• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Huawei optic Ruter Telekom user and password

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,107
12,633
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Искрено изненаден сум, 100 години ова функционира(ло) така, ама ете, #штачеш некад е полесно да купиш свич и да бркаш работа без нервози.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,284
2,654
Искрено изненаден сум, 100 години ова функционира(ло) така, ама ете, #штачеш некад е полесно да купиш свич и да бркаш работа без нервози.
Ќе се јавуел овој на саат време . Баш ќе пишам дали ќе успее.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,107
12,633
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
357
254
Може и те како, ама не ми е јасно зошто не би смееле?

Ај мој совет, прати им мејл на техничка само образложи им убаво, некад мислам не ни знаат што им збориш и бараш некои таму во контакт центар, барем од лично искуство. Кога имам по-специфичен проблем скоро секогаш поефикасно сум го решавал кога ќе пратам мејл. Истово и со А1 и со Телеком.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,284
2,654
Апдејт.
После 4 јавувања на пријателчево на 1 саат отприлика, пазел да не е ист агент, кај 4тиот му успеало . Значи со ист муабет и исто барање, толку научи он да праша и да бара.
Еве незнам. Уште не ми се веруе.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

alexi

Intern
14 февруари 2009
76
38
Има новитети за лозинката нова или некој ја има па станал влав и не дава :) пошто од искуство некои од комшиите ми се такви по потекло ич не даваат ништо.
 

alexi

Intern
14 февруари 2009
76
38
Еве во метафора ви ја кажувам и споделувам долго очекуваната лозинка кој ќе разбери ќе го отвори патот кон Администраторот :ROFLMAO:
И после рекле од телеком - Нека биде се исто, но на крајот како и секој крај што се користи да го додадеме знакот тоа што треба и така се комплетира новата лозинка.

А, за тие кои ја чуваа досега нека седнат малку подалеку од компјутерот.
 
Последна промена:

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,107
12,633
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Еве во метафора ви ја кажувам и споделувам долго очекуваната лозинка кој ќе разбери ќе го отвори патот кон Администраторот :ROFLMAO:
И после рекле од телеком - Нека биде се исто, но на крајот како и секој крај што се користи да го додадеме знакот тоа што треба и така се комплетира новата лозинка.

А, за тие кои ја чуваа досега нека седнат малку подалеку од компјутерот.
Боооо, људина!
 

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
357
254
Еве во метафора ви ја кажувам и споделувам долго очекуваната лозинка кој ќе разбери ќе го отвори патот кон Администраторот :ROFLMAO:
И после рекле од телеком - Нека биде се исто, но на крајот како и секој крај што се користи да го додадеме знакот тоа што треба и така се комплетира новата лозинка.

А, за тие кои ја чуваа досега нека седнат малку подалеку од компјутерот.
Иновативност 0. На членот по едно пиво сите. (y)
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,107
12,633
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

alexi

Intern
14 февруари 2009
76
38
Иновативност 0. На членот по едно пиво сите. (y)
Точно иновација нема овде и нормално е нула, но имав креативна идеја која беше 5-6 недели активно дебагирање на рутерот (без да го расипам хардверот ми фати време да сватам како работи за земање на конфигурациите во него ) да го земам конфиг фајлот и да го декодирам, немам врска со никој од телеком не ми ја ни кажа, само знам дека некои не ги даваат лозинките дури после неколку месеци ќе ги кажат, а јас го открив и го кажав (за 1 недела од кога прашав а можев да не го кажам ич, но тоа не е добро, добро е да се помогне ) на начин поинаков кој мислев дека вреди да се искаже нешто поинаку, а што се однесува за пивото нема потреба испијте го секој сам почастете се.


Ако некој не ми ја сфатил поентата со горе напишаното тоа е тоа.
 

Tomislav96

On your way to fame
7 февруари 2013
856
967
Запрепастен сум што не сум го знаел ова, дека сме имале на пристап ваква главна лозинка овде на форумов. Ама го сменив тој рутер, побарав од AC тие што се доплаќаат пред некој период, па да прашам, да не знаете за него некоја главна лозинка? Се работи за Sagemcom [email protected] 5655v2
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,107
12,633
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Точно иновација нема овде и нормално е нула, но имав креативна идеја која беше 5-6 недели активно дебагирање на рутерот (без да го расипам хардверот ми фати време да сватам како работи за земање на конфигурациите во него ) да го земам конфиг фајлот и да го декодирам, немам врска со никој од телеком не ми ја ни кажа, само знам дека некои не ги даваат лозинките дури после неколку месеци ќе ги кажат, а јас го открив и го кажав (за 1 недела од кога прашав а можев да не го кажам ич, но тоа не е добро, добро е да се помогне ) на начин поинаков кој мислев дека вреди да се искаже нешто поинаку, а што се однесува за пивото нема потреба испијте го секој сам почастете се.


Ако некој не ми ја сфатил поентата со горе напишаното тоа е тоа.
Како го фати конфиг фајлот, жити мене? Пиши ми во ПП ако не.
 

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,184
1,036
Запрепастен сум што не сум го знаел ова, дека сме имале на пристап ваква главна лозинка овде на форумов. Ама го сменив тој рутер, побарав од AC тие што се доплаќаат пред некој период, па да прашам, да не знаете за него некоја главна лозинка? Се работи за Sagemcom [email protected] 5655v2
Овај модем го имаш побарано на приватно лице? И колку се доплатува?
 

Tomislav96

On your way to fame
7 февруари 2013
856
967
Овај модем го имаш побарано на приватно лице? И колку се доплатува?
Да, со Магента 1 фамилијарна тарифа, и се доплаќа 69 денари месечно мислам, така нешто, и уствари е AC Wifi, наспротив N на huaweito црно. По телефон им го побарав, активирав, уште следниот ден дојде техничко лице и направи промена. Не е сјаен, нема ни надворешни антени за подобар сигнал, али каде каде подобар е од хуавеито.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,284
2,654
Како го фати конфиг фајлот, жити мене? Пиши ми во ПП ако не.
Има на нет, од еден германец. Се фаќа у момент на рестарт пред да се поврзе со телеком. Тогаш ти е шансата така на времето најпрвиот и јас го открив, ама сега имам подесувања и форварди и слично, плус деца онлајн настави, и не ми се играше играчки баш. Пиши hg8245 site:.de би требало да ти искочи блогот.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
357
254
Точно иновација нема овде и нормално е нула, но имав креативна идеја која беше 5-6 недели активно дебагирање на рутерот (без да го расипам хардверот ми фати време да сватам како работи за земање на конфигурациите во него ) да го земам конфиг фајлот и да го декодирам, немам врска со никој од телеком не ми ја ни кажа, само знам дека некои не ги даваат лозинките дури после неколку месеци ќе ги кажат, а јас го открив и го кажав (за 1 недела од кога прашав а можев да не го кажам ич, но тоа не е добро, добро е да се помогне ) на начин поинаков кој мислев дека вреди да се искаже нешто поинаку, а што се однесува за пивото нема потреба испијте го секој сам почастете се.


Ако некој не ми ја сфатил поентата со горе напишаното тоа е тоа.
Да не се сфатиме погрешно, иновација 0 од нивна страна, за 1 карактер не еб*т. За тебе секоја ти чест, браво, реков по 1 пиво. :cool:
 

alexi

Intern
14 февруари 2009
76
38
Да не се сфатиме погрешно, иновација 0 од нивна страна, за 1 карактер не еб*т. За тебе секоја ти чест, браво, реков по 1 пиво. :cool:
Ок, фала за тоа, но не можам да ти вратам со лајк не ги гледам оние за избор на темна тема сум и ги немат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,566
Мислења
846,633
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно