1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Грешка во изработка на бутабилно усб со убунту

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од Ivanbad, 3 Август 2014.

 1. Ivanbad

  Ivanbad
  Intern

  36
  1
  6 ноември 2012
  Машко
  Здраво, имам проблем со изработка на бутабино усб со убунту 14.04.1 ЛТС. Дали знаете што ми е грешката, може да видите... help.png
   
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,153
  6,185
  21 Јануари 2009
  Пробај да го симнеш повторно .iso-то. Пробај со друго .iso за друга линукс дистрибуција. Пробај со друго USB. Пробај со постара верзија од Universal USB Installer. И покрај еророт, пробај го, може работи. Пробај друга програма место Universal USB Installer.

  Јас мислам нешто до USB-то ти е.
   
  Последна промена: 3 Август 2014
  На Ivanbad му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,653
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Грешката тие што не користиш Unetbootin
   
  На Ivanbad и DaDo|BT им се допаѓа ова.
 4. makaramkd

  makaramkd
  Intern

  46
  13
  31 Март 2011
  Пробај го Rufus. Подобро од ова нема да најдеш! Работи подобро и побрзо од сите до сега што сум ги пробал. Секој проблем што сум го имал при правење на бутабилно усб со Unetbootin со Rufus исчезнаа :)
   
  На Ivanbad и dejan_str им се допаѓа ова.
 5. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  autotun.inf е проблемот, голем број на глупи антивируси го блокираат овај фајл, пробај исклучи антивирус
   
  Ivanbad, Oktar, kirev и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. DaDo|BT

  DaDo|BT
  Intern

  258
  13
  21 Септември 2007
  Машко
  formatiraj go i probaj so unetbootin
   
  На Ivanbad му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Тоа е. Гаси антивирус.
   
  На Ivanbad му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ivanbad

  Ivanbad
  Intern

  36
  1
  6 ноември 2012
  Машко
  Благодарам многу на помошта, го форматирав усб-то и после пробав со Rufus и завршив работа :)
   
Слични теми
 1. Fatihh
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,688
 2. alokin
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  1,657
 3. Fatihh
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,393
 4. Braco22
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,190
 5. Andrej732
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,527
Вчитување...

Сподели

Вчитување...