• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Електронски цигари

Статус
Затворена за нови мислења.

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
арно си велел. Значи сега е 35 усд... ко да го гледав 25 пред некој ден или грешка сум?
Не можам да знам што си гледал. :) Како што пишувам таму, мислам дека некое време стоеше околу таа цена, малку повисока од онаа по која го зедов, ама не знам до кога.

Би требало да паѓа цена уште, односно да се наоѓа по некоја пониска цена, затоа што е веќе стар модел (но како што реков, поновите не носат ништо ново освен џиџи миџи), но ми изгледа дека не беше баш популарен, односно Џока не направил премногу примероци за да го поплави пазарот и продавачиве да не знаат што да им прават по магацини, па можеби и нема да може лесно да се најде на голем попуст...

Гледај го овој простор, да не се појави тука, кога отвори продавницава имаше добри работи да се најдат таму (се прашувавме дали се стварни), но во последно време се само глупости, ама што знаеш, може ќе им текне да го стават таму ако им останал некој.

Ако не, чекај Божиќ. :hay:
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1,923
943
мислам дека беше 25 до пред 2-3 дена... Дур се токмев и ова го оскапеле...али веќ го пуцнав од после ја видов цената. ај да се циганам за 10$ како што сум пишманаџија ќе останам и без него.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

krema

Professor
24 јуни 2009
12,074
11,456
youtu.be
Не знам дали на @Metuzalem му пратија гифт со телевизорот и легендата, ама чинам дека тоа со гифтовите е од скоро. :)
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Не пратија, ама сега цело време ме спамираат да оставам ривју, ќе частеле нешто. :geek:

Јас мислам дека се само поени (за кои треба да оставиш илјадници долари додека да ги претвориш во нешто конкретно).
 

angeld

Gaining Experience
2 декември 2013
131
114
Едно брзо прашање, пошо не успеав да најдам одговор.
Нешто не ми штима со ВГ, ПГ и никотин од Умрела, кога користев од Атмос Лаб некако поубава беше манџата, од оваа ми останува горчлив вкус во уста. Сменив никотин, го купив овој 100мг/мл, горчливоста се намали, ама сеуште мислам дека и ВГ-то и ПГ-то не ми одговараат. Кажете дали и од каде набавувате поквалитетни бази?
Можеби и трипам за сето ова, ама пак според мене има доста разлика.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Колку што се сеќавам, ВГ-то од Атмос беше благичко (повеќе од обично), а можеби е и до никотинот, ти бара да намалиш или стварно не ти одговара тој тип па треба да менуваш. Ете, пробај од Аромаши.
 

angeld

Gaining Experience
2 декември 2013
131
114
Кога нарачував ароми од Аромаши не ми текна и база да земам, ќе пробам и со нивната. Фала ви
 

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
948
779
Едно брзо прашање, пошо не успеав да најдам одговор.
Нешто не ми штима со ВГ, ПГ и никотин од Умрела, кога користев од Атмос Лаб некако поубава беше манџата, од оваа ми останува горчлив вкус во уста. Сменив никотин, го купив овој 100мг/мл, горчливоста се намали, ама сеуште мислам дека и ВГ-то и ПГ-то не ми одговараат. Кажете дали и од каде набавувате поквалитетни бази?
Можеби и трипам за сето ова, ама пак според мене има доста разлика.
Мене ВГ то од Еурофарм ми горчи а од ГалаФарм ми е супер :)

Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
 

Tomica Jovevski

Gaining Experience
3 февруари 2019
182
303
Малово кубоид мини не да брка работа.Синока 2 саата го тегнев,денес до сега не го оставив да здивне,исто и како и истикот 80w 5000mah,на крај показува незнам пример 10% батерија али не се дава со саати..најверојатно како што кажа @Metuzalem,дека на покажувачот на батерија му треба време да се искалибрира. Една замерка имам за модов,fire копчето малце заглавува одкако ке го пуштам,али најверојатно треба убаво да се стисне,не онака лабаво.Дефинитивно вреди за парите.
20190314_161603.jpg
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,074
11,456
youtu.be
Една замерка имам за модов,fire копчето малце заглавува одкако ке го пуштам,али најверојатно треба убаво да се стисне,не онака лабаво.
Конкретно кој мод, не разбрав?
Инаку издржливоста на бетријата е до ватите (12W), кога ќе почнеш да вејпаш на 30w или повеќе вати приказната ќе биде друга. :)
 

Tomica Jovevski

Gaining Experience
3 февруари 2019
182
303
Конкретно кој мод, не разбрав?
Инаку издржливоста на бетријата е до ватите (12W), кога ќе почнеш да вејпаш на 30w или повеќе вати приказната ќе биде друга. :)

Зборев за Joyetech cuboid mini 80w 2400mah
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,074
11,456
youtu.be
Во ред, мислев да не е за моќниот 80w. :)

Инаку на 12w ќе ти бркат работа и двата мода. Со здравје да си ги користиш. :)
 

Tomica Jovevski

Gaining Experience
3 февруари 2019
182
303
Во ред, мислев да не е за моќниот 80w. :)

Инаку на 12w ќе ти бркат работа и двата мода. Со здравје да си ги користиш. :)
Фала крема,незнам дали само јас имам проблем со фире копчето на кубоид мини или сте имале и вие кој го поседувате?
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,074
11,456
youtu.be
Прегледај да не има некое ѓубре околу копчето, можеби е друг тип на копче па треба да се навикнеш.
 

fis1976

On your way to fame
15 март 2016
504
971
Скопје
Фала крема,незнам дали само јас имам проблем со фире копчето на кубоид мини или сте имале и вие кој го поседувате?
Кај мене работи без проблем и кликањето е исто од денот кога го зедов
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,432
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно