• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,513
914
Уште едно видео од каналот СтренџПартс, овојпат како да го зголемиш сториџот од мизерни 16ГБ на 128ГБ(уп то 512ГБ). Како и за политиката на ОЕМте да нудат различни модели со различни сториџ опции.
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Неколку дена користам Iphone X на 11.3.1, претходно дојдов од Iphone 6s на 10.2.
Телефонот работи совршено, face id, ниту еднаш во овие неколу дена нема промашено, работи ептен природно.
А џесчрс се some next level stuff.
Како добро работат, оставен сум без зборови.
Ios мазен како што го знам, батерја лудница, (нормално идејќи од 6s)
Камера не ме интересира, екран перверзија.
Багови до сега немам забележано, потенцирајте некои можам да проверам.
Overall прекрасен телефон.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,917
4,305
Ethermine
www.facebook.com
Неколку дена користам Iphone X на 11.3.1, претходно дојдов од Iphone 6s на 10.2.
Телефонот работи совршено, face id, ниту еднаш во овие неколу дена нема промашено, работи ептен природно.
А џесчрс се some next level stuff.
Како добро работат, оставен сум без зборови.
Ios мазен како што го знам, батерја лудница, (нормално идејќи од 6s)
Камера не ме интересира, екран перверзија.
Багови до сега немам забележано, потенцирајте некои можам да проверам.
Overall прекрасен телефон.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Не се бричи неколку дена и пробај фејс ајд.
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Не се бричи неколку дена и пробај фејс ајд.
Капа, очила за сонце отвара, без проблем.
Сеа мислам дека исто небричен би отварал без проблем.

Единствено нешто што малку смета е што девелоперите на некои програми уште ги немаат ажурирано апликациите, па така програми што користат тач ај мора да користам пин за нив, пошто нели.
Е освен lastpass.
Они се ажурни као и увјек.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
359
363
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7
Дечки предлог за некој безжичен полнач?
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Не ти треба.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,175
1,032
Дечки предлог за некој безжичен полнач?
Многу сум задоволен од Mophie, 3 имам дома и само на вајрлес се полни X-ов. Не знам на што се должи но одкако излезе телефонов имам 100% battery health. :D
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Ха океј де и јас,
Само што новите батерии мислам дека Епл ги има згрижено да немаат health drop, долго време, додека 6с ов имам 82% battery health.Sent from my iPhone X using Tapatalk
 

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,175
1,032
Ха океј де и јас,
Само што новите батерии мислам дека Епл ги има згрижено да немаат health drop, долго време, додека 6с ов имам 82% battery health.Sent from my iPhone X using Tapatalk
Двајца другари имам со X, едниот има 93% другиот 95%, двајцата ги користат оригиналните полначи од кутија....
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Каде може во Мк да се купу пример кожена маска за iphone x, OEM apple, освен во istyle?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Последна промена:

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Најди ми поефтино?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,257
2,829
Ресен
Општо бе момци, цената е внебо без разлика колку е Америка ама и таа е релативна, за некој скапо за некој евтино.

Ми падна шанса и зедов iPhone 8ца многу евтино за чупата, барем нема да ме замара 3-4 години за телефон, слушалките не можам да ги користам на друг телефон... па в'*з да ги еб*м, ми се одмилија уште толку.
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Со такс е 53 усд, што ги прави 53 еур у еуропа.

Најефтино што најдов е грција 59 еур istorm, што е исто телеком.

А еве ќе ти дадам 3300 јас денари, донеси ми ја во мид кафената кожена оргинал


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,046
2,923
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Сеа никој не се нафаќа за 3300 денари да ми донесе у мкд ОЕМ Епл кожена кафен case.Sent from my iPhone X using Tapatalk
 

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
530
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Каде може во Мк да се купу пример кожена маска за iphone x, OEM apple, освен во istyle?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Битпазар за 200денари имаш некоја си превртена кожа xD Јас земав и задоволен сум :D
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,521
858
Битпазар за 200денари имаш некоја си превртена кожа xD Јас земав и задоволен сум :D
Си земал ајфон Х што чини околу 1000 евра и си купил кожена футрола за 300 денари какво безобразие ,луксуз и шкарт не иде заедно


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,088
Мислења
838,213
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно