• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
208
359
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
AMD Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Gigabyte 27"QHD 1ms, 165Hz, HDR, Curved

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,698
3,870
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Screenshot_20210305-114918.jpg

Треба да направат да ти брои колку ваксајнс ќе собереш.
 

DennyMK

On your way to fame
5 февруари 2009
643
996
тaму
www.twitch.tv
DennyMK's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5950X/ Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
Gigabyte X570 Aorus Ultra
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB + 3TB HP HDD SATA 3 (128MB cache)
PSU
EVGA SuperNOVA 850 P2 80+ PLATINUM 850W
RAM
2 x 32GB G.Skill TridentZ Neo 3200 CL16-18-18-38 @1.35v
Video card
Gigabyte GTX980Ti XTREME
Case
Cooler Master HAF XB II Evo
Mouse
Steel Series Rival 600
Keyboard
Razer Black Widow Ultimate 2016 Edition
Audio
Microphone: Samson C01U Pro USB Studio Condenser Microphone/Audio Card: On-Board/Speakers: Rosewill SP-7260
Monitor
Dell SE2717Hx, Dell P2311HB, Dell P2212H
OS
Windows 10 Pro x64
Многу добра игра особено за 573MB големина.
 
Изменето од модератор:

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
91
190
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Witcher 3, posle 5 godini ubeduvanja od drugari da ja igram.
Igrata e fantazija, neznam zaso porano ne sum ja igral
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,390
8,682
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Знам дека повеќето ја мразеа кога излезе, јас тогаш не ја играв. Сега си уживам 50+ саати и уште не сум при крај. Си правам сајд квестови.

1614966267703.png
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
529
487
Струга
Знам дека повеќето ја мразеа кога излезе, јас тогаш не ја играв. Сега си уживам 50+ саати и уште не сум при крај. Си правам сајд квестови.

Погледнете го атачментот 98172
Имав во план и јас, но не стигна на ред. Кажи ми, од 50 часа, дали е репетитивна, издвоена од другите Mass Effect игри, дали приказната би рекол дека вреди да се изигра?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,390
8,682
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Имав во план и јас, но не стигна на ред. Кажи ми, од 50 часа, дали е репетитивна, издвоена од другите Mass Effect игри, дали приказната би рекол дека вреди да се изигра?
Дефинитивно да, поразлична е од другите ME, ама не многу. Багови тек-тук ама ништо страшно. Приказната (главниот квест) според мене е ок, репетитивна станува ако на секоја планета правиш буквално се (mining на пример), ама тоа не е морално. Companion и други side-quests се повеќето интересни и мило ми е што Krogan-ците се застапени подеднакво како и другите раси во приказната (од тие раси што ги има).
 

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
41
79
Blood: fresh supply za razgibavanje i Arcanum: of steamworks and magick obscura (ova bese dugacko...). Star wars battlefront 2 sto ja pustija besplatno na epic za drustveno lomenje maus.
 

Derof

Gaining Experience
16 јануари 2016
119
52
Велес
Derof's setup  
Processor & Cooler
I5 6500
PSU
CM 750 GM
RAM
8 a data 2133mhz
Video card
gtx1060 windforce
Case
CM
Monitor
Dell
OS
Win 10
Имав во план и јас, но не стигна на ред. Кажи ми, од 50 часа, дали е репетитивна, издвоена од другите Mass Effect игри, дали приказната би рекол дека вреди да се изигра?
Одличен gameplay ама многу репетитивна и average story. Интересна е само 3-4 саати после тоа е многу досадна. Се е исто како базите и босовите.
 

alexandar23

Intern
29 јули 2017
50
22
Излезе оваа за заинтересираните:

Ептен голем фан сум на кецот и Crusaders. Warlords ја симнав и поиграв пола саат на Free build. Анимациите и графиката изгледаат како игра од 2010та година. За гејмплеј не можам да зборам многу сеуште. Уште во мејн менито се гледа дека е ептен Low-budget игра. Ќе и дадам шанса откако ќе ја завршам Immortals fenyx rising, ама не верувам дека ќе ми се свиѓа..
 

JohnStorm

Intern
7 април 2018
1
1
RAGE 2
header.jpg

Обавезно за фанови на FPS игри. Потсеќа на Mad Max, но со многу подобар гејмплеј. Одамна не ми било толку интересно да го чистам секој outpost на мапата :D
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
66
70
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
COD Modern Warfare, екстра, како во филм да си, ептен реално направени ликовите, одлична игра.
Досега најдобра мисија со амбасадата, како од филмот 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi :cool:
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,698
1,281
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,627
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно