• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

steam

 1. Snow :)

  Among Us

  Among Us е multiplayer игричка излезена во 2018, но во скоро време стана една од најиграните и најстриманите игри во моментов. Играта се состои од играчи(макс 10) кои имаат различни задачи(tasks) кои треба да ги прават низ мапата, но помеѓу тие 10 играчи има 1 до 3 “измамници“(или imposters)...
 2. The Geek Boy

  Paynet терминали. Дали сеуште постојат?

  Епа, како што кажува насловот дали постојат уште терминалите на Paynet, и дали ги има во тинексот кај Раде Кончар? Знам 2017 - та, 2018 - та купував преку paynet за steam и се си беше океј, е сега знаеше некој пат да не ми дава, ама сепак се си беше океј. Последна пат кога отидов во 2018 - та...
 3. stejcho

  Проблем со трансакција на Steam

  Здраво, Сакав да купам за мој пријател 25 Евра Steam Gift Card, да му ја пратам преку Steam. Плаќањето го вршев преку Стопанска банка, т.е. нивната Виса Интернет картица. Имав неуспешни неколку обиди за трансакција бидејќи парите сеуште не беа на картицата. Кога го имав успешниот обид, Steam ја...
 4. D

  Најдоброто и најевтиното од распродажбата на Steam

  Од вчера, започна распродажбата на игри, филмови и програми на Steam, сè со цел да се одбележи Halloween и на оваа платформа. Па така, до 1 ноември имате на располагање стотици и стотици игри со попусти до 90%. Избравме за вас 40 и кусур игри на Steam, до 2 евра, тука: http://1337.mk/97a
На врв Дно