1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Paynet терминали. Дали сеуште постојат?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од The Geek Boy, 19 Јануари 2020.

Тагови:
 1. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  631
  258
  9 Август 2018
  Машко
  Епа, како што кажува насловот дали постојат уште терминалите на Paynet, и дали ги има во тинексот кај Раде Кончар?
  Знам 2017 - та, 2018 - та купував преку paynet за steam и се си беше океј, е сега знаеше некој пат да не ми дава, ама сепак се си беше океј.
  Последна пат кога отидов во 2018 - та, во тинекс приметив дека го нема тој апарат, т.е. беше изваден. Прашав во тинекс, еден вработен ми кажа дека привремено биле извадени и не знаел кога ќе се вратат, а на интернет прочитав дека привремено ќе биле на поправка и дека немало да има paynet терминали некое време, ама тоа им беше напишано уште од 2017 - та.
  Дали сега има paynet терминали?
  Дали се вратени во функција, и дали пак може да се купува за steam? Ги има ли во тинексот кај раде кончар?

  Ако ги нема ондак преку картица.
   
 2. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,059
  2,304
  19 Јули 2013
  Повеќе од една година немам видено таков терминал.
  Изгледа бизнисот им е капут. Ете и на ФБ последна објава од 2018-та.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,117
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Зошто би се мачел со тоа пејнет за да ставиш пари на стим?
   
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  631
  258
  9 Август 2018
  Машко
  Мислев како добра алтернатива за плаќање со картичка, ама најверојатно со картичка ке ставам пари.
  Од други причини сакав преку paynet ама чим се капут ондак ништо.
   
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,117
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Зошто побогу ти треба алтернатива за картица? Ако си параноичен и не ти се плаќа со таа на која зимаш плата иди во било која банка и извади друга за онлајн плаќање.

  Иако стим сигурно нема да те украде.
   
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  631
  258
  9 Август 2018
  Машко
  Не е за тоа, имав во каса пари па викам да ги искористам.
  Сеуште не сум вработен, да завршам образование ќе му ја мислам па затоа мора на моите да ја користам картичката.
   
 7. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,072
  1,181
  11 Март 2011
  Како да видов еден терминал во Рамстор, но мислам дека не работеше. Но и веб страната не им работи, така да веројатно оваа опција за плаќање не постои повеќе.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...