1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Huawei optic Ruter Telekom user and password

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од tomi, 10 ноември 2014.

 1. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,039
  564
  5 Јуни 2007
  Машко
  root/adminHW пробај
   
 2. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,701
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Беше telecomadmin/MKTuserGPON. Ама може да го смениле изминативе месец-два, не можам веќе да се најавам со тој user/pass.
   
 3. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  29
  33
  2 Декември 2015
  Машко
  Некој шо ја користел лозинкава да проба сега?! И мене ми работеше истата за логинот со понапредни привилегии но сега не се најавуава. Некој шо ја знае можеби новата?
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,135
  1,684
  30 Мај 2010
  Пробајте на лозинката да додадете на крај !
   
  На TexasUS, Ребро, K3nPa4i и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,701
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Супер, функционира!

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 6. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  29
  33
  2 Декември 2015
  Машко
  NO SHIT!!! Браво мајсторе – како и каде да испратиме пиво за добринава што ја учини?!
   
  На Steff_Maja и TexasUS им се допаѓа ова.
 7. Ребро

  Ребро
  Intern

  18
  9
  18 ноември 2016
  Машко
  Не го дочитав прашањето и пишав telecomadmin/admintelecom :(
   
 8. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  732
  154
  10 Јуни 2007
  И колку време ќе бидат зачувани промените направени со телекомадмин? Дека нели од телеком ги рефрешираат податоците на одреден период.
   
 9. Ребро

  Ребро
  Intern

  18
  9
  18 ноември 2016
  Машко
  Јас повеќе од година имам сетирано некои подесувања на рутерот и сеуште се немаат ресетирано.
   
  На Delicon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  732
  154
  10 Јуни 2007
  Значи може и да не се ресетираат, како шо имаа пишано некои.
   
 11. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,135
  1,684
  30 Мај 2010
  Сетинзи се ресетираат кога прават апдејт на фирмвер на рутерот, ама тоа не е толку честа интервенција.
   
  На goran_oh и Delicon им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...