• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу Binance

  • Ја почнал/а темата
  • #1

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
190
На кратко кажано, крипто нуб сум од еден exchange на Binance префрлив USDT (BEP20) се коректно копирано и чекирано два-три пати адреса, но после 2 дена ништо нема стигнато а и txid го вади како непостоечки. Дали да пишам на Binance или на другиот exchange, или пак на двата? Фала однапред.

Другиот exchange e Аtomars, се работи за мала сума околу 4.5 USDT, пошто повлекување на BNB е суспендирано моментално на Аtomars а ми треба да си платам fees за трансакција од MetaMask
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
589
595
Скопје
Дали си сигурен дека Аtomars поддржува BEP20? Јас тетер имам вадено само на TRC20, конкретно Binance -> Trust Wallet. Стигна за 3 минути и 1USDT fees.

Edit: Гледам ова Atomars e Assets Exchange Platform. Што точно ти треба да купиш?
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,091
1,336
Ако си искористил BEP20 (BSC) како chain, треба да се осигураш дека сервисот кај што сакаш да ги префрлиш го подржува истиот chain.

Каде пробуваш да го најдеш txid-то? На bscscan или на etherscan ?

 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
190
Решен проблемот, имале застој со BEP20, вратени парите и средено.

Му пишав на Atomars во support, за 2 дена ми ги вратија.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,630
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно