Huawei optic Ruter Telekom user and password

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од tomi, 10 ноември 2014.

 1. tomi

  tomi
  Guru

  3,541
  3,365
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Да не знае некој кој е администраторскиот јузернејм и пасворд на Huawei рутерите кој се од телеком.
  Порано знам дека беше telecomadmin admintelecom но веќе не функционираат сменети се. Оној другиот што е root/admin тој не ми брка работа затоа што не ми ги отвара сите полиња во рутерот за работа
   
 2. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,771
  2,582
  29 ноември 2009
  Сваштара
  Не дупи тур, зар ги смениле?
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  2,451
  2,430
  18 Април 2007
  Тешко да ќе ги најдеш, мајсторите влагаат у нив од концеларија, јас за се им се јавував и ги давев додека не ставив втор рутер и овој сега ми служи само за прелаз од оптика во lan кабел.
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Daniel86

  Daniel86
  Unbeatable

  2,408
  5,578
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Малку е застарен овој, но сепак пробај ништо не губиш.


  Username: Administrator
  Password: CPE.hgw.12
   
 5. tomi

  tomi
  Guru

  3,541
  3,365
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Се снајдов.
  Новиот пасворд е MKTuserGPON, усерот останува ист telecomadmin
   
  На pacerMK, SaleSk, DarkEnchanter и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. danielde1

  danielde1
  Gaining Experience

  66
  65
  18 Август 2011
  И јас пред 1-2 недели со истот се заебавав и неуспеав да се најавам на рутерот, се утепав гуглајки. Ете сеа ќе ми заврши работа :)
   
 7. Daniel86

  Daniel86
  Unbeatable

  2,408
  5,578
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Имав прилика на еден постар модел да го најдам усер и пассот усер: maja342blabla pass: оној од погоре, што све не ставаат.
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. draey

  draey
  Gaining Experience

  117
  83
  15 Јануари 2010
  Да не отварам нова тема, па тука ќе пишам некој случајно да не ги знае администраторски username i password на ZTE zxv10 h201l од ОНЕ?
   
 9. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,279
  5,153
  27 Март 2014
  user: admin
  pass: ti go pisuva pozadi ruterot na lepenkata.
   
 10. draey

  draey
  Gaining Experience

  117
  83
  15 Јануари 2010
  Пишува username: user, password: user, но мислам дека не се администраторски тие ..
   
 11. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,279
  5,153
  27 Март 2014
  pa probaj. kako znaes deka ne se ako ne si probal ?
   
 12. draey

  draey
  Gaining Experience

  117
  83
  15 Јануари 2010
 13. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,771
  2,582
  29 ноември 2009
  Сваштара
  А зошто да не, се плашиш да не потрошиш простор од форумот?
   
  На tomi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kormiloto

  Kormiloto
  Intern

  1
  0
  28 Февруари 2018
  Машко
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,397
  3,095
  4 ноември 2013
  Машко
  Добар си :)
  Читни ги правилава
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели