• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

RTX 2060 Ventus 6GB исплатливост за ETH

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Roxas

Intern
27 февруари 2019
49
8
Skopje
Имам подолго време веќе 2060, немам време за гејминг како порано па се мислам да ја пуштам да копа по цели денови и онака не сум дома. Проблемот е што сум дрво за пресметка на струја, хаш рејт и што уште не.
Барам да дознаам колку би можел да извадам месечно и колку би била потрошувачката за една графичка.

R7 3800x
rtx2060 ventus
1000V Vanguard od CM
32GB ram

Ова ми се спекс на пц-то, не е лимитирано со вати у никој случај.

All advice is welcomed! :D
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,370
1,456
127.0.0.1
petrov.mk
Имам подолго време веќе 2060, немам време за гејминг како порано па се мислам да ја пуштам да копа по цели денови и онака не сум дома. Проблемот е што сум дрво за пресметка на струја, хаш рејт и што уште не.
Барам да дознаам колку би можел да извадам месечно и колку би била потрошувачката за една графичка.

R7 3800x
rtx2060 ventus
1000V Vanguard od CM
32GB ram

Ова ми се спекс на пц-то, не е лимитирано со вати у никој случај.

All advice is welcomed! :D
ETH околу 8$ дневно, лапај си 200$ месечно груба проценка.

 

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
153
88
А иначе чисто да знаеш, освен GPU другово џабе е све, нема никаков импакт врз мајнингот
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Roxas

Intern
27 февруари 2019
49
8
Skopje
Само што ставив на нанопул mining, освен новчаник дали треба нешто друго да конфигурирам?

Гледам по интернет други луѓе и чепкаат со брзината на меморијата нешто. Што можам да сменам јас за да биде подобро за графичката?
 

CykaBlyat

Gaining Experience
22 октомври 2016
553
377
На гробишта
Само што ставив на нанопул mining, освен новчаник дали треба нешто друго да конфигурирам?

Гледам по интернет други луѓе и чепкаат со брзината на меморијата нешто. Што можам да сменам јас за да биде подобро за графичката?
Види на интернет кој сеттинг е најдобар за 2060, пробај нешто -100 core и memory clock колку шо ке тера без да исклучи или да вади invalid shares или ако греј многу
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно