се друго некако си легнува на место кога ќе се навлезе подлабоко во приказната.

Исто така изненаден од Little Nightmares II. Обожавам такви некои платформери со интересна приказна и графика, што стварно знаат да допрат со саундтрака и севкупна атмосфера што те тераат да ги изиграш во еден здив. Знае да биде напорна на моменти со комбатот ама вредеше искуството, топло ја препорачувам.
sramno za kompanijata sto ja napravi igrata, pc sporeduvaat so konzola... Se molam ova da ne e pocetok kade sto drugi kompanii ke pocnat da ne gi optimiziraat igrite, mislejki deka 30fps na Mid-high end pc e dovolno
 
Последна промена:

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
59
98
sramno za kompanijata sto ja napravi igrata, pc sporeduvaat so konzola... Se molam ova da ne e pocetok kade sto drugi kompanii ke pocnat da ne gi optimiziraat igrite, mislejki deka 30fps na Mid-high end pc e dovolno
Тоа е веќе тренд некое време... watchdogs,vallhalla,cyberpunk сите ако ги играш со recommended specs се околу 30fps во просек. The Medium само го следи трендот и како што стоат нештата секој нов ААА release е се помалку оптимизиран.
 

Vektor666

Intern
25 октомври 2020
11
22
Тоа е веќе тренд некое време... watchdogs,vallhalla,cyberpunk сите ако ги играш со recommended specs се околу 30fps во просек. The Medium само го следи трендот и како што стоат нештата секој нов ААА release е се помалку оптимизиран.
Gi optimizirat samo za konzoli, a za pc ne gi cepkat XD, posleto vikat "optimizirani se za RTX-3000"... Toa ti e klasicen primer za double speak...
 

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
234
201
Скопје
Таман ми заврши 1-2 месеци долгата испитна сесија, па така да во последно време без престан ја манијачам Kingdom Come: Deliverance, ненормално јака игра, топла препорака за сите RPG обожаватели...

А пред тоа ми помина низ рака Metro 2033 и едвај чекам да ги изиграм Last Light и Exodus, а планирам и самите книги да ги прочитам во иднина.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,093
4,354
SK
А пред тоа ми помина низ рака Metro 2033 и едвај чекам да ги изиграм Last Light и Exodus, а планирам и самите книги да ги прочитам во иднина.
Подобро пробај по обратен редослед. Прво книгите, пошто игрите ќе ти направат спојлери ама во обратен правец не само што нема спојлери туку 10000 пати повеќе ќе ја осетиш и разбереш атмосферата на локациите и случувањата. :)

Ако имаш проблем да ги најдеш (книгите, во електронски ебук формат), слободно пиши ПП.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,101
2,409
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Immortals: Fenyx Rising ја земав од Кингуин 30 јурци. Играта многу ме бендиса. Ептен личи на Одисеја ама повеќе ми прави ќеф оваа. Има мозгалици, добар комбат систем, крафтинг, наративот е многу добар.
Препорачувам.

ПС. Кракот од емпрес работи многу лошо и е sus. Не би ја играл така.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
Immortals: Fenyx Rising ја земав од Кингуин 30 јурци. Играта многу ме бендиса. Ептен личи на Одисеја ама повеќе ми прави ќеф оваа. Има мозгалици, добар комбат систем, крафтинг, наративот е многу добар.
Препорачувам.

ПС. Кракот од емпрес работи многу лошо и е sus. Не би ја играл така.
Не навлегувај многу во драмата, тоа ти е кога ќе комуницираш со комјунити, токсично станува.

Иначе јас ја играм од EMPRESS, има кракфикс, одлично работи кај мене и предобра ми е играта.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,101
2,409
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Не навлегувај многу во драмата, тоа ти е кога ќе комуницираш со комјунити, токсично станува.

Иначе јас ја играм од EMPRESS, има кракфикс, одлично работи кај мене и предобра ми е играта.
Не бе, не навлегувам, стар сум за такви сра*а. Чисто онака, да не се мачат луѓе.
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
Предложете некое mmorpg игриче што има добар комјунити..

Порано Conquer Online ми беше ок, ама сеа египќани се останати само и катастрофа е..
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
605
616
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Logitec G903
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Ако збориме за цолокупно комјунити, освен FFXIV мислам не постои такво ММО. Инаку можеш да си најдеш потесен круг на асални луѓе во секое ММО.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
59
98
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
capsule_616x353.jpg
Ми остана некој кусур на картица па одлучив да ја земам конечно за некоја смешна сума од instant gaming.
Доста контроверзна игра со многу фалинки (во главно поради Konami), меѓутоа сепак ми е во топ 3 од франшизата а за гејмплеј е прво место.
Механиката е полирана и забавна до крај, plot-wise е проблем ако не си запознаен со франшизата а и не е комплетно довршена самата приказна(поради неколку причини). Меѓутоа е една од тие ретките игри што ме испровоцирале да чепнам литература,има 3 книги кој се многу длабоко вткаени во самата симболика и приказна на играта и без нив е тешко да се протумачи а и цени идеата на играта.
Ако сте фан на франшизата или општо на stealth-espionage-action жанрот,топло ви ја препорачувам (иако верувам дека мнозинството ја изиграле во 2015та)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,095
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно