Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

МКД на Binance

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
893
481
Скопје Аеродром
Fellow Binancians,

Exciting news! Macedonian local currency MKD is now listed on Binance P2P!
72.png

Некој ја користи оваа услуга на бинас? Јас никогаш и зошто е добра како опција?​
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
терминот P2P колку што знам е Peer 2 Peer, што би значело трговија во MKD???
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
893
481
Скопје Аеродром
Ама пак со картица треба да ставиш МКД, па со некој да правиш P2P, многу малку би се користело ова барем така ми делува.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
моментот според мене е битен што ќе има денари заштеди на репрезентативна Финансиска Институција...
 

metahuman

Gaining Experience
23 септември 2019
91
57
Ова е за да можеш да размениш USDT или некое друго крипто, во денари, преку нивниот P2P систем. Досега разменувавме во евра или долари, сега ќе може и во денари.

Пример: ти му продаваш на некој 100 USDT, а тој ти праќа 5700 денари на твоја сметка.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
колку што разбирам ќе се раздвижи економијата со Денар-от
 

metahuman

Gaining Experience
23 септември 2019
91
57
Во секој случај позитивна вест. Подобро да ја има како опција, отколку да ја нема. Па кој како ќе ја користи, негова работа.

Ова (Binance P2P) ти е всушност размена на крипто во денари/евра/долари, без провизијата што ја земаат нашиве крипто менувачници.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
при размена на некои валути и денар најверојатно соодветно ќе се наплаќа провизија или во крипто или во денар
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно