Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

crypto

 1. ContentBot

  Колапсот на FTX: Зошто пропадна втората најголема крипто-берза во светот

  Крипто маркетот доби масивен удар во последниве неколку недели, а сите покажуваат со прст на еден човек – Сем Бенкман Фрид. Тој е основачот на втората најголема крипто берза во светот – FTX.com. Според многумина, тој беше крипто генијалецот кој сите го чекаа да ја однесе крипто индустријата во...
 2. Продавам LEDGER NANO S PLUS х2 неотпакувани

  Продавам LEDGER NANO S PLUS х2 неотпакувани

  Две на број, се разбира неотпакувани, нарачани од официјалната страна. Цена: 100€ Локација: Кочани/Скопје
 3. toshex

  Негативни страни на крипто валутите

  Ете за да не бидат офтопик во други теми во оваа тема да зборуваме за сите негативни страни и показатели околу крипто сцената. Како одличен извор на информации во 2022 година во момент на пишување ќе го ставам пак видеово кое навлегува во детали за повеќето негативни и контроверзни страни на...
 4. N

  Повлекување средства од Binance ?

  Здраво, Дали некој има успешно извршено повлекување средства (fiat) од Binance ? Ако има, со кој метод, во која валута, и во која банка ? Не се мачете за алтернативни патишта, запознат сум, ме интересира директно дали некој наш успеал. Благодарам.
 5. Roxas

  RTX 2060 Ventus 6GB исплатливост за ETH

  Имам подолго време веќе 2060, немам време за гејминг како порано па се мислам да ја пуштам да копа по цели денови и онака не сум дома. Проблемот е што сум дрво за пресметка на струја, хаш рејт и што уште не. Барам да дознаам колку би можел да извадам месечно и колку би била потрошувачката за...
 6. comakot

  Помош околу Binance

  На кратко кажано, крипто нуб сум од еден exchange на Binance префрлив USDT (BEP20) се коректно копирано и чекирано два-три пати адреса, но после 2 дена ништо нема стигнато а и txid го вади како непостоечки. Дали да пишам на Binance или на другиот exchange, или пак на двата? Фала однапред...
 7. psyman

  Reef Finance - DeFi made easy

  Здраво дечки, Во процес сме со развивање на DeFi (Decentralized Finance) оперативен систем, базиран врз Ethereum, но сме и на BSC, и само што ја извадивме првата верзија на нашиот сопствен blockchain (testnet засега) Reef Chain (именуван: Maldives). Главната мисија ни е да го поедноставиме...
На врв Дно