• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши искуства со Сетек

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,960
4,232
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Чекајте да направат рачуница за ден-два и ќе ги спуштат цените.Сега само стикерче е клаено колку да се знај дека ќе дадат попусти на 27.
Не е така, другите производи се со спуштени цени, овој им е грешка.

Споделете ако има некоја добра зделка.
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
397
884
Битола
Не е така, другите производи се со спуштени цени, овој им е грешка.

Споделете ако има некоја добра зделка.
Се извинувам..стварно имале намалено на некои делови на пример RX 5700XT Strix која до вчера беше ценовно 29500 а сега е 27730.Исто и Strix B550 од 12300 на 11439.
 

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
207
156
Се извинувам..стварно имале намалено на некои делови на пример RX 5700XT Strix која до вчера беше ценовно 29500 а сега е 27730.Исто и Strix B550 од 12300 на 11439.
Абе шо, се отепале од попуст!

Испратено од телефоно.
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
346
268
Битола
Никогаш не сум сакал да критизирам некој , поготово не дечките од Сетек во Битола , напротив секогаш сум бил ферски услужен , без никакви проблеми. Имало и делови кои се враќале на сервис , па тоа се поправено или заменето за ново , со еден збор до денешниов ден секогаш пофални зборови. Дури и некои ми се пројатели со кои лично се познавам и долги години работат таму. Е денес ми прекипе тро кога отидов да прашам да ги искористам поените од кешбек или како и да се вика тоа , затоа што на 10.11. 2020 отприлика ми беше речено дека имам 3500 ден кои можам да ги искористам по 26.11.2020. И така одам јас таму , прашувам за тие поените од кешбек и ми велат тоа важело до 30.11.2020 , добиле известување од Скопје дека ќе рамнат година и едноставно ми пропаѓаат. Стварно неферски од нивна страна ( пак ќе речам овие во Битола не се виновни ) , тоа велат од Скопје ни наредија. И ајде на крај ми велат имаш само 500 ден кои ти стојат на картичката ( другите 3000 заминаа папа) , па едно усб стикче го зедов оти и тоа ќе одеше јабана. Неферска политика кон потрошувачите од дирекцијата во СК.
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,777
11,084
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Чекај како сеа, 30.11 беше вчера. Си закаснил или мислеше да пишеш 30.10?
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
346
268
Битола
Чекај како сеа, 30.11 беше вчера. Си закаснил или мислеше да пишеш 30.10?
Убаво пишав , до вчера можел да се искористи кешбек , до 30.11.2020 :) . Од 1.12.2020 не важи, такво известување имале од дирекција
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,777
11,084
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Епа они ти рекле дека можеш и по 26.11 ама не ти рекле до кога точно. И сеа ти си закаснил.
Тоа ти е примедбата?

Иначе јас да пишам искуство со Сетек Рузвелтова од пред пар недели. Барав гејмерско детско столче со помали димензии. Одам таму, прашувам дали имаат и ми покажуваат едно, апла се гледа нечисто и користено и викаат смо ова го имаме на лагер, а на него траги од патики, некој се качувал. Нејсе.
И момакот ми нуди некои други, велам не одговара ми треба детско. И замисли почнува да ми објаснува како треба да земам стол за возрасен дека детето брзо ќе ми пораснело. Ама велам, за дете ми треба, за да може со нозете да се потпре на подот и да може исправено да се потпре за да му биде грбот исправен. Не, не сум бил во право, брзо ќе пораснело детето. Да му ебам мајката велам 10 години ми е детето уште 5 години најмалце ќе го користи столчето а после другото дете ќе биде таман.
И така, он убаво ми велел ама јас сум си знаел....
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,295
1,257
Скопје
Убаво пишав , до вчера можел да се искористи кешбек , до 30.11.2020 :) . Од 1.12.2020 не важи, такво известување имале од дирекција
Кога ќе отвориш на сетек кешбек профилот што ти пишува? еве гледам кај мене нигде нема до кога важат. Сегде има само дата Од кога важат (нели што ти рекле да дојдеш после 26ти). Провери си со сетек дирекција.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,960
4,232
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Е ај честито фаличен процесор.
Склопија ми го дечки шо работат тоа и ми покажуваат како за пола мин откако подига виндоус се гасе. На друг рајзен работи. Сеа треба да се ебавам да одам до сервисо на сетец за да констатираат. Иначе преку продавницата ќе се изначекам.
:mad:
Не се секирај Рукфаш болан, расположи се со песничето на Тони

View: https://youtu.be/AGEpugoOxQQ
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
189
Дечки ај еден совет, платив телефонче онлајн кај нив на 29ти Декември и уште не го носат, се јавував во онлајн продажбата и уште од 12 ти месецов само викаат до петок ќе стигне или сеа ќе ви се прејавиме и еве уште вртат. Отидов до магацинот кај нив со претходно договорено, ги дремев пола саат и не се симна никој само ми се прејави да ми каже наводен проблем со документите ќе ме бараат покасно. Земав да ги замарам тие што им се грижа за корисници бетер, првиот пат ми дадоа објаснување за да почекам, после муабетот со ќе се прејавиме и никој нели не се јавува. И конечно во понеделникот после неколку не кревања на телефонот типката рече денес ќе ви биде доставен до 20ч и па не го донесоа. Чаре? Неќам пари назад, си го сакам телефонот.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,814
9,243
Скопје
Дечки ај еден совет, платив телефонче онлајн кај нив на 29ти Декември и уште не го носат, се јавував во онлајн продажбата и уште од 12 ти месецов само викаат до петок ќе стигне или сеа ќе ви се прејавиме и еве уште вртат. Отидов до магацинот кај нив со претходно договорено, ги дремев пола саат и не се симна никој само ми се прејави да ми каже наводен проблем со документите ќе ме бараат покасно. Земав да ги замарам тие што им се грижа за корисници бетер, првиот пат ми дадоа објаснување за да почекам, после муабетот со ќе се прејавиме и никој нели не се јавува. И конечно во понеделникот после неколку не кревања на телефонот типката рече денес ќе ви биде доставен до 20ч и па не го донесоа. Чаре? Неќам пари назад, си го сакам телефонот.
хахаха пред некој ден ми збореше другар за истово, само за уред за домаќинство
финтата „до петок ќе биде“ им е најчесто користена.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,777
11,084
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
хахаха пред некој ден ми збореше другар за истово, само за уред за домаќинство
финтата „до петок ќе биде“ им е најчесто користена.
До Петок ќе биде ама до Велики, таму некаде во Мај или крајот на Април.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
189
Абе никад не земам од кај нив мизерија се, ама требаше да купам поклон телефонче а во Нептун се продаде и немав избор а имаат ставено дека достава имаат за 24 до 48ч доколку си блиску до продавница, јас сум на километар и до продавница и до магацинот (попустот важеше само онлајн да не биде дека ме мрзи ме вратија од продавница пошто не им беше наведено нигде). Ете нека не е за два дена, нека им се 5 работни па и 7 ако заглават како што исто имаат наведено на страната, ама ова е циркуз испаѓа ко од Али да го чекам.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
189
Него сега да си зеам термосот со кафе и да им клекнам пред дирекција дур не го дадат уредот или да ги пријавувам негде? Пошто сите освен они работат како што треба и не сум имал потреба незнам ни кај се пријавува..
 

cyberspy2

Intern
25 декември 2016
14
5
Дечки ај еден совет, платив телефонче онлајн кај нив на 29ти Декември и уште не го носат, се јавував во онлајн продажбата и уште од 12 ти месецов само викаат до петок ќе стигне или сеа ќе ви се прејавиме и еве уште вртат. Отидов до магацинот кај нив со претходно договорено, ги дремев пола саат и не се симна никој само ми се прејави да ми каже наводен проблем со документите ќе ме бараат покасно. Земав да ги замарам тие што им се грижа за корисници бетер, првиот пат ми дадоа објаснување за да почекам, после муабетот со ќе се прејавиме и никој нели не се јавува. И конечно во понеделникот после неколку не кревања на телефонот типката рече денес ќе ви биде доставен до 20ч и па не го донесоа. Чаре? Неќам пари назад, си го сакам телефонот.
Досега не сум порачувал онлине од Сетек, а и да треба, не би порачувал пред празници.
хахаха пред некој ден ми збореше другар за истово, само за уред за домаќинство
финтата „до петок ќе биде“ им е најчесто користена.
Требало да праша до кој Петок :)
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,558
14,536
Отидов до магацинот
Онлајн шопингот во Македонија in a nutshell

Ништо. Или се има потрошено или има корекција на цената па сега сакаат да измрдаат.

Парите ќе ти бидат вратени но се губи поентата на онлајн шопинг.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
189
Досега не сум порачувал онлине од Сетек, а и да треба, не би порачувал пред празници.
Празниците играат улога кога порачуваш од странство, нема залиха или некој друг не поврзан фактор. Јас знам дека имаа залихи бидејќи имам другари кои работат кај нив во продажба, и бидејќи цената и промоцијата беше водена од Самсунг која ја имаа сите продажни партнери со времетраење од 3 дена. Ова не се должи на ништо друго освен неспособност, да се одлучев доволно брзо и да си купев од Нептун дур имаше залиха ќе можев истиот ден да си го подигнам од продавница уредот.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
508
1,284
Него сега да си зеам термосот со кафе и да им клекнам пред дирекција дур не го дадат уредот или да ги пријавувам негде? Пошто сите освен они работат како што треба и не сум имал потреба незнам ни кај се пријавува..
Државен пазарен инспекторат или види и со ОПМ – Организација на потрошувачите на Македонија
Дури и да не пријавуваш, во најмала рака запрети им :) По мое искуство, не само во МК, дур не покажеш заби кој како сака си тера.
Дали било онлајн, дали било празници, тебе тоа не треба ама ич да те засега.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,960
4,232
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Него сега да си зеам термосот со кафе и да им клекнам пред дирекција дур не го дадат уредот или да ги пријавувам негде? Пошто сите освен они работат како што треба и не сум имал потреба незнам ни кај се пријавува..
Само кажи им дека ќе бидеш приморан да ги пријавиш кај надлежните институции и ќе реагираат одма.
Имав слично искуство сега со OutletON, ме заебаваа месец дена и не ми враќаа пари откако претходно по нивна грешка не ми испорачаа пратка, односно платив за нешто кое го немале на залиха, а за тоа дознав откако јас се јавив да прашам зошто не ми пристигнало ништо. На крај на ФБ им пратив порака кратко и јасно дека ќе ги пријавам и одма утредента ми беа вратени парите.
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
1,004
1,376
Само кажи им дека ќе бидеш приморан да ги пријавиш кај надлежните институции и ќе реагираат одма.
Имав слично искуство сега со OutletON, ме заебаваа месец дена и не ми враќаа пари откако претходно по нивна грешка не ми испорачаа пратка, односно платив за нешто кое го немале на залиха, а за тоа дознав откако јас се јавив да прашам зошто не ми пристигнало ништо. На крај на ФБ им пратив порака кратко и јасно дека ќе ги пријавам и одма утредента ми беа вратени парите.
Дали тие воопшто имаат некаква залиха или агрегаторот им е тиња? Сѐ е на залиха, а изгледа ништо немаат. Нарачав скала 4-5К беше и пропратно уште некоја ситница, кујнска вага и USB кабел мислам. Ми се јавуваат четири дена отпосле во 22:30 часот: „да ти пратиме сѐ друго освен скалата, усб кабелот и вагата?“ А тоа беше сѐ што нарачав, не знам што друго би ми пратиле... :LOL:

Среќа што не ја платив онлајн.
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,558
14,536
По мое искуство, не само во МК, дур не покажеш заби кој како сака си тера.
Ни таму, на запад, не се цвеќиња. Конкретно во Аустрија. Брат ми пред 2-3 години од нивниот телеком зеде некаков Хуавеи кој уште на прва употреба покажа дефект со микрофон и звучници па во Балкан стајл му рекле "ова на сервис"
Фората таму е во тоа што само на лагано спомнување на ДПИ и Организација на потрошувачи веднаш враќаат пари или нов производ.

Само amazon.de дава грејс од 30 дена да вратиш со еден куп опции (пари назад, ново, ваучер место пари..)
Поштарината е на нивни трошок.

Океј. Сега да ги извадиме розовите наочари и да се вратиме назад на Сет и "Сет стајл" трговците во Македонија.

Со нефункционално судство овдека секој можи да си прави тоа што му е угодно.
Мислењето е автоматски споено:

И така, он убаво ми велел ама јас сум си знаел....
Па ти никогаш не научи дека туѓите деца побрзо растат?
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,742
Мислења
856,576
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно